Новини

       Протягом 17-25 травня 2024 року за ініціативи ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ України» і керівниці Центру Катерини Комар Kateryna Balabanova та за сприяння Міністерства охорони здоров’я України делегація Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради у складі: в.о. ректора інституту Світлани Гордійчук, в.о. проректора з соціально-гуманітарного розвитку та міжнародного співробітництва Марини Кірячок, завідувача кафедри «Сестринська справа» Віталія Заболотнова та завідувачки Навчального тренінгового центру інституту Антоніни Можарівської – відвідала Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) (м. Дублін, Ірландія).
      У межах 5-денної навчальної програми «Ukrainian Nurse Leader Programme» представники інституту ознайомились з системою освіти медичних сестер та акушерок в Ірландії, що представлена на освітніх рівнях бакалавра, магістра та PhD за профілями: General Nurse, Public Health Nurse, Mental Health Nurse, Children`s Nurse, Intellectual Disability Nurse, процедурою реєстрації медичних сестер Радою медсестер та акушерок Ірландії (the Nursing and Midwifery Board of Ireland), а також мали унікальну нагоду особистої зустрічі з представниками Ради та Офісу головної медичної сестри Департаменту охорони здоров’я та обговорення питань професійних та освітніх стандартів, медсестринської освіти на додипломному та післядипломному рівнях та ін.
       Особливу увагу в межах навчальної програми було приділено питанням лідерства в медсестринстві, а також підготовки та практичної діяльності медсестер з розширеними повноваженнями. Такі медсестри в практичній охороні здоров’я Ірландії самостійно виконують наступні професійні функції згідно з протоколами: постановка клінічного діагнозу, формування плану обстежень, призначення ліків (зокрема антибіотикотерапія), проведення та інтерпретація результатів ЕКГ, оцінювання рентгенограми; в хірургічній практиці: здійснюють обстеження, гіпсування та імобілізацію; в гінекологічній практиці: виконання біопсії, гістероскопії; в кардіологічній практиці: мають можливість виконувати тромболізис; ведення пацієнтів з окремими патологіями: епілепсія, цукровий діабет; працюють в приймальному відділенні (emergency department), де здійснюють самостійне обстеження пацієнта з постановкою клінічного діагнозу, призначенням додаткових методів обстеження з їх подальшою інтерпретацією та ін. Важливо зауважити, що сьогодні ці функції в Україні виконуються лікарями.
      Медичні сестри в Ірландії мають багато можливостей для БПР, зокрема і в напрямку клінічного лідерства. Такі тематичні освітні програми, на наш погляд, будуть корисними для практикуючих медичних сестер України, тому в планах навчального закладу співпраця з ірландськими колегами щодо їх імплементації в освітній процес.
      Дякуємо МОЗ України, Центру розвитку медсестринства МОЗ України Розвиток медсестринства та особисто Катерині Комар за здобуті знання, досвід, натхнення на реалізацію нових проєктів для розвитку медсестринства в Україні.Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]