Шановні здобувачі освіти, викладачі, медичні працівники!
Розділ “Розвиток цифрових компетентностей” створено з метою надання вільного доступу до інформаційних і навчально-методичних матеріалів, розроблених в межах виконання грантової програми з розвитку цифрових компетентностей працівників охорони здоров'я та здобувачів медичної і фармацевтичної освіти Проєкту USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я”.
Мета програми: підтримка оновлення та наповнення робочих програм навчальних дисциплін (циклів) з питань розвитку цифрових компетентностей та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в охороні здоров’я, що викладаються на рівнях фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти за спеціальностями медичного і фармацевтичного спрямування відповідно до Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я.
Виконавці грантової програми:
Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Основні цілі програми:
Підвищення рівня цифрових компетентностей здобувачів освіти та працівників охорони здоров’я шляхом впровадження нових навчальних програм та підходів в освітній процес додипломної та післядипломної підготовки.
Забезпечення актуальності та відповідності навчальних програм вимогам розвитку електронної охорони здоров’я, враховуючи передові технології та тенденції в цій галузі.
Розвиток інноваційного та практичного підходу до навчання, що сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно впроваджувати електронну охорону здоров’я в практику медичних та фармацевтичних працівників в Україні.
Посилення співпраці між установами медичної та фармацевтичної освіти, закладами охорони здоров’я та органами управління охороною здоров’я для забезпечення гармонізації навчальних планів з потребами практики та сучасними освітніми та професійними стандартами.
Визначення ефективних методів оцінки та вимірювання результатів впровадження оновлених навчальних програм з метою постійного покращення процесу навчання та досягнення високих стандартів якості в освіті.
План виконання грантової програми Житомирським медичним інститутом передбачає ряд активностей, зокрема створення оновлених навчальних програм, силабусів та відповідного комплексу навчально-методичного забезпечення для викладання дисциплін з розвитку цифрових компетентностей та використання інформаційно-комунікаційних технологій в охороні здоров’я на додипломному та післядипломному рівнях відповідно до Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я України та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти та науки України.
Усі розроблені навчально-методичні матеріали можуть бути використані для викладання дисциплін з розвитку цифрових компетентностей та використання ІКТ в галузі охорони здоров’я в закладах фахової передвищої та вищої медичної освіти України з посиланням, підвищення рівня цифрової грамотності медичних працівників та здобувачів медичної освіти.