Новини

      1 грудня 2015 року в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» відбулася науково-практична конференція «Роль медичного працівника і громадськості у попередженні ВІЛ / СНІДу серед населення області», приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, для слухачів курсів підвищення кваліфікації відділення післядипломної освіти та студентів КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».
      У вестибюлі було встановлено дерево Толерантності та відбулось пов'язування на нього стрічок студентською молоддю та слухачами курсів підвищення кваліфікації спільно з громадськими організаціями, проводилось соціологічне опитування на тему знань із профілактики СНІДу.
      У конгрес-центрі КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», де проходила конференція, оформлені презентаційні столики державних та недержавних організацій, які працюють у даному напрямку.
      Метою проведення акції є привернення уваги суспільства до проблем тендерної рівності, толерантного відношення до хворих на ВІЛ / СНІД та осіб, що мають ВІЛ-статус.
      Із вступним словом до присутніх звернувся Яворський П. В., проректор з практичної роботи КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», д. мед. н., доцент кафедри «Сестринська справа». Він окреслив актуальність теми конференції, закликав присутніх приєднатись до міжнародної ініціативи Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ / СНІДом не тільки в день його відзначення, а й у щоденній діяльності.
      З основною доповіддю про моніторинг епідситуації з ВІЛ / СНІДом в м. Житомирі, Житомирській області, Україні та світі виступив Галінський Ю. Я., головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який ознайомив присутніх із історичними аспектами виникнення ВІЛ / СНІДу, показниками захворюваності в Україні та Житомирській області на 01.12.2015р..
      Свиридюк В. З., проректор з наукової роботи КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», д. мед. н., професор кафедри «Сестринська справа» висвітлив питання щодо вдосконалення форм і змісту профілактичної роботи в діяльності медичних працівників та їх роль в попередженні ВІЛ / СНІДу.
      Досвідом роботи «Клініки дружньої до молоді» в профілактиці негативних явищ серед молоді» поділилась Піцань А. В., завідуюча відділення «Клініка дружня до молоді» дитячої поліклініки № 1 ЦДМЛ м. Житомира.
      Про співпрацю Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по профілактиці ВІЛ / СНІДу серед населення розповіла Марчук Л. А., головний спеціаліст Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
      Рогальська Н. М., представник Всеукраїнської Благодійної Організації «АСЕТ», поділилась досвідом про участь у профілактиці ВІЛ / СНІДу і негативних явищ у молодіжному середовищі.
      Директор громадської організації «Перспектива» Котвицький О. Л. проінформував учасників конференції про діяльність з профілактики ВІЛ серед груп ризику.
      Про роботу благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» у Житомирській області з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом, доповів Сапсай Д. С., представник Житомирського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом».
      Басовець-Гладунова К. В., член Благодійного Фонду «Нехай твоє серце б’ється» у своїй доповіді порушила проблему гендерного насилля та ВІЛ / СНІД.
      Представник громадської організації «Центр Здорової Молоді» Гаркавін С. С. висвітлив підходи щодо профілактики негативних явищ серед населення як запоруку збереження суспільного здоров’я та профілактики ВІЛ / СНІДу.
      Шарлович З. П., викладач медсестринства в інфектології, завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» зосередила увагу учасників конференції на ролі медичного працівника і громадськості у формуванні свідомого вибору життя вільного від ВІЛ / СНІДу.
      Медичні працівники повинні спрямовувати свою практичну діяльність не тільки на вирішенні існуючих і потенційних проблем здоров’я пацієнта, а також і на профілактику інфікування через уникнення ризикованої поведінки і дотримання здорового способу життя, інформування населення щодо шляхів передачі ВІЛ та засобів профілактики.
      Безперервна освіта через післядипломне навчання дає можливість молодшим медичним спеціалістам з медичною освітою вдосконалювати свою майстерність. Організація подібних заходів за тісної співпраці вищих медичних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я і громадських організацій, є для слухачів курсів підвищення кваліфікації прикладом однієї із форм висвітлення профілактичної діяльності, залучення активістів до участі в пропагуванні здорового способу життя, толерантності, відповідальності за своє здоров’я та здоров’я оточуючих.
      Учасники конференції одностайні у своєму бажанні інформувати населення щодо обговорюваної проблеми з метою запобігання поширення ВІЛ-інфекції та толерантного ставлення суспільства до людей із ВІЛ-статусом.

Галінський Юрій Якович – головний лікар Житомирського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Свиридюк Василь Зиновійович – проректор з наукової роботи КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», д. мед. н., професор кафедри «Сестринська справа».

Інструктаж перед проведенням опитування щодо обізнаності з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу серед студентів та слухачів курсів підвищення кваліфікації.

Опитування студентів та слухачів курсів підвищення кваліфікації щодо обізнаності з питань ВІЛ- інфекції/СНІДу.

Учасники конференції пов’язують стрічки на дерево Толерантності, як символ підтримки з людей, що живуть з ВІЛ.

Виставка навчальної, періодичної та науково-популярної літератури з бібліотечного фонду КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства, що містить інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД.

Представники громадської організації «Центр Здорової Молоді», учасники конференції.

Знайомство з матеріалами просвітницького відділу Житомирського обласного центру здоров’я та спортивної медицини Житомирської обласної ради

Представник Благодійного Фонду «Нехай твоє серце б’ється» спілкується з учасниками конференції

Участь Всеукраїнської Благодійної Організації «АСЕТ» в роботі конференції.

Представники закладів, організацій і фондів, що брали участь у науково-практичній конференції «Роль медичного працівника і громадськості у попередженні ВІЛ/СНІДу серед населення області».


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]