Кафедра «Лабораторна діагностика»

       Відносно молода кафедра «Лабораторна діагностика» (2015 р.) уже встигла зарекомендувати себе як потужна та науково вагома складова Житомирського медичного інституту. Це випускова кафедра, що здійснює підготовку фахівців спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» освітнього ступеня «бакалавр», у тому числі й – іноземних громадян.
       На кафедрі працюють 20 науково-педагогічних працівників, серед яких 2 доктори наук, 5 кандидатів наук, 2 професори і 3 доценти. З 2017 року очолює кафедру доктор педагогічних наук, професор Заблоцька О.С.

       Колектив кафедри «Лабораторна діагностика» (2019 р.)
      Колектив кафедри забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Клінічна лабораторна діагностика», «Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів», «Мікробіологія, вірусологія, імунологія з мікробіологічною діагностикою», «Лабораторна діагностика паразитарних інвазій», «Біологічна та клінічна хімія», «Медична хімія», «Аналітична хімія», «Фармакологія та медична рецептура», «Техніка лабораторних робіт», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Гігієна з гігієнічною експертизою», «Епідеміологія», «Інфекційні хвороби з оцінкою результатів досліджень», «Отоларингологія з оцінкою результатів досліджень» та ін. Для всіх циклів дисциплін розроблено навчально-методичні комплекси і мультимедійне забезпечення відповідних лекційних курсів. Електронні матеріали навчально-методичних комплексів у повному обсязі розміщено у внутрішній системі Інтранет, що забезпечує повноцінну самостійну роботу студентів.
       Науково-педагогічними працівниками кафедри видано більше 50 навчальних посібників, методичних рекомендацій, розробок і робочих зошитів. Основні з них: навчальні посібники «Медична хімія», «Аналітична хімія», «Біологічна та клінічна хімія: білки, ферменти, вітаміни, нуклеїнові кислоти», «Хімія в лабораторній діагностиці», «Збірник тестів з медичної хімії», «Тести з дисципліни «Аналітична хімія», «Збірник ситуаційних задач і тестів з біологічної та клінічної хімії», (Заблоцька О.С., Ніколаєва І.М.), «Гістологія, цитологія та ембріологія» (Корнійчук Н.М., Гордійчук С.В.), «Медична біологія (методичні рекомендації до розв’язання задач)» (Гордійчук С.В., Зілінська М.С.), «Збірник тестів з клінічної лабораторної діагностики» (Куценко Н.Л.), курси лекцій з оториноларингології з оцінкою результатів досліджень (Бех А.Г.), мікробіології, вірусології та імунології з мікробіологічною діагностикою (Константиненко Л.А.), гігієни з гігієнічною експертизою (Киричук І.М.), лабораторної діагностики паразитарних інвазій (Павлік В.А., Чеботар І.Ю.), клінічної фармакології (Кучерук І.В.); практикуми «Клінічна фармакологія» (Кучерук І.В.), «Інфекційні хвороби з оцінкою результатів досліджень» (Андрушко І.В.), «Техніка лабораторних робіт» (Кудельська І.Ю.), «Аналітична хімія» (Заблоцька О.С., Ніколаєва І.М.).
       Підготовлені науково-педагогічними працівниками кафедри навчально-матеріали неодноразово були представлені й були відзначені у різних номінаціях на конкурсах «Педагогічні інновації» та міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти».

      Навчальні посібники співробітників кафедри
      Відпрацювання практичних навичок студентів, їх ознайомлення з найновішою медичною апаратурою, методиками проведення обстежень та специфікою роботи в лабораторіях різного профілю здійснюється у сучасному симуляційному центрі та навчальних лабораторіях інституту, лікувальних закладах, на базі централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Житомирської обласної ради.

       Практичне заняття з мікробіології, вірусології та імунології в симуляційному центрі кафедри


       Відпрацювання практичних навичок студентів роботи з поживними середовищами

       Практичне заняття з гістології, цитології та ембріології в симуляційному центрі кафедри

       Робота студентів з центрифугою на практичних заняттях з аналітичної хімії

       Практичне заняття з медичної хімії в хіміко-аналітичній лабораторії інституту

      Практичне заняття в бактеріологічному відділенні централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського


       Практичне заняття з біологічної та клінічної хімії у біохімічному відділенні централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського
       Співробітниками кафедри створено музей препаратів периферичної крові, кісткового мозку та гематологічних досліджень (Ковальчук Л.П., Луковецька І.В.), в якому студенти набувають практичних навичок із гематології.

      Музей препаратів периферичної крові, кісткового мозку та гематологічних досліджень
       На кафедрі активно функціонує педагогічна майстерня, в якій відбувається обмін досвідом використання новітніх технологій у навчанні здобувачів вищої освіти, проводяться майстер-класи і відкриті заняття («Визначення реакції середовища та електролітного складу слини людини», «Визначення показників коагулограми» (професор Заблоцька О.С.), «Фарбування препаратів простими і складними методами» (Зілінська М.С.), «Лабораторна діагностика захворювань, спричинених стафілококами» (доцент Константиненко Л.А.), «Лабораторна діагностика захворювань, спричинених синьо-гнійною паличкою» (Зілінська М.С.), «Внутрішньо-лабораторний контроль якості. Побудова контрольних карт» (Терещук Т.О.) та ін.).

      Майстер-клас з медичної хімії (визначення реакції середовища та електролітного складу слини людини)

      Майстер-клас з мікробіології, вірусології та імунології (фарбування препаратів простими і складними методами)

      Майстер-клас з біологічної та клінічної хімії (визначення показників коагулограми)

      Відкрите заняття з мікробіології, вірусології та імунології («Лабораторна діагностика захворювань, спричинених стафілококами»)
       Про якісну підготовку студентів кафедри свідчать результати складання ліцензійного іспиту Крок Б «Лабораторна діагностика», які за даними Центру тестування при МОЗ України, перевищують національні.
       Всі випускники кафедри працевлаштовані у повному обсязі. Ними здійснюються дослідження біологічного матеріалу людини у загальноклінічних, біохімічних, патолого-анатомічних, бактеріологічних і токсикологічних та ін. лабораторіях Житомирської області й за її межами.



      Випускники кафедри 2018 року



      Випускники кафедри 2019 року
       Наукова робота кафедри здійснюється за темами: «Дослідження актуальних питань лабораторної діагностики» і «Дослідження теоретичних і практичних аспектів формування професійної компетентності бакалаврів технології медичної діагностики та лікування». Результати наукових досліджень упроваджуються в освітній процес із метою формування інтегральної, загальних і спеціальних (фахових) компетентностей студентів, їхніх світоглядних та громадянських якостей і цінностей.
      Протягом останніх років працівниками кафедри підготовлено і захищено 2 кандидатські дисертації: «Медико-соціальне обґрунтування оптимізації моделі стаціонарної медичної допомоги хворим на інфекційне захворювання», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.02.03 – соціальна медицина (2017 р.) – Киричук І.М. (науковий керівник – професор Шатило В.Й.) та «Формування компетентності в хімії майбутніх бакалаврів технології медичної діагностики та лікування», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 3.00.04 – теорія і методика професійної освіти (2019 р.) – Ніколаєва І.М. (науковий керівник – професор Ярошенко О.Г.). Доктором біологічних наук Шевчук Л.М. отримано вчене звання професора.
      За результатами науково-дослідної роботи опубліковано понад 40 статей у міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, у тому числі – у виданнях, зареєстрованих у міжнародних наукометричних базах Scopus і Web of Science Core Collection, понад 60 статей – у професійних виданнях, збірниках наукових праць і конференцій та ін.
       Основні результати досліджень доповідались на понад 100 конференціях, симпозіумах, семінарах, зустрічах різних рівнів. Найбільш вагомі серед них – Єврорегіональний семінар «Форум медичних послуг» (м. Устронь, республіка Польша, 2018 р.), міжнародний симпозіум «Вища медична освіта Франції. Організації охорони здоров`я Франції: традиції та сучасність» (Париж, Франція, 2018 р.), зустріч з питань підготовки лабораторних фахівців у відповідності з міжнародними практиками з представниками Американської спілки клінічних патологів, організована МОЗ України (м. Київ, 2018, 2019 рр.), науково-практичні конференції з міжнародною участю «Лабораторіум – 2018» (Житомир, 2018 р.), «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні», «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини», «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні», ІХ міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров`я нації», науково-практичні семінари з міжнародною участю «Побудова контрольних карт Шухарта (ДСТУ ISO 8258 2001)», «Плазма для фракціонування. Отримання, якість, сертифікація», «Принципи роботи та методика досліджень на автоматичних бактеріологічних аналізаторах», «Нова лінійка автоматичних гематологічних аналізаторів 3-diffBC-20s. BC-30s. Mindray» (Київ, 2018 р.), II Міжнародна науково-практична конференція «INNOVATIVE DEVELOPMENT OF SCIENCE AND EDUCATION» (Греція, Афіни, 2020 р.), VІI Міжнародна науково-практична конференція «SCIENTIFIC ACHIEVEMENTS OF MODERN SOCIETY» (Ліверпуль, Великобританія, 2020 р.).

       Участь к.мед.н. Куценко Н.Л. у міжнародному симпозіумі «Вища медична освіта Франції. Організації охорони здоров`я Франції: традиції та сучасність» (Париж, Франція, 2018 р.)

       Участь Зілінської М.С. у Єврорегіональному семінарі «Форум медичних послуг» (м. Устронь, республіка Польша, 2018 р.)

       Виступ д.пед.н., професора Заблоцької О.С. під час зустрічі з представниками Американської спілки клінічних патологів, організована МОЗ України, з питань підготовки лабораторних фахівців у відповідності з міжнародними практиками (м. Київ, 2019 р.)
       Науково-педагогічні працівники кафедри постійно підвищують свій науковий рівень і професійну кваліфікацію у провідних медичних закладах освіти – Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка, Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця, Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького, ДВНЗ Тернопільському державному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського. Беруть участь в роботі професійних об’єднань – Української лабораторної школи (Куценко Н.Л.), товариств лікарів-лаборантів (Куценко Н.Л, Терещук О.А., Ковальчук Л.П., Луковецька І.В.) та інфекціоністів (Родзінська Т.І.).
       З 2019 року професор Заблоцька О.С. представляє Житомирський медичний інститут у науково-методичній комісії з охорони здоров’я та соціального забезпечення, підкомісії 224 «Технології медичної діагностики та лікування» сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.
       Співробітники кафедри є організаторами 9 науково-практичних конференцій різних рівнів. Протягом останніх двох років успішно проводиться регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми лабораторної діагностики». Опубліковано збірники матеріалів цих конференцій.


       Учасники ІІ регіональної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми лабораторної діагностики»

      Доповідь к.мед.н. Киричука І.М. на ІІ регіональній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми лабораторної діагностики»

       Студентська доповідь на І регіональній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми лабораторної діагностики»

       ІІ регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми лабораторної діагностики»
      На кафедрі активно функціонує студентське наукове товариство. В його роботі щорічно беруть участь біля 40 студентів. За результатами науково-дослідної роботи підготовлено понад 40 наукових робіт, кращі з яких були представлені на міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання лабораторної медицини» (Харків, 2018 р.), ХХІІІ міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (Тернопіль, 2019 р.), II Міжнародній науково-практичній конференції «INNOVATIVE DEVELOPMENT OF SCIENCE AND EDUCATION» (Греція, Афіни, 2020 р.), VІI Міжнародній науково-практичній конференції «SCIENTIFIC ACHIEVEMENTS OF MODERN SOCIETY» (Ліверпуль, Великобританія, 2020 р.), всеукраїнських науково-практичних конференціях «Біологічні дослідження – 2018» й «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи» (м. Житомир, 2019 р.), ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Водні і наземні екосистеми та збереження їх біорізноманіття – 2020» (Житомир, 2020 р.) та ін. Опубліковано близько 50 наукових статей і тез студентів.
       Підготовлено переможця конкурсу наукових робіт (диплом ІІІ ступеня), який проходив у межах ХХІІІ міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених (Тернопіль, 2019 р.) (науковий керівник – професор Заблоцька О.С.).

       Бобкова В.В. – переможець конкурсу наукових робіт на ХХІІІ міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (Тернопіль, 2019 р.)

       Засідання студентського наукового товариства кафедри «Лабораторна діагностика»

       Доповідь Бобкової В.В. на засіданні студентського наукового товариства кафедри «Лабораторна діагностика»

      Виступ Ліщук І.І. (голови студентського наукового товариства інституту) на відкритому засіданні студентського наукового товариства кафедри
       Науково-педагогічні працівники кафедри беруть активну участь в роботі спеціалізованих вчених рад, є експертами та офіційними опонентами на захистах кандидатських і докторських дисертацій (Заблоцька О.С., Шевчук Л.М., Бояльська О.Г.). Працюють у складі журі Всеукраїнських конкурсів та олімпіад (професор Заблоцька О.С. – голова журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії; доцент Корнійчук Н.М. – голова журі III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології; член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Житомирського регіонального відділення МАН; член журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології; Константиненко Л.А. – член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Житомирського регіонального відділення МАН; член журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології; Родзінська Т.І. – член журі «Товариства інфекціоністів Житомирської області»).
       Вже традиційними стали тижні кафедри «Лабораторна діагностика», у межах яких студенти беруть участь в цікавих виховних та наукових заходах («Душі людської доброта», «Чорнобиль. Весни обірване суцвіття» (методист Махновська І.Р., куратор Тітова О.Т.), «Волі народної дзвін», присвячений 100-річюю бою під Крутами (методист Махновська І.Р., куратори: Костинська Н.А., Косова І.А.), «Чорна смерть – інфекція, яка повертається» (Андрушко І.В., Тітова О.Т.). та ін.).

       Учасники регіональної науково-пізнавальної конференції «Чорна смерть – інфекція, яка повертається»

       Науково-пізнавальна конференція «Чорна смерть – інфекція, яка повертається»

       Учасники виховного заходу на тему «Душі людської доброта»

       Виховний захід на тему «Волі народної дзвін», присвячений 100-річюю бою під Крутами

       Учасники виховного заходу на тему «Волі народної дзвін», присвячений 100-річюю бою під Крутами

       Виховний захід на тему «Чорнобиль. Весни обірване суцвіття»
       Щороку проводяться виставки творчих робіт співробітників та студентів кафедри, благодійні акції з відвідуванням Міської дитячої лікарні, організуються свята до дня Святого Миколая для дітей КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня».

       Благодійна акція з відвідуванням Міської дитячої лікарні
       Студенти кафедри беруть активну участь в усіх заходах міста та інституту. Були відзначені дипломом за 1 місце у міському конкурсі «Закарбовані майданом», 2 місце у складі команди ЖМІ у змаганні на човнах «Дракон» Teteriv Dragon, призом на міській виставці-конкурсі за здоровий спосіб життя, перемогою в інститутському конкурсі квіткових композицій. Вибороли «Гран-прі» у дебюті першокурсника та здобули перемогу в номінаціях «Танці народів світу» (іноземні студенти), «Майстер художнього слова (власний вірш)», «Відкриття року» (Агеєва А.), «Майстер художнього слова (кращий читач) (Чорноморець А.), «Золотий голос – народний спів» (Дубас Н.).

       Конкурс квіткових композицій (2017 р.)

       Конкурс квіткових композицій (2018 р.)

       Переможниця в номінації «Відкриття року» (Агеєва А., 2018 р.)

       Учасники дебюту першокурсника 2018 р.

       Участь у складі команди ЖМІ у змаганні на човнах «Дракон» Teteriv Dragon
       Щороку студенти кафедри беруть участь в цікавих екскурсіях у мальовничі Карпати, місто Львів, до Національного музею медицини України, Національного парку України «Межигір’я», музею космонавтики, обласного центру крові (куратор Тітова О.Т.).

       Екскурсія до Національного музею медицини України
      Перспективним напрямом розвитку кафедри «Лабораторна діагностика» є відкриття магістратури за спеціальністю 224 “Технології медичної діагностики та лікування”.

       ЗАБЛОЦЬКА ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
       завідувач кафедри «Лабораторна діагностика», доктор педагогічних наук (диплом доктора педагогічних наук ДД № 000568), професор (атестат 12ПР № 009127 від 17.01.2014 р.)
       У 1984 році закінчила природничий факультет Житомирського педагогічного інституту імені Івана Франка та отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Біологія з додатковою спеціальністю хімія».
      Працювала вчителем хімії, викладачем хімії у Житомирському ліцеї при Житомирському державному інженерно-технологічному інституті, заступником директора Житомирського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом.
       З 2004 по 2009 роки обіймала посади старшого викладача і доцента кафедри хімії, а з 2009 по 2017 роки – завідувача кафедри хімії Житомирського національного агроекологічного університету.
       З 2017 року і по теперішній час – завідувач кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
       Кандидатську дисертацію захистила у 2004 році в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Науковий ступінь кандидата педагогічних наук присвоєно в 2005 році за спеціальністю 13.00.02 «Теорія та методика навчання хімії».
       Вчене звання доцента кафедри хімії присуджено в 2008 році.
      Докторську дисертацію захистила у 2011 році в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Науковий консультант – Величко Людмила Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач лабораторії хімічної і біологічної освіти (Інститут педагогіки НАПН України).
       Науковий ступінь доктора педагогічних наук присвоєно в 2012 році за спеціальністю 13.00.02 «Теорія та методика навчання (хімія)».
       Вчене звання професора кафедри хімії присуджено в 2014 році.
       У 2015 році ввійшла до складу спеціалізованої вченої ради К 26.452.05 в Інституті педагогіки НАПН України із захисту кандидатських дисертацій зі спеціальностей 13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія) і теорія та методика навчання (географія).
       Була рецензентом та офіційним опонентом на захистах кандидатських і докторських дисертацій (2014, 2016, 2019).
       У 2016 році очолювала журі IIІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.
      Підготувала переможця Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії (ІІІ місце) (Одеса, 2012), переможця конкурсу наукових робіт (диплом ІІІ ступеня), який проходив у межах ХХІІІ міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених (Тернопіль, 2019).
       З 2015 по 2020 роки здійснювала керівництво науковою темою «Дослідження хімічних аспектів екології» у Поліському національному університеті (Державний реєстраційний № 0115U004196).
      Входила до складу робочої групи з питань обговорення стандартів підготовки лабораторних фахівців у відповідності з міжнародними практиками в рамках зустрічі з представниками Американської спілки клінічних патологів, організованої МОЗ України (Київ, 2018, 2019), робочої наради з експертами МОЗ України групи «Клінічна лабораторна діагностика», представниками закладів вищої освіти, практичної галузі з метою гармонізації кваліфікаційних вимог до працівників, що мають підготовку за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» (Київ, 2018 р.).
       З 2019 року і по теперішній час входить до складу науково-методичної комісії з охорони здоров’я та соціального забезпечення, підкомісії 224 «Технології медичної діагностики та лікування» сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.
       Нагороджена
      Грамота відділу освіти Житомирської міської ради за високий професійний рівень, розкриття творчого потенціалу кожного учня, формування його інтелектуальної, духовної та емоційної сфери, індивідуальний стиль діяльності з вагомими кінцевими результатами (2002).
       Грамота Житомирського національного агроекологічного університету за високий професіоналізм та активну участь в громадському житті університету (2011).
       Почесна грамота Міжнародної Академії Наук Екології і Безпеки Життєдіяльності за багаторічну плідну діяльність, підготовку висококваліфікованих фахівців України та у зв’язку з 90-річчям з дня заснування Житомирського національного агроекологічного університету (2012).
       Почесна грамота Еколого-аудиторської палати України за багаторічну плідну діяльність з вагомими кінцевими результатами (2013).
      Почесні грамоти за організацію науково-дослідної роботи студентів Житомирського національного агроекологічного університету (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016).
       Присвоєно звання Почесного професора Житомирського національного агроекологічного університету (2017).
      Грамота управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації за високий професіоналізм, бездоганну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки Житомирщини (2017).
      Грамота за перемогу в загальноінститутському конкурсі професійного визнання «Тріумф – 2018» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради (2018).
      Подяка ректора Житомирського медичного інституту за вагомий внесок у розвиток студентської науки (2019).
       Подяка Голови обласної ради за багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих медичних працівників (2019).
       Подяка Голови Житомирської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих медичних працівників (2020).
       Викладає навчальні дисципліни: медична хімія, біологічна хімія, біологічна та клінічна хімія, загальна біохімія та біохімія рухової активності, техніка лабораторних робіт.
       В колі наукових інтересів й останніх публікацій – проблеми і перспективи підготовки фахівців спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування», профілактика неінфекційних захворювань, спричинених екологічними чинниками, спадкові і набуті порушення обміну речовин людини, фізико-хімічні методи лабораторної діагностики.
       Автор понад 200 наукових та навчально-методичних праць, з них 3 наукові монографії, 1 підручник з грифом МОН України, 15 навчальних посібників (3 з грифом МОН України), 5 лабораторних практикумів, більше 100 статей у вітчизняних та міжнародних виданнях. h-індекс – 7, і 10-індекс – 6.

       НІКОЛАЄВА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
      асистент кафедри «Лабораторна діагностика», кандидат педагогічних наук (диплом ДК № 051222)
       У 2013 році закінчила КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради за спеціальністю «Сестринська справа», отримала кваліфікацію – науковий співробітник (сестринська справа та акушерство).
       У 2015 році закінчила природничий факультет Житомирського державного університету ім. І. Франка, отримала кваліфікацію хіміка, вчителя хімії та екології.
       З 2013 по 2016 роки працювала в Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради на посадах лаборанта і викладача сестринських дисциплін.
      З 2016 року і по теперішній час обіймає посаду асистента кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      З 2015 по 2018 року навчалася в аспірантурі без відриву від виробництва в Інституті вищої освіти НАПН України.
       Кандидатську дисертацію на тему: «Формування компетентності в хімії майбутніх бакалаврів технології медичної діагностики та лікування» захистила у 2018 році в Житомирському держаному університеті імені Івана Франка. Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач відділу інтеграції вищої освіти і науки Ярошенко О.Г. (Інститут вищої освіти НАПН України).
       Науковий ступінь кандидата педагогічних наук присвоєно в 2019 році за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти».
       Викладає навчальні дисципліни: аналітична хімія, медична хімія, біологічна хімія.
       Наукові інтереси: професійна освіта, теорія та методика навчання хімії бакалаврів спеціальності «Технологія медичної діагностики та лікування».
      Нагороджена Дипломом Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради за перемогу в номінації «Краще професійне видання» (2016).
       Науковий доробок: загальна кількість публікацій 34.

       ШЕВЧУК (ЯНОВИЧ) ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
       доктор біологічних наук (диплом доктора біологічних наук ДД № 002875), професор (атестат АП №000665)
       У 1990 р. закінчила з відзнакою Житомирське базове медичне училище за спеціальністю «Сестринська справа».
       У 1995 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені Івана Франка за спеціальністю «Біологія і хімія» і отримала кваліфікацію «Вчитель біології і хімії».
       Після закінчення аспірантури у 1998 році захистила дисертацію в спеціалізованій ученій раді Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, кандидат біологічних наук з 1999 року (диплом ДК № 002452).
      Учене звання доцента кафедри зоології присвоєно в 2002 році (атестат ДЦ № 006589). Докторську дисертацію захищено 8 жовтня 2013 року в спеціалізованій ученій раді Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, доктор біологічних наук з 2014 року.
       Учене звання професора кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи присвоєне в 2018 році.
       1998 – 2000 – асистент кафедри зоології Житомирського державного педагогічного інституту імені Івана Франка;
       2000 – 2001 – старший викладач кафедри зоології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка;
       2001 – 2014 – доцент кафедри зоології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка (з 12.05.2004 – Житомирського державного університету імені Івана Франка); 2001 – 2004 – заступник декана природничого факультету;
       2004 – 2008 – декан факультету довузівської підготовки;
       2008 – 2012 – декан факультету післядипломної освіти та довузівської підготовки;
       2014 – 2018 – проректор з навчальної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка;
       2014 – до цього часу – професор кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи.
       З 2018 року працює на кафедрі «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради за сумісництвом.
       Викладає навчальну дисципліну: «Мікробіологія, вірусологія та імунологія з мікробіологічною діагностикою».
       Опонувала 3 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.08 – зоологія (Шевченко О. С. (м. Київ, 02 червня 2015 р.); Світіна Р.С. (м. Київ, 15 березня 2016 р.); Грабовської С. Л. (м. Київ, 16 лютого 2016 р.). А також опонувала дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук Бабко Р.В. (захист 06.06.2019 р., спеціалізована вчена рада Д 26.213.01 при Інституті гідробіології НАН України), спеціальність 03.00.17 - гідробіологія.
       Отримала 2 гранти на дослідження, грант Соросівського аспіранта, стипендіат Кабінету Міністрів України, лауреат премії Президента України для молодих вчених в галузі науки і техніки 2003 р., відмінник освіти України, нагороджена нагрудним почесним знаком «Софія Русова», почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та ін.
       Член Національної спілки краєзнавців України, українського товариства паразитологів.
       Виконавець держтеми "Тваринний світ України (систематика, поширення, екологія, біологія) в умовах глобальних змін клімату Землі" (№ державної реєстрації 0112U002263)».
       Підготувала докторів філософії (кандидатів наук) за спеціальністю 03.00.08 – зоологія: Пампура М. М. (25.04.2013 р., диплом ДК № 013717); Шевчук Т. В. (30.06.2015 р., диплом с ДК № 029113).
       Індекс Хірша (Scopus) 3. Загальна кількість публікацій 141 публікація, з них близько 60 опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях. Також 12 статей включені до наукометричної бази Scopus, та 1 праця – у Web of Science. Кількість монографій 1.
       Наукові інтереси та досягнення: зоологія, малакологія, екологія, паразитологія, мікробіологія, гідробіологія.

       Корнійчук Наталія Миколаївна
       кандидат біологічних наук (диплом кандидата біологічних наук ДК № 041120), доцент (атестат 12ДЦ №023696 від 09.11.2010 р.)
       У 2003 році закінчила Житомирський державний педагогічний університету імені Івана Франка з відзнакою та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка та методика середньої освіти. Біологія та хімія», та здобула кваліфікацію вчителя біології, хімії, валеології та основ екології.
       В 2007 році була призначена на посаду старшого викладача кафедри ботаніки. З 2009 по 2018 рр. обіймала посаду завідувача кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту. З 2018 року і по теперішній час проректор з навчальної роботи Житомирського державного університету імені Івана Франка.
       В 2003 р вступила до цільової аспірантури Житомирського державного університету імені Івана Франка, яку закінчила в 2006 році. Дисертаційна робота «Фітомікроперифітон різнотипних субстратів частково зарегульованої річки (на прикладі річки Тетерів)» виконувалась на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка та Інституту гідробіології НАНУ. Науковий керівник – Щербак Володимир Іванович, доктор біологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу санітарної гідробіології і гідропаразитології (Інститут гідробіології НАН України). Захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності гідробіологія у спеціалізованій вченій раді Д 26.213.01 в Інституті гідробіології НАН України (21.03.2007 р.).
       Нагороджена:
       Грамота Житомирського державного університету імені Івана Франка за активну участь у науково-дослідній роботі університеті (2010 р.);
       Грамота Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації за багаторічну та сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 91-річчя від Дня заснування університету (2010 р.).
       В 2010 році отримала Премію Національної Академії Наук України для молодих вчених на засіданні від 24 лютого 2010 року за цикл праць «Водоростеві угруповання басейну р. Тетерів».
      Почесна грамота Міністерство освіти і науки за багаторічну та сумлінну працю, особистий внесок у розвиток національної освіти і науки та з нагоди професійного свята Дня науки (2011 р.).
       В 2011 році отримала премію президента, згідно Указу президента «Про присудження щорічних премій Президента України для молодих вчених 2011» від 9 грудня 2011 р. за роботу «Стратегія збереження біорізноманіття автотрофної компоненти річкових екосистем Полісся».
       Грамота Житомирської обласної державної адміністрації Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту за сумлінну працю, відданість справі, вагомий внесок у розвиток фізичного виховання серед студентської молоді у 2012 році (2012 р.); Грамота Житомирського державного університету імені Івана Франка за високі досягнення в навчальній, науковій і методичній роботі, якісну підготовку і виховання студентської молоді (2012 р.);
       Подяка Житомирського державного університету імені Івана Франка за активну участь у науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки (2014 р.);
       За результатами наукової роботи в 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 роках була переможцем конкурсу «Науковець року» в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
       В лютому 2014 року стала стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Відмінник освіти України; в 2019 році нагороджена нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення».
       З 2015 року працює на кафедрі «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради за сумісництвом.
       Викладає навчальну дисципліну: «Гістологія, цитологія та ембріологія».
       Сферою наукових інтересів є розробка стратегії збереження біорізноманіття фітомікроперифітону та фітобентосу транскордонних річок північно-західної частини Житомирського Полісся. Основні положення наукової роботи представлено у понад 80 працях, більше 20 з яких у виданнях, що включені до переліку фахових періодичних наукових видань за спеціальностями «Біологічні науки» та 5 у науковометричних базах Scopus та Web of Science.

       Куценко Неля Леонідівна
       кандидат медичних наук (диплом кандидата медичних наук ДК№035343)
       У 2001 році закінчила медичний факультет Української медичної стоматологічної академії (УМСА), лікар за спеціальністю лікувальна справа, магістр медицини за спеціальністю «Терапія».
       У 2006 році закінчила аспірантуру за спеціальністю «Імунологія та алергологія» та захистила кандидатську дисертацію натему: «Вплив антилейкотрієнів та антигістамінних препаратів 2-го покоління на імунну відповідь на ало- та гетероантигени».
       У 2013 році була призначена на посаду завідуючої лабораторії Медичного центру Асклепій м. Житомира.
       Викладач кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту з 2013 року, викладає дисципліну «Клінічна лабораторна діагностика».
       З 2002 р. – член Європейської Академії Алергології та Клінічної імунології (EAACI).
       З 2005 р. – член Українського товариства імунології, алергології та імунореабілітації.
       З 2015 р. – член Асоціації забезпечення якості лабораторної медицини.
       Наукові публікації: 116 наукових праць, з них 37 статей у фахових виданнях («Журнал АМН України», «Иммунология», «Клиническая лабораторная диагностика», «Цитология и генетика», «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія» та ін.), 12 патентів на корисну модель.
       Результати наукових досліджень повідомлялись на 14 міжнародних конференціях і з’їздах Європейської Академії Алергології та Клінічної Імунології (EAACI), Американської Академії Алергології та Клінічної Імунології (AAACI), Американського Коледжу Алергії та Астми (Канада, США, Нідерланди, Німеччина).
       Сферою наукових інтересів є лабораторна імунологія.
       Інформація про стажування: ТОВ «Науково-навчальний центр «Інноваційні медичні технології», тема: «ПЛР в діагностиці COVID-19», 2020 р.
       МОЗУ Департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, тема: «Дитяча алергологія: вчора, сьогодні, завтра», 2020 р., сертифікат № 2628.

       ШУДРЕНКО ОЛЕНА ТИХОНІВНА
       асистент кафедри «Лабораторна діагностика»
       У 1995 році закінчила природничий факультет Житомирського державного педагогічного інституту ім. Івана Франка, отримала кваліфікацію вчитель біології та хімії середньої школи.
       З 1995 по 2000 рік працювала на посаді вчителя біології і хімії в Березівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Житомирського району. З 2000 по 2003 роки обіймала посади старшого лаборанта кафедри загальної екології, а з 2005 по 2009 роки – асистента кафедри загальної екології Державного агроекологічного університету.
       З 2003 по 2005 роки навчалася в аспірантурі з відривом від виробництва. Тема дисертаційного дослідження: «Інтродукція та біологічні особливості Rhaponticum carthamoides (Willd.) Iljin в Житомирському Поліссі».
       З 2012 року і по теперішній час працює у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради. У 2013–2014 рр. обіймала посаду викладача фізіології людини за сумісництвом. У 2014–2015 рр. працювала секретарем методичного кабінету і за сумісництвом викладачем основ екології та профілактичної медицини на цикловій комісії спеціальних дисциплін, а з 2015 року – за основним місцем роботи.
       З вересня 2019 працює на посаді в.о. асистента кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту, з вересня 2020 року очолює циклову комісію загальномедичних та спеціальних дисциплін.
       Викладає навчальні дисципліни: «Мікробіологія, вірусологія та імунологія з мікробіологічною діагностикою», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Основи мікробіології з імунологією», «Основи екології», «Основи екології та профілактичної медицини».
       Наукові інтереси та досягнення: інтродукція лікарських рослин, вплив стану довкілля на здоров’я людини.
       Нагороджена
       Грамота за перемогу в загальноінститутському конкурсі професійного визнання «Тріумф – 2018» Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
       Грамоти за перемогу в IV і V конкурсі «Кращий куратор» (2018, 2019) Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Грамоти за плідну працю, відданість справі, ініціативність, активну громадську позицію (2019, 2020) Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
       Кількість публікацій: 35 наукових та навчально-методичних праць.
       Інформація про стажування: ФПК НМУ ім. О. О. Богомольця (м. Київ) за напрямом «Інтерактивні технології у вищій медичній освіті. Фізіологія», посвідчення № 517 від 27.06.2014 р.; ФПК НМУ ім. О. О. Богомольця (м. Київ) за напрямом «Основи екології та профілактичної медицини», посвідчення № 212 від 23.01.2015 р.; КПК викладачів ВМНЗ в КВНЗ «Житомирський медичний інститут» ЖОР за напрямом «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентну складову. Теорія і методика викладання основ екології та профілактичної медицини», посвідчення ЖІ № 02011284/000387-20 від 14.02.2020 р.

       НІКІТЧЕНКО ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
       асистент кафедри «Лабораторна діагностика», секретар кафедри
       Спеціаліст першої категорії.
       Освіта: вища.
       У 2004 році закінчила Житомирський базовий медичний коледж – присвоєна кваліфікація молодшого спеціаліста.
      У 2006 році закінчила Житомирський базовий медичний коледж – присвоєна кваліфікація бакалавра.
       У 2009 році закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова – отримала кваліфікацію «провізор».
       Загальний стаж педагогічної діяльності – 13 років.
       Викладає навчальні дисципліни: фармакологія та медична рецептура, клінічна фармакологія.
      Кількість публікацій – 2.
       1. Нікітченко В.М. Механізми патологічних процесів та їх фармакотерапія. Сучасна фармація: історія, реалії та перспективи розвитку: збірник матеріалів наук.-практ. конф. з міжн. участю. 2019. С. 212-213.
       2. Нікітченко В.М. Впровадження медсестринського процесу у вивчення дисципліни «Клінічна фармакологія». Вища освіта у медсестринстві. Проблеми та перспективи: збірник матеріалів наук.-практ. конф. з міжн. участю. 2019. С. 125-127.
       Участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасна фармація: історія, реалії та перспективи розвитку» (Національний фармацевтичний університет).
       Нагороджена: грамота Житомирського медичного інституту «Тріумф-2019»,грамота Житомирського медичного інституту «Кращий куратор-2020».
       Сферою наукових інтересів є роль медсестриського процесу при вивченні дисципліни «Клінічна фармакологія».
       Інформація про стажування: Житомирський медичний інститут ВМНЗ, тема: «Інноваційні технології у вищій медичній освіті формування професійної майстерності через компетентністну складову. Фармакологія та медична рецептура» (2020), посвідчення № 02011284/000386-20 від 14.02.20.

       ПАВЛІК ВІКТОР АНАТОЛІЙОВИЧ
       Освіта – вища
       У 1996 році закінчив Київський національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, спеціальність – медико- профілактична справа.
       Місце роботи: основне – Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області; спеціальність – головний спеціаліст;
       З 2017 року асистент кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту.
       Викладає дисципліни: паразитологія, гігієна.
       Нагороди: подяка Держпродспоживслужби України (за вагомі трудові здобутки, високий професіоналізм та з нагоди Дня медичного працівника).
       Кількість публікацій – 1.
       Павлік В.А. Курс лекцій «Лабораторна діагностика паразитарних інвазій». 2018.

       ЗІЛІНСЬКА МАРИНА СЕРГІЇВНА
       асистент кафедри «Лабораторна діагностика»
       Спеціаліст другої категорії.
       Освіта: вища.
       У 2012 році закінчила природничий факультет Житомирського державного педагогічного університету ім. Івана Франка.
       З 2012 року по нинішній час – асистент кафедри «Лабораторна діагностика» Житомирського медичного інституту.
       Загальний стаж педагогічної діяльності: 8 років.
       Викладає навчальні дисципліни: «Мікробіологія, вірусологія та імунологія з мікробіологічною діагностикою».
       Кількість публікацій – 1.
       Медична біологія. Методичні рекомендації до розв’язування задач: навч. посіб. / С. В. Гордійчук, М. С. Зілінська, І. О. Пірожкова, І. В. Шевчук. Житомир: Вид-во ЖНАЕУ, 2019. 124 с.
\


       ШЕВЧУК ІРИНА ВІКТОРІВНА
       асистент кафедри «Лабораторна діагностика»
       Спеціаліст першої категорії.
       Освіта: вища, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, 2006 р., вчитель біології, хімії, валеології та основ екології.
       Загальний стаж педагогічної діяльності – 14 років. Працює в Житомирському медичному інституті з 2009 року.
       Викладає дисципліни: мікробіологія, біологія і екологія, медична біологія.
       Кількість публікацій – 3.
       Упродовж 2013-2019 років щорічно організовувала підготовку та проведення регіональних олімпіад з біології, за результатами яких студентами ЖМІ зайняті призові місця.
       Провела майстер-класи на Обласному методичному об’єднанні методистів, викладачів медичних закладів на тему «Метод скрайбінгу – яскраве подання навчального матеріалу» (22.05.2019 р.) та для переможців Всеукраїнських, обласних олімпіад з біології і учасників МАН на тему «Техніка фарбування мікроорганізмів за методом Грама» (05.03.2020 р.).
       Нагороджена дипломами Житомирського медичного інституту в номінації «Краще відкрите заняття. І місце в рейтингу ЦК» (2017, 2019) , за перемогу в номінації «Творчість, креативність, інновації» ІV конкурсу педагогічної майстерності «Творчий портрет молодого викладача – 2015».
       В колі наукових інтересів – професійна освіта, мікробіологія.
       Є учасником курсів англійської мови для викладачів пілотних ЗВО, які ініційовані україно-швейцарським проєктом «Розвиток медичної освіти» 2020-2021 навчальний рік.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]