Виховна робота
У реаліях сьогодення перед освітянами стоїть важливе завдання - об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння молоддю універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Відповідно до Закону України «Про освіту» виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, що охоплює всі сфери життя і має ґрунтуватися на цінностях.
Виховна робота в Житомирському медичному інституті ЖОР здійснюється за такими напрямками:
Національно-патріотичне виховання
Неабияке значення для виховання свідомого громадянина є прищеплення шанобливого ставлення до культури, цінностей нашої держави, особливо під час війни в Україні.
Патріотичне виховання - це комплексна система формування молодого покоління. Основні складові національно-патріотичного виховання відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть розвиток держави як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій, гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності за природу як за національне багатство, здорового способу життя, готовності до змін та до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Завдання національно-патріотичного виховання:
• Утвердження у свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.
• Виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки.
• Підвищення престижу військової служби, а звідси - культивування ставлення до військовослужбовця як до захисника України, героя.
• Усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю.
• Сприяння набуттю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.
• Виховання екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, почуття відповідальності за неї як за національне багатство, основи життя на землі.
• Формування толерантного ставлення до інших, народів, культур і традицій.
• Утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.
• Культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
• Формування мовленнєвої культури.
• Спонукання зростаючої особистості до активної протидії- українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
• Розвиток духовності і моральності у суспільстві, утвердження традиційних сімейних цінностей.
Волонтерський рух
Волонтерський рух є невід’ємною частиною життя Житомирського медичного інституту.
Спільно з адміністрацією, викладачами, Радою студентського самоврядування, профспілкою студентів та співробітників інституту реалізуються волонтерські ініціативи, колектив та студентство спрямовують зусилля на допомогу захисникам України та всім, хто потребує підтримки:
• допомога військовим;
• допомога внутрішньо переміщеним особам;
• допомога дітям – сиротам;
• допомога людям похилого віку;
• допомога людям з інвалідністю, онкохворим дітям;
• участь в акціях безоплатного донорства крові;
• співпраця з українськими та міжнародними благодійними фондами та громадськими організаціями;
• організація та проведення благодійних акцій, марафонів, флешмобів тощо.
Художньо - естетичне виховання
Художньо-естетичне виховання передбачає формування основ культури, естетичних норм і принципів, переконань та ідеалів, інтелектуальної інтерпретації прекрасного та емоційного ставлення до нього, духовне збагачення особистості, розширення її світогляду, оволодіння цінностями і знаннями в галузі світового та народного мистецтв, музики, архітектури, побуту, ремесел, вироблення мистецької активності.
В Житомирському медичному інституті діє вокальний гурток, участь в якому забезпечує реалізацію та розвиток творчої індивідуальності кожного здобувача освіти, сприяє розкриттю його обдарованості, творчого потенціалу та бажання брати участь у різних культурно-масових заходах, реалізовуючи себе у різноманітних напрямках мистецтва. Щороку здобувачі освіти беруть участь у таких заходах: урочистості з нагоди посвяти в студенти, випуску здобувачів освіти інституту; щорічний студентський конкурс творчої молоді «Дебют першокурсника»; новорічні концерти, мюзикли для студентів та викладачів інституту; літературно-музичні композиції «Різдвяні колядки»; організація культурних програм до Дня працівника освіти, Дня захисників та захисниць України, Дня медичного працівника та ін.; проведення щорічного конкурсу «Студент року»; різноманітні благодійні акції та концерти; онлайн-флешмоби; інформаційно-просвітницькі заходи тощо.
Спортивно-масова робота
Виховна робота в закладі освіти також спрямована на вдосконалення спортивно-масової, зміцнення здоров’я студентства, формування навичок здорового способу життя, екологічне виховання.
Здобувачі освіти Житомирського медичного інституту беруть участь у спортивних змаганнях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Комітет фізичного виховання та спорту Ради студентського самоврядування є ініціатором проведення ряду спортивних змагань серед здобувачів освіти інституту (шахи, волейбол, мінібільярд, армреслінг, чирлідинг та ін.).