Кафедра cестринська справа


      Професорсько-викладацький склад кафедри, 2023 рік
       Кафедра «Сестринська справа» була створена у 2008 році. Першим завідувачем кафедри «Сестринська справа» був д.мед.наук, професор Т.К. Набухотний.

       Перший завідувач кафедри Т.К. Набухотний (зліва) і д.мед.н., доцент В.З. Свиридюк (справа)
       У 2009 році відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук Василя Зіновійовича Свиридюка «Особливості епідеміології перебігу діагностики і лікування хронічного панкреатиту, поєднаного метаболічним синдромом», а також захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук П.В. Яворського «Рання діагностика та причини розвитку преклампсії», С.В. Гордійчук «Динаміка змін антропометричних та рентгенокардіометричних показників у юнаків-солдат строкової служби та студентів 18-20 років», В.А. Копетчук «Професійна спрямованість навчання предметів природничо-математичного циклу в медичному коледжі».
       Кафедра продовжила розвиватися і в 2022-2023 роках професорсько-викладацький склад кафедри становив: професори – 3; доктори наук – 3; кандидати наук – 12.
       У 2009-2010 н.р. робота професорсько-викладацького складу була спрямована на підготовку матеріалів для проходження акредитації спеціальності 8.110102 «Сестринська справа».
       У травні 2010 року експертна акредитаційна комісія МОН України підтвердила виконання ліцензійних вимог до підготовки магістрів і рекомендувала акредитувати спеціальність за ІІІ рівнем акредитації.
       З перших днів роботи кафедри особлива увага зосереджувалась на навчальному процесі, а якість навчання студентів у 2022 н.р. спеціальності «Сестринська справа» склала: абсолютний показник – 100%; якісний показник – 100 %; середній бал – 4,7.
       Викладачами кафедри «Сестринська справа» та студентами магістрами були розроблені презентації проєктів, які взяли участь у програмі літньої школи «Права людини та медицина» (Польща), Вебб інституту лідерства, маркетингу та Демократії при Раскин Коледж в Оксфорді (Великобританія).
       За участі професорсько-викладацького складу кафедри підготовлено наукове обґрунтування та подано до ВАК України пакет документів для затвердження нової наукової спеціальності «Медсестринство».
       У другій половині 2009 року відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук: Чугрієв А.М. “Формування донорського контингенту та забезпечення якості гемокомпонентів в умовах регіонального центру крові”; Поплавська С.Д. “Формування готовності студентів медичних коледжів до комунікативної взаємодії у професійній діяльності”.
       23-24 червня 2010 року в Житомирському інституті медсестринства вперше в Україні відбувся захист магістерських робіт зі спеціальності 8.110102 «Сестринська справа». На розгляд державної екзаменаційної комісії було представлено 19 магістерських робіт. Об'єктами досліджень стали: управлінська та організаційна медсестринська діяльність; нормативно-правова база, форми, методи, принципи, види надання медсестринської допомоги різним категоріям та групам населення, їх рівень, якість та ефективність; медико-соціальні наслідки медсестринської діяльності; підвищення якості діяльності медсестринських служб у системі охорони здоров'я. Більшість робіт відзначалася глибоким знанням теми дослідження, впевненістю, логічністю та послідовністю.

       Перший захист магістерських робіт 2010 рік

       Обговорення результатів першого захисту магістерських робіт
       29 червня 2010 року відбулись урочистості з нагоди Першого випуску магістрів за спеціальністю «Сестринська справа» за участю представників Міністерства охорони здоров'я, органів влади та місцевого самоврядування, медичної громадськості, духовенства.

       Урочистості з нагоди Першого випуску магістрів за спеціальністю «Сестринська справа» за участю представників Міністерства

       Урочистості з нагоди Першого випуску магістрів за спеціальністю “Сестринська справа” за участю громадськості, духовенства
       Розв’язання навчально-методичної проблеми 2010-2011 навчального року здійснювалось за темою «Забезпечення якісної теоретичної та практичної фахової підготовки студентів спеціальності 223 Медсестринство на основі впровадження компетентнісного підходу».
       Студенти спеціальності 223 Медсестринство Яворська Тетяна, Непоменко Тетяна, Щербань Ірина, Діденко Світлана стали дипломантами ХV Міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених, що відбувся на базі Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського, посіли відповідно І і ІІ місця у розділі “Клінічне медсестринство”.

       Непоменко Тетяна, Діденко Світлана, Яворська Тетяна, Щербань Ірина – дипломанти ХV Міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених
       Викладачі кафедри: к.пед.наук Карлінська Я.В., к.пед.наук Шигонська Н.В., професор В.З. Свиридюк - брали участь у Міжнародній конференції «Професіоналізм медсестри як індикатор якості медсестринського процесу» (м. Жешув, Республіка Польща, вересень 2011р.).
       У 2010 році відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук Шигонської Н.В. «Підготовка студентів медичних спеціальностей до професійної взаємодії засобами моделювання комунікативних ситуацій».
       Видавнича діяльність є невід’ємною частиною науково-методичної роботи.

      Видання за період 2009-2011 років
       У 2011-2012 н.р. професорсько-викладацький склад кафедри «Сестринська справа» розв’язував такі основні завдання:
       - формування і підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації;
       - виконання планової науково-дослідної роботи; підготовка викладачами наукових публікацій за результатами проведення досліджень;
       - аналіз якості викладання дисциплін, підвищення педагогічної кваліфікації професорсько-викладацького складу;
       - проведення методичних заходів з метою поширення передового педагогічного досвіду, ознайомлення з новими методиками і технологіями викладання;
       - організація початкової експертизи рукописів методичних видань, підготовка висновків щодо їх рекомендації до друку;
       - наукова робота з молодими вченими; науково-дослідна робота студентів, робота з обдарованою студентською молоддю;
       - проведення міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних, науково-практичних і науково-теоретичних конференцій на базі інституту та участь викладачів у наукових форумах різного рівня поза інститутом;
       - наукова співпраця з вищими навчальними закладами регіону, України;
       - наукове співробітництво із зарубіжними організаціями, участь у міжнародних проектах.
       У 2012 році професорсько-викладацький склад кафедри був задіяний у процесі створення об’єктів інтелектуальної власності: монографій, електронних підручників, посібників, методичних розробок, серед них: Шатило В.Й., Яворський П.В. «Практикум з фантомного акушерства». Підручник (з грифом МОН) Вид. 2 - ге, виправлене і доповнене. – Київ. – ВСВ «Медицина» – 2012;
       Шатило В.Й., Яворський П.В., Яворська Т.І. «Основи медсестринської допомоги паліативним хворим з ВІЛ/СНІД інфекцією» (з грифом МОН) – Київ. – ВСВ «Медицина» – 2012;
       «Менеджмент та лідерство в медсестринстві». Підручник за заг. ред. В.Й. Шатило – Київ. – ВСВ «Медицина» – 2012;
       Яворський П.В. та ін. «Симптоми і синдроми в акушерстві, гінекології та перинатології» - рекомендований, як навчальний підручник для ВМНЗ І-ІV рівнів акредитації, затверджений МОН України.
       У 2011-2012 н.р. відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук: Шатило Ю.В. “Гетерогенність по критеріях біологічних властивостей та чутливості до мікробних засобів клінічно значущих бактерій і грибів, вегетуючих у біотопі бронхолегеневої системи у хворих на пневмонію дітей”; Горай О.В. “Підготовка медичних сестер-фельдшерів до санітарно-гігієнічного виховання та профілактичної роботи зі школярами”; Несвірська Т.В. “Формування загальнокультурної компетентності майбутніх учителів іноземної мови в процесі професійної підготовки“.

      Науково-практична конференція в Житомирському інституті медсестринства
       У 2013 році професору кафедри “Сестринська справа”, доктору медичних наук, заслуженому лікарю України, кавалеру ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Шатило В.Й. присвоєно звання професора.
       Професор кафедри “Сестринська справа” Шатило В.Й. був науковим керівником дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.03. – соціальна медицина Киричука Івана Миколайовича на тему «Медико-епідеміологічні чинники формування моделі стаціонарної медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби» – 07.09.2017.
       У 2014 році кафедру очолив д.мед.н., професор В.О. Заболотнов.
       Вперше в 2017 році викладачі кафедри почали вивчати та покращувати свої знання з англійської мови.
       Вперше у 2017 році запроваджені електронні індивідуальні плани роботи викладача.
       Професора В.О. Заболотнова в 2019 введено до складу редакційної ради журналу «Жіночий лікар» Науково-практичне видання для практикуючих лікарів, Офіційний Друкований орган Асоціації акушерів-гінекологів України Реєстраційне свідоцтво KB № 9559 та обрано керівником галузевої експертної ради з галузі знань 22 «Охорона здоров’я» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

       Професор В.О. Заболотнов на першому засіданні галузевої експертної ради з галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
       З 2017 року асистентами кафедри «Сестринська справа» стали магістри медсестринства: О.О. Хватова і Я.П. Сегедіна.
       Професійній та науковій підготовці студентів приділяється особлива увага. Починаючи зі заснування кафедри, студенти брали активну участь у всеукраїнських та міжнародних медичних наукових форумах.
       З 2016 року створене та активно працює студентське наукове товариство.
       Апробація науково-дослідних робіт студентів проведена в 2018-2019 р.

       Дипломантами наукових форумів та конкурсів у 2017-2018 н.р. стали 4 студенти кафедри, а в 2018-2019 н.р. – 13.
       На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Медицина" серед усіх вищих навчальних закладів України (26-27 березня 2019 р., м. Харків, Харківський національний медичний університет) Шелест Аліна з доповіддю «Ефективність ігрових технологій в процесі навчання дітей молодшого шкільного віку правилам догляду за порожниною рота за участю медичної сестри» здобула ІІІ місце, а Анастасія Горянська з доповіддю «Регіонарні методи анестезії/аналгезії та її вплив на перебіг пологів, роділлю та плід» отримала диплом «За найкращу презентацію».

       Конференція в рамках СНТ з питань наркоманії, алкоголізму та куріння
       Новим етапом в роботі студентського наукового товариства в 2019 році був виступ студентів кафедри на закордонній конференції. Три магістри медсестринства взяли участь у роботі XII INTERNATIONAL SYMPOSIUM «Догляд за хворими. Інноваційні рішення в догляді» в м. Жешув Польща. В матеріалах конференції опубліковано 8 робіт від нашого інституту.

       Студенти Віталій Хиля, Альона Гайченко і Владислава Любецька перед виступом в Жешуві на XII INTERNATIONAL SYMPOSIUM «Догляд за хворими. Інноваційні рішення в догляді» Жешув. Польща. 25-26.09.2019.
       Кафедра «Сестринська справа» продовжує розвиватися і прогресувати відповідно до стандартів вищої освіти.
      З 1919 року розпочато підготовку бакалаврів та парамедиків за напрямом «Фізична терапія ерготерапія», «Екстренна медицина».
       У 2020 професор В.О. Заболотнов році став автором підручника «Загальне акушерство» 920 с. Пiдручник призначений для студентiв вищих медичних навчальних закладiв, сiмейних лiкарiв, акушерок, медичних сестер якi навчаються в rалузi знань «Охорона здоров'я», а також для студентiв 6акалаврату та магiстратури.
       Перспективними напрямками в роботі кафедри є:
       ● Імплементувати принципи національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в навчальний процес Житомирський медичний інститут ЖОР;
       ● Широка участь магістрів медсестринства у викладацькій роботі;
       ● Впровадити форму іспиту ОСКІ на бакалавраті та магістратурі;
       ● Відкриття аспірантури з медсестринства;
       ● Запрошення на навчання іноземних студентів та організація викладання предметів англійською мовою.



ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ


       ЗАБОЛОТНОВ ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
       Посада: Завідувач кафедри «Сестринська справа».
       Закінчив Кримський медичний інститут в 1985 р. До 1990 р. лікар ординатор пологового відділення 7-ї міської клінічної лікарні м. Сімферополя. З 04.07.1990 р. по 21.12.2003 р завідувач республіканським відділенням екстрагенітальної патології вагітних. З 22.12.2003 р. по 23.02.2006 р. заступник головного лікаря з лікувальної роботи міського клінічного пологового будинку №1 м. Сімферополя.
       З 01.09. 1992 р. асистент кафедри акушерства і гінекології №1 Кримського медичного інституту. У 1992 році захистив кандидатську дисертацію. З 1998 р. доцент кафедри акушерства і гінекології №1. У 2000 році захистив докторську дисертацію. З 2001 р професор кафедри акушерства і гінекології №1 КДМУ. 16.02.2006 р. обраний за конкурсом завідувачем кафедри акушерства, гінекології та перинатології КДМУ. З 26.09.2006 р. завідувач кафедри акушерства і гінекології №1 КДМУ.
       З 2014 року завідувач кафедри «Сестринська справа» Житомирського інституту.
       Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії. Володіє сучасними методами діагностики і лікування гінекологічних захворювань, ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду, технікою унікальних акушерських та гінекологічних операцій.
       В Обласному перинатальному центрі Житомирської обласної ради проводить щотижневі обходи у відділенні патології вагітних, курує пацієнтів з тяжкою соматичною та акушерською патологією, є відповідальний дежурант в акушерській зміні. Надає ургентну лікувально-діагностичну, хірургічну допомогу вагітним, породіллям.
       Основні напрямки наукової та лікарської діяльності: екстрагенітальна патологія і вагітність; невідкладна допомога при екстремальних станах в акушерстві та гінекології; невиношування і переношування вагітності; кесарів розтин в сучасному акушерстві; онкогінекологія; профілактика і лікування запальних процесів геніталій; гінекологічна ендокринологія та ін.
       За час роботи в перинатальному центрі вперше виконані такі акушерські маніпуляції як: інтервальна стерилізація, лікувальний амніоцентез при гострому багатоводді, профілактичний поворот плода на голівку, впроваджений ряд діагностичних і лікувальних методик.
       Відповідальний в Обласному перинатальному центрі Житомирської обласної ради за акти Впровадження в лікувальний процес (останні акти Впровадження - «Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності» відділення патології вагітності та пологів ДУ «КРОК імені академіка Лук'янової О.М. НАМН України» Жовтень, 2019. «Тактика ведення вагітних з нефатальною тромбоемболією легеневої артерії чи її гілок» ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М.Лук'янової НАМН України» Жовтень, 2019.
       Нагороджений Почесною Грамотою Обласного перинатального центру Житомирської обласної ради за відданість справі, плідній праці та з нагоди 15-ти річчя створення Центру 20.06.2019.
       Член клініко-експертної комісії Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації.
       Входить до складу атестаційної комісії при управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації.
       Член робочої групи з розробки проектів Концепції і Державної соціальної програми «Репродуктивне здоров'я нації» на період до 2021 року» наказ МОЗ 424 от 06.05.2016.
       Нагороджений Почесною Грамотою управління охорони здоров`я Житомирської обласної державної адміністрації червень 2018 р. №233.
       Лауреат премії Автономної республіки Крим 2008 року в номінації «Охорона здоров'я, курорти» за монографію «Онкологічна гінекологія».
       Є Членом правління асоціації акушерів-гінекологів України, Української Асоціації по менопаузі, Європейської Асоціації акушерів-гінекологів (EAGO), Міжнародної Асоціації акушерів-гінекологів (FIGO), Федерації Європейських менопаузальних Асоціацій (FEMS). Є керівником Житомирської асоціації акушерів-гінекологів та ендокринних гінекологів.
       В 2019 році введено до складу редакційної ради журналу «Жіночий лікар» Науково-практичне видання для практикуючих лікарів, Офіційний Друкований орган Асоціації акушерів-гінекологів України Реєстраційне свідоцтво KB № 9559 від 27.01.2005.
       Введений до складу спеціалізованої вченої ради при ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет", за спеціальністю 14.01.01 - акушерство та гінекологія, Івано-Франківськ, 10/04/2017 р.
       Введений до складу Науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України 06.04.2016 Наказ МОН № 375.
       Участь в роботі проблемної Koмiciї НМАПО iмeнi П.Л. Шупика по акушерству i гiнекологii 2016-2018.
       Отримав подяку ректора інституту за вагомий внесок в розвиток Студентської науки в КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради 17.04.2019.
       Участь в роботі за програмою Erasmus+ University of Rzeszow Poland 20.05-24.05.2019. The total number of teaching hours delivered at University was 8. Certificate Teaching Staff Mobility Project no. 2018-1-PL01-RF107-047675
       Відібраний до складу галузевої експертної ради з Галузі знань 22 «Охорона здоров'я» національного агентства із забезпечення якості вищої освіти 02.09.2019. Керівник галузевої експертної ради з Галузі знань 22 «Охорона здоров'я» національного агентства із забезпечення якості вищої освіти 01.11.2019.
       Отримав сертифікат, який засвідчує, що Заболотнов Віталій Олександрович успішно закінчив курс Експерт з акредитації освітніх програм: онлайн тренінг, наданий Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus 13.10.2019.
       Особисті якості: професійна компетентність, схильність до наукової і педагогічної роботи, тяга до прогресу та інновацій, комунікабельність, відповідальність, порядність, гнучкість, креативність.

      ШАТИЛО ВІКТОР ЙОСИПОВИЧ
      Посада: професор кафедри «Сестринська справа», доктор медичних наук, професор.
      Шатило В.Й. 46 років працює в медичній галузі області. Почав свій трудовий шлях з 1971 року асистентом аптеки. Після закінчення медичного інституту з 1981 року працював завідуючим дитячої хірургічної служби дитячої лікарні м. Житомира.
      З 1982 року приймає участь у відкритті першого в області відділення реанімації та інтенсивної терапії для дітей де продовжив свою трудову професійну діяльність на посаді лікаря-ординатора. За роки роботи в відділенні проявив себе грамотним, творчим фахівцем. Був ініціатором впровадження численних передових технологій реанімації та інтенсивної терапії, завдяки чому до життя було повернуто сотні дітей.
      З 1985 року в м. Житомирі відкрито новозбудовану дитячу обласну лікарню. Як здібного, високопрофесійного спеціаліста В.Й.Шатило було призначено заступником головного лікаря по лікувальній роботі. В новій якості Віктор Йосипович проявив себе вмілим організатором, за короткі строки було сформовано професійний колектив, відкрито всі функціональні підрозділи, лікарня почала запроваджувати нові медичні технології і до сьогодні являє собою лідера в охороні здоров`я дитинства та однією з кращих в державі.
      В 1986 році, в зв`язку з аварією на ЧАЕС, призначений обласним управлінням охорони здоров’я відповідальним за медичне забезпечення дитячого населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, а з 1987 року переведений на роботу в обласне управління охорони здоров’я завідуючим сектором охорони здоров`я матері і дитини, де основним завданням був захист населення від наслідків аварії на ЧАЕС.
      З 1987 по 2002 рр. - заступник начальника обласного управління охорони здоров’я. За роки своєї роботи зарекомендував себе як здібний керівник, вмілий організатор медичної справи. За його участі відпрацьовано систему медичного забезпечення населення в після аварійний період, створено реєстр потерпілих, удосконалено і розгорнуто мережу спеціалізованих закладів. При його безпосередній участі створено міжрайонний діагностичний центр в м. Коростені для контролю за станом здоров’я населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. Відкрито чотири лікувально-санаторних центри радіаційного захисту де щорічно проходить оздоровлення більше 10 тисяч дітей із радіозабруднених територій області.
      Шатило В.Й. є одним з учасників створення лікарняної каси Житомирської області.
      Автор системи інформаційного забезпечення охорони здоров’я області, першого в Україні лікарського формуляру, тощо.
      Багато уваги приділяв і приділяє розвитку медичної освіти в регіоні.
      З 2002 року очолює Житомирський медичний коледж, на базі якого в 2007 році створено перший в Україні комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» та запроваджено ступеневу освіту.
      З 2008 року вперше в Україні інститут розпочав підготовку магістрів з спеціальності «Сестринська справа», започаткував наукові дослідження в медсестринстві, що дозволяє науково обґрунтовувати розвиток медсестринства в Україні.
      Шатило В.Й. спрямовує діяльність очолюваного ним колективу на впровадження сучасних інформаційно–комунікаційних технологій, що забезпечують удосконалення освітнього процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молоді до життєдіяльності в інформаційному просторі.
      Пріоритетним напрямком діяльності Шатила В.Й., як керівника, є захист прав та інтересів членів колективу, удосконалення соціальної сфери, створення сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі співробітників та студентів. Активно реалізує соціальні програми та сприяє підтримці громадських ініціатив , конструктивно взаємодіє з різними гілками влади.
      В рамках реабілітації дітей з особливими потребами з 2004 року в навчальному закладі здійснюється підготовка студентів з вадами слуху за спеціальністю «Стоматологія ортопедична».
      В 2003 році в м. Житомирі В.Й. Шатило створив і очолив за сумісництвом кафедру «Загальна практика - сімейна медицина» ФПО Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, що заклало основи сімейної медицини на Житомирщині. На кафедрі підготовлено більше 600 лікарів сімейної медицини, та біля 500 ЛЗП підвищили свою кваліфікацію.
      В 2004 році Президією Асамблеї ділових, наукових і творчих кіл України навчальний заклад визнано переможцем загальнонаціонального конкурсу серед вищих медичних навчальних закладів з врученням знаку якості « Вища проба» і диплом лауреата за впровадження сучасних методик освіти та високу професійну підготовку молодших спеціалістів.
      Багато років поспіль навчальний заклад відзначається дипломами Міжнародних виставок « Сучасна освіта в Україні» за високі досягнення в педагогічній, науковій діяльності та вагомий внесок в модернізацію національної системи освіти.
      У 2016 році на VII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» нагороджений золотою медаллю та дипломом у номінації «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку національної освіти та науки». Навчальний заклад неодноразово відзначався дипломами Міжнародних виставок: «Сучасна освіта в Україні», «Інноватика в сучасній освіті», «Освіта і кар’єра».
      На базі інституту створено науково–методичну лабораторію, яка забезпечує проведення наукових досліджень та підготовку науково – педагогічних кадрів.
      Шатило В.Й. є науковим керівником і консультантом 5 дисертаційних досліджень, три із яких успішно захищені.
      У 2008 році розпочато видання Всеукраїнського журналу « Магістр медсестринства», засновником якого став інститут медсестринства, а Шатило В.Й. його головним редактором. Видання журналу дозволяє розповсюджувати в медичній спільноті держави результати наукових досліджень та передові технології в охороні здоров’я, медсестринстві і педагогічній діяльності.
      Шатило В.Й. вміло поєднує керівництво закладом з великою науковою діяльністю. Має 314 наукових праць, серед яких: 27 монографій та розділів до монографій, 39 навчально –методичних розробок, патентів на винахід та галузевих нововведень, 16 підручників та навчальних посібників. Входить до складу організаційних комітетів та міжнародних наукових рад рецензованих видань « Медичний огляд» Жешувського університету (Польща), «Медсестринство спеціалістичне» (Польща), «Медсестринство та акушерство» (Словаччина).
      У 2008 році введено в експлуатацію Конгрес - центр на 600 місць де було проведено два з’їзди фахівців з соціальної медицини та організації охорони здоров’я України, щорічно проводяться наукові конференції державного та регіонального рівнів.
      За ініціативи Шатило В.Й. налагоджено міжнародне наукове співробітництво з університетами України та зарубіжжя з підготовки медичних фахівців. Співробітники інституту беруть участь в міжнародних проектах по розвитку охорони здоров’я і медичної освіти під егідою ВООЗ, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, МАТRА, ERASMUS+ та інших міжнародних організацій.
      Шатило В.Й. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню, присвоєно Почесне звання «Заслужений лікар України», відзначений Грамотою Верховної Ради України « За заслуги перед народом України», Почесною відзнакою Житомирської обласної ради «Честь і слава Житомирщини», є лауреатом обласної премії ім. О. Ф. Гербачевського, неодноразово нагороджувався Почесними грамотами МОЗ України, МОН України, обласної державної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я, ЦК профспілки, Червоного Хреста.
      За ініціативи Шатило В.Й. в 2017 році на базі інституту медсестринства створено навчальний заклад нового типу, - Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради.

       РУСАК ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ
      Посада: професор кафедри «Сестринська справа», доктор медичних наук, професор (сумісник)
      Місце роботи КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради
      Займана посада завідувач хірургічного відділення №1, д.мед.н., професор , дитячий хірург
      Контактні дані (телефон, адреса електронної пошти) 050-358-10-98, 098-008-98-07, [email protected]
      Впроваджено 3 нових методики:
-
      Застосування гіалуронової кислоти для профілактики спайкової хвороби;
-
      Використання VAC-системи для лікування ускладнених післяопераційних ран;
-
      Лапароскопічна корекція діафрагмальних гриж.
      Подано 3 раціоналізаторські пропозиції:
-
      Використання удосконаленого аспіраційного методу в лікуванні деструктивних змін ран;
-
      Спосіб лікування варікоцелє за допомогою ультразвукового скальпеля;
-
      Використання плівки Loban2 для створення герметичності післяопераційних ран.
      Відомості щодо персональних досягнень: працюю професором на кафедрі дитячої хірургії Національного університету охорони здоров’я імені П.Л. Шупика , веду курс ТУ «Абдомінальна лапароскопічна хірургія дитячого віку» , на клінічній базі КНП ЖОДКЛ , де за рік пройшло 18 лікарів- спеціалістів з різних регіонів України ; одну раціоналізаторську пропозицію ; дві статті в наукових журналах ; шеф-редактор журналу «Хірургія дитячого віку» , Україна; проведено 2 передачі з актуальних питань дитячої хірургії в режимі прямої конференції по «Житомирській хвилі» та круглий стіл на базі Обласного інформаційно-аналітичного центру до дня безпеки пацієнта.
      Кількість наданих медичних послуг за звітний період : маю три виїзди по медицині катастроф – проведено три оперативних втручання з приводу травматичних розривів легені, селезінки ; станом на 01.12.2021 року за рік проліковано 256 дітей з різною хірургічною патологією, прооперовано 164 дітей (яким виконано ендоскопічні операції-46, планові-42,ургентних-96).
      Список надрукованих робіт за 2021-2022 роки
1)
      Реконструктивно-пластичні операції з відновлення прохідності при різних рівнях субтотальної резекції ободової кишки в дітей з аганліозом кишечника. Притула В.П., Курташ О.О., Хуссейні С.Ф., Русак П.С., Петрик С.М.// Хірургія дитячого віку №1(74), 2022р ст 45-56, SCOPUS
2)
      Некротичний ентероколіт у передчасно народжених дітей, які померли: причини, фактори ризику летальності, гістологічні зміни в стінці кишки. Яблонь О.С., Чорнопищук Н.Н., Русак П.С., Конопліцька А.П.// Хірургія дитячого віку №1(74), 2022р ст 70-79, SCOPUS
3)
      Гострий гематогенний остеомієліт у дітей: питання діагностики та лікування. Русак П.С., Толстанов О.К., Русак С.О., Зінкевич О.В., Волошин Ю.Л., Конторович О.М.// Хірургія дитячого віку №4(73), 2021р ст 24-38, SCOPUS
4)
       «Хірургія дитячого віку.Україна.»,Scopus. №3, 2022 рік. Русак П.С, Толстанов О.К., Конторович О.М., Чорнопищук Н.П. «Мікробіологія простого та деструктивного апендициту в дітей» с. 41-52.

       МОЖАРІВСЬКА АНТОНІНА АНАТОЛІЇВНА
      Посада: асистент кафедри «Сестринська справа», кандидат медичних наук
      У 2005 році закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа». До вересня 2007 року – лікар фтизіатр-дільничий Протитуберкульозного амбулаторно-поліклінічного відділення Центральної міської лікарні № 2 м. Житомира. Далі по переводу продовжила роботу викладачем терапевтичних дисциплін КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» ЖОР. 2010 - 2013рр. аспірант з відривом від виробництва ДУ «Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров'я України». З 2014 року – викладач терапевтичних дисциплін Житомирського медичного інституту ЖОР. З вересня 2018 року по вересень 2020 р. обіймала посаду завідувача навчально-виробничої практики закладу. В жовтні 2020 року очолила новостворений навчальний тренінговий центр інституту.
      Асистент кафедри «Сестринська справа» з 2018 року.
      У грудні 2020 р. захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.03 – соціальна медицина. Диплом кандидата медичних наук №059801 від 15.04.2021 р. Тема дисертаційного дослідження: «Медико-соціальне обґрунтування концептуальної моделі гендерної рівності в охороні здоров’я України»
      Підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти:
       2.10 по 20.10.2017 р. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, тема "Сучасна методика навчання на основі компетентнісного підходу у вищій медичній освіті. Внутрішня медицина", посвідчення №57 від 20.10.2017 р;
      15.06. по 19.06.2020 р. Житомирський медичний інститут ЖОР, тема "Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика медсестриства у внутрішній медицині, клінічного медсестринства у внутрішній медицині, клінічного медсестринства в терапії», посвідчення ЖІ № 02011284/001589-20 від 19.06.2020 р;
      19.04 по 22.04.2022 р. ТУ цикл «Школа симуляційного навчання» Тернопільський національний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, посвідчення № 24-2022
      Наукові інтереси та досягнення: гендерні дослідження в охороні здоров'я, медико-демографічні показники стану здоров’я; розвиток та впровадження симуляційних технологій навчання в медичній освіті.
      Є автором 45 друкованих наукових праць наукового та навчально-методичного характеру, серед них статті у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.
      Учасниця XVII щорічної міжнародної конференції з питань симуляційної освіти SESAM -2022 м. Севілья, Іспанія.


      МУХІНА ТАМІЛА СТАНІСЛАВІВНА
       Посада: асистент кафедри «Сестринська справа»
       Педагогічний стаж 32 роки
       Освіта: Київський медичний інститут 1983р. за спеціальністю «Педіатрія»
       Кількість публікацій: 1
       Участь у онлайн-тренінгу «Викладацька майстерність в медичних ЗВО. Випуск перший. Зворотний зв`язок» (червень 2020 р.) за сприяння україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».






       СЕГЕДІНА ЯНІНА ПЕТРІВНА
      Посада: асистент кафедри «Сестринська справа».
      Спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.
      Початок роботи в інституті: 2017 рік.
      Освіта: вища.
      У 2012 році закінчила Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» за спеціальністю «Акушерська справа» та здобула кваліфікацію акушерки.
      У 2015 році закінчила Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради здобула ступінь бакалавра за напрямом «Сестринська справа» та кваліфікацію сестра медична бакалавр.
      У 2017 році закінчила Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти: магістр, спеціальність: «Сестринська справа», професійна кваліфікація: науковий співробітник (сестринська справа, акушерство), отримала диплом з відзнакою.
      Інформація про підвищення кваліфікації:
      - МОЗ України Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради, Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентісну складову. Основи медсестринства. Загальний догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка. Посвідчення ЖІ № 02011284/002196-19, 04.11-29.11.2019 рік (7,5 кредитів ECTS).
      - МОЗ України Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентісну складову. Теорія і методика викладання основ медсестринства, догляду за хворими, загального догляду за хворими та медичної маніпуляційної техніки. Посвідчення ЖІ № 02011284/002239-20, 02.11-06.11.2020 рік (1 кредит ECTS).
      - МОЗ України Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентісну складову. Теорія і методика викладання основ медсестринства, догляду за хворими, загального догляду за хворими та медичної маніпуляційної техніки. Посвідчення ЖІ № 02011284/000362-21, 08.02.-12.02.21 рік.
      - МОЗ України Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, “Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентісну складову. Теорія і методика викладання загальної теорії здоров'я та здорового способу життя; основ медичних знань; долікарської медичної допомоги” Свідоцтво ЖІ № 02011284/002334-22, 05.12.2022 рік.
      
      З 2022 року Член ГО «Асоціація медичних сестер Житомирської області».
      
      Нагороди:
      - Грамота від первинної профспілкової організації співробітників комунального вищого навчального Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради (2018 р.);
-
      Грамота від президії обласного комітету Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України (2019 р.);
-
      Грамота від первинної профспілкової організації співробітників Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради (2021 р.);
-
      Грамота від Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради (2022 р.);
      Кількість публікацій: 23 наукових статей і тез, 5 публікацій у фахових виданнях, 1 колективна монографія.
      Навчальні дисципліни, які викладає: «Основи медсестринства», «Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка», «Медична маніпуляційна техніка», «Загальна теорія здоров’я та здоровий спосіб життя», «Основи медичних знань», «Долікарська медична допомога».

      ХВАТОВА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
      Біографія: народилась 1994 р. у м. Вінниця. З вересня 2001 року по травень 2010 року навчалася в Коростенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 Житомирської області, де отримала свідоцтво про базову загальну середню освіту. Після закінчення школи у 2010 році вступила до Коледжу Комунального вищого навчального закладу (КВНЗ) «Житомирський інститут медсестринства», який закінчила у червні 2014 року, отримавши диплом молодшого спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію сестра медична. У вересні 2014 року вступила до КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради, який закінчила у червні 2015 року, отримавши диплом бакалавра з відзнакою за напрямом «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію сестра медична бакалавр. У вересні 2015 році вступила до КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради, який закінчила у червні 2017 року, отримавши диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Сестринська справа» та здобула професійну кваліфікацію науковий співробітник (сестринська справа, акушерство). У вересні 2017 року вступила до Житомирського державного університету імені Івана Франка, який закінчила у липні 2019 року, отримавши диплом магістра з відзнакою за спеціальністю Середня освіта (Біологія) та здобула професійну кваліфікацію магістр середньої освіти (Біологія), вчитель біології.
      Початок роботи в інституті з 2017 року.
      Інформація про вищу освіту: у 2017 році закінчила Комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради спеціальність «Сестринська справа» професійна кваліфікація: науковий співробітник (сестринська справа, акушерство) ступінь вищої освіти магістр. Диплом з відзнакою.
      Інформація про підвищення кваліфікації:
      «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Медсестринство у внутрішній медицині» в КВНЗ «Житомирський медичний інститут» ЖОР ЖІ № 02011284/002203-19 від 29.11.2019;
      «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика медсестринства у внутрішній медицині, клінічного медсестринства в терапії» в Житомирському медичному інституті ЖОР. ЖІ № 02011284/002251-20 від 06.11.2020;
      «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика медсестринства у внутрішній медицині, клінічного медсестринства в терапії» в Житомирському медичному інституті ЖОР. ЖІ № 02011284/000364-21 від 12.02.2021;
      «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання медсестринства у внутрішній медицині» в Житомирському медичному інституті ЖОР. ЖІ № 02011284/002258-22 від 05.12.2022.
      Нагороди: грамота Первинної профспілкової організації співробітників Комунального вищого навчального закладу «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради (2018); грамота Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України (2019).
      Член Асоціації медичних сестер Житомирської області з 2022 року.
      Кількість публікацій: 23 публікації (з них 5 статей у співавторстві у фахових виданнях).

      ОЛЕФІР ЛЮДМИЛА ЗІНОВІЇВНА
       Посада: асистент кафедри «Сестринська справа»
       Початок роботи в інституті з 2016 року.
       Освіта вища.
      В 2005 р. закінчила Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».
       З 2007 по 2016 р.р. працювала в КУ ЦМЛ № 2 на посаді лікаря загальної практики.
       З 2016 року працювала в Житомирському медичному інституті ЖОР на посаді викладача терапевтичних дисциплін.
       З 2021року асистент кафедри «Сестринська справа».
      Наукових публікацій: 9









      ЛАГОВСЬКА ГАЛИНА ІВАНІВНА
      Посада: асистент кафедри «Сестринська справа».
      Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.
      Початок роботи в інституті: 2003 рік.
      Освіта: вища.
       У 1996 році закінчила Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова .Кваліфікація спеціаліста лікаря.
      Інформація про підвищення кваліфікації:
-
      Посвідчення про підвищення кваліфікації викладачів вищих медичних навчальних закладів Інституту післядипломної освіти в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця № 402 від 30.06.2016.
-
      Свідоцтво про підвищення кваліфікації з напряму «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формуванням професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія та методика викладання медсестринства в акушерстві та гінекології» в КВНЗ «ЖМІ» ЖОР № ЖІ 02011284/000397 – 20 від 21.02.2020
-
      Сертифікат про підвищення кваліфікації з напряму «Базова цифрова грамотність педагога» при Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти № СС 38282994/2206-21 від 21.05.2021
-
      Сертифікат про підвищення кваліфікації з «Проєктування та створення електронних підручників і посібників» при Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти № СС 38282994/2742-22
-
      від 09.10.2022
      Голова методичного об'єднання викладачів акушерсько-гінекологічних та педіатричних дисциплін, мединих закладів фахової передвищої освіти Житомирської області
       Участь в україно-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти»:
-
      Тренінг « Нові методи в медичній освіті» Сертифікат № 0009 Наказ ЖМІ ЖОР № 77 к\тр від 11.05.2021
-
      Учасниця першого конгресу фасилітаторів і фасилітаторок Груп Рівних. Сертифікат № 0017 . Наказ ЖМІ ЖОР № 73 к/тр від 19.10.2021
-
      Тренінг для фахівців стимуляційних центрів «Створення клінічних сценаріїв та чек-листів». Наказ і№ 6 к/тр від 25.01.2022
      Викладач-тренер навчально-симуляційного центру Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Фасилітатор ГРУПИ РІВНИХ Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Кількість публікацій: 20 наукових статей і тез.
      МІЩУК ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
       Посада: асистент кафедри «Сестринська справа»
       Початок роботи в інституті з 1986 року.
       Освіта: Чернівецький державний медичний інститут, 1985 р., лікувальна справа. 1985 - 1986 р.р. інтернатура за спеціальністю «Хірургія».
       Кількість публікацій: 4 праці.
       Досягнення: неодноразова підготовка переможців (І, ІІ, ІІІ місця) всеукраїнських конкурсів фахової майстерності «Ескулап» серед студентів спеціальності «Сестринська справа» та конкурсів фахової майстерності «Ескулап-професіонал». Стажування «Спеціалізовані реанімаційні заходи АLS» у м. Кракові (Польща) з отриманням сертифікатів, виданих Європейською Радою Реанімації. Учасник Basic Life Support (BLS) на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, 2019 р. Учасник Basic Life Support (BLS) Instructor candidate на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, 2019 р. Наробки приймали участь у виставках «Сучасні заклади освіти». Автор посібника для проведення практичних занять «Невідкладні стани в хірургії». Для забезпечення сучасних вимог педагогічного процесу розробив низку програм на основі компетентнісного підходу, а саме: «Онкологія», «Медсестринство в хірургії», «Клінічне медсестринство в хірургії», «Медсестринство в онкології та паліативна медицина», «Невідкладні стани» для студентів медичних закладів вищої освіти. Створена програма навчального тренінгу Надання першої медичної допомоги співробітниками КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради (які не мають медичної освіти) для відділення післядипломної освіти. Є керівником науково-дослідних робіт студентів. Щорічно організовує та проводить студентські наукові конференції з хірургії різної тематики.
       З 1990 року очолює Циклову комісію хірургічних дисциплін Житомирського медичного інституту ЖОР.
       З 1994 року очолює регіональне методичне об’єднання викладачів хірургічних дисциплін.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]