Кафедра "Громадське здоров'я"


       Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.04.2019 року № 356–л «Про ліцензування освітньої діяльності» комунальний вищий навчальний заклад «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради отримав ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю 229 “Громадське здоров’я” освітнього ступеня магістр.
       Кафедра «Громадське здоров’я» створена за наказом ректора Житомирського медичного інституту від 19 серпня 2019 року № 174-к.
      Розпорядженням голови Житомирської ОДА в межах регіонального замовлення виділено 8 бюджетних місць на підготовку фахівців спеціальності 229 «Громадське здоров’я» освітнього рівня магістр при ліцензованому обсязі 50 місць.
      Перший набір студентів проведено у 2019 році.
       З 1 вересня 2019 року кафедра почала підготовку магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я» на основі освітніх ступенів бакалавра, магістра та спеціаліста.


      

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ «ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я»




       Киричук Іван Миколайович – кандидат медичних наук
      e-mail: [email protected]
      Завідувач кафедри «Громадське здоров’я» Житомирського медичного інституту з вересня 2019 року.
       Закінчив Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця (1983 р.), санітарно-гігієнічний факультет за спеціальністю гігієна, санітарія, епідеміологія та отримав кваліфікацію лікаря гігієніста-епідеміолога.
       Із серпня 1983 року по березень 1995 року працював на посадах лікаря-інспектора, старшого інспектора та головного радіолога управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації.
       З березня 1995 року по травень 2016 року працював на посадах заступника головного лікаря Житомирської обласної санітарно-епідеміологічної станції, заступника начальника головного управління Держсанепідслужби в Житомирській області.
       З травня 2016 року по серпень 2019 року займав посаду завідувача Житомирським міськміжрайонним відділом ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України».
      Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».
       Двічі нагороджений «Почесною Грамотою Міністерства охорони здоров’я України».
       У 2017 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «соціальна медицина».
       Є автором та співавтором 32 наукових праць.
      Має стаж викладання у вищий школі понад 10 років.

       Шатило Віктор Йосипович – доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, академік Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки.
      Ректор Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради, професор кафедри «Громадське здоров'я».
      Закінчив Вінницький медичний інститут у 1980р.
       У 1981 році пройшов Інтернатуру з дитячої хірургії на базі обласної лікарні м. Житомир.
      Із серпня 1981 по січень 1985 року працював дитячим хірургом, дитячим реаніматологом у ДТМО м. Житомир.
      З січня 1985 по червень 1987 року займав посаду заступника головного лікаря ДОЛ с Станишівка, Житомирського р-ну.
       Із червня 1987 по травень 2002 року працював на посадах завідувача сектором ЛППДМ, заступника начальника УОЗ, першого заступника начальника УОЗ м. Житомир.
      З травня 2002 року працював на посаді директора базового медичного коледжу м. Житомир.
      З січня 2003 по січень 2012 року завідував кафедрою сімейної медицини факультету післядипломної освіти Вінницького державного медичного університету ім.М.І.Пирогова на 0,5 ставки за сумісництвом м. Житомир.
      З 01.08.2008 року по теперішній час працює ректором Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Відмінник охорони здоров’я, 1991; Заслужений лікар України, 1998 р.; Почесна Грамота Верховної Ради, 2005 р.; Орден «За заслуги» ІІІ ступеня, 2009 р.; Відзнака Житомирської обласної ради «Честь і слава Житомирщини», 2013 р.; Відзнака «За заслуги перед містом» ІІ 2010р.; ІІІ ступеня 2015 р.; Неодноразово нагороджувався Почесними грамотами МОЗ України, МОН України.
      Шатило В.Й. вміло поєднує керівництво закладом з науковою діяльністю. Має 314 наукових праць, серед яких: 27 монографій та розділів до монографій, 39 навчально-методичних розробок, патентів на винахід та галузевих нововведень, 16 підручників та навчальних посібників. Входить до складу організаційних комітетів та міжнародних наукових рад рецензованих видань «Медичний огляд» Жешувського університету (Польща), «Медсестринство спеціалістичне» (Польща), «Медсестринство та акушерство» ( Словаччина).
      У 1993 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «соціальна медицина».
       У 2007 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю «соціальна медицина»
       Загальний стаж роботи 48 років, стаж роботи в системі освіти 18 років.
      

       Грищук Сергій Миколайович
      Доцент кафедри «Громадське здоров’я»
       У 1997 році закінчив Чернівецький державний медичний інститут (факультет «Лікувальна справа») та здобув кваліфікацію лікаря.
      З 1997 по 1999 рік проходив інтернатуру на базі ТМО № 2 м. Житомира за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина». З 1999 по 2001 рік працював викладачем терапії у Житомирському фармацевтичному училищі імені Г. С. Протасевича. З 2001 року працював в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області», де пройшов шлях від лікаря-експерта до заступника виконавчого директора. У 2009 році отримав додаткову спеціалізацію за фахом «Організація і управління охороною здоров’я».
       У 2009 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «соціальна медицина». У 2019 році отримав вчене звання доцента.
       Лікар вищої категорії (2017 р.) за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я». Лікар вищої категорії (2020 р.) за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина».
      Працює в закладі з вересня 2012 року.
      Кількість публікацій: понад 80 наукових статей та тез.

      Богдан Олександр Володимирович
       Асистент кафедри «Громадське здоров’я» Житомирського медичного інституту з вересня 2019 року.
       Закінчив Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця (1984 р.), санітарно-гігієнічний факультет за спеціальністю гігієна, санітарія, епідеміологія та отримав кваліфікацію лікаря гігієніста-епідеміолога.
      З серпня 1984 по грудень 1986 року – лікар та завідувач відділенням гігієни праці Корольовської районної санепідстанції в м. Житомир.
      З грудня 1986 року по серпень 2020 року працював на посаді голови Житомирської обласної організації товариства Червоного Хреста України.
      У 1998 році Указом Президента України присвоєно звання Заслужений лікар України.
       Нагороджений «Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України», «Почесною Грамотою Міністерства охорони здоров’я України».
      Указом Президії Верховної Ради СРСР відзначений медаллю «За трудовое отличие» у 1989 році за вклад в організацію рятувальної та медико-соціальної допомоги населенню, постраждалому під час землетрусу у Вірменії.
       Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».
       У 2012 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «соціальна медицина».
      Є автором та співавтором 16 наукових праць.
       Має стаж викладання у вищій школі понад 4 роки.

       Шигонська Наталія Вікторівна
      Доцент кафедри «Громадське здоров’я»
       У 1998 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Англійська і німецька мови та література» та здобула кваліфікацію вчителя англійської, німецької мов та зарубіжної літератури.
      У 2003 році закінчила Інститут підприємництва та сучасних технологій м. Житомира, факультет перепідготовки спеціалістів за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію економіста.
      У 2010 році захистила дисертацію на тему «Підготовка студентів медичних спеціальностей до професійної взаємодія засобами моделювання комунікативних ситуацій».
      З 2011 по 2018 рік займала посаду завідувача навчально-методичної лабораторії КВНЗ «Житомирського інституту медсестринства» ЖОР.
      У 2019 році за результатами науково-педагогічної діяльності отримала вчене звання доцента кафедри «Сестринська справа».
       Науково-педагогічний та викладацький стаж роботи складає 20 років.
      Науковий доробок складається із 63 наукових праць, здебільшого одноосібних, включно із 10 статтями у зарубіжних періодичних виданнях, наукометричній базі SCOPUS.

       Зарицький Олександр Миколайович
      Викладач кафедри «Громадське здоров’я»
      У 1994 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова, лікувальний факультет, за спеціальністю – лікувальна справа.
      У 2008 році закінчив магістратуру Хмельницького університету управління та права (заочна форма навчання) за спеціальністю – адміністративний менеджмент.
      З серпня 1994 по квітень 2005 року працював лікарем урологом Кам’янець-Подільської міської лікарні.
      З квітня 2005 по липень 2015 року працював на посаді заступника начальника управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради.
      З серпня 2015 по квітень 2017 року працював радником директора ТОВ «Лотівка Еліт».
      З липня 2017 по січень 2019 року працював на посаді начальника інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Житомирської облради. Виконував функцію регіонального координатора з упровадження медичної реформи в Житомирській області програми U-LEAD з Європою.
      З січня 2019 по червень 2020 року працював на посаді директора КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради.
      З вересня 2020 року працює лікарем методистом відділу неінфекційних захворювань КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради.
      У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю «мікробіологія».
      Науковий доробок складається із 40 статей у різних виданнях (в тому числі ВАК) з профільної медичної тематики та на тему організації охорони здоров’я. Співавтор 2 патентів на винаходи.

      Табачук Людмила Петрівна
       Асистент кафедри «Громадське здоров’я» Житомирського медичного інституту з вересня 2019 року.
       Закінчила Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця (1980 р.), санітарно-гігієнічний факультет за спеціальністю гігієна, санітарія, епідеміологія та отримав кваліфікацію лікаря гігієніста-епідеміолога.
       3 серпня 1990 року працювала викладачем, головою циклової комісії спеціальних дисциплін Житомирського медичного училища, Житомирського медичного коледжу, Житомирського інституту медсестринства
       Має вищу кваліфікаційну категорію і звання «викладач –методист».
       Є автором навчального посібника «Курс лекцій з інфектології з використанням методу скрайбінг-фасилітації», декількох статей в періодичних республіканських виданнях.
      Має викладацький стаж 40 років.
       Нагороджена «Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України»

      Скочко Вікторія Ігорівна
       Лаборант кафедри «Громадське здоров’я» Житомирського медичного інституту з вересня 2019 року.
      Закінчила КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» ЖОР за спеціальністю сестра медична бакалавр (2018 р).
      З вересня 2018 року працювала лаборантом кафедри «Лабораторна діагностика» в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» ЖОР.


      

Навчальні дисципліни


      1. Громадське здоров’я. Вступ
      2. Біостатистика
      3. Ділова англійська мова
      4. Організація охорони здоров’я в Україні
      5. Епідеміологія неінфекційних та інфекційних захворювань, розладів психіки та поведінки
      6. Основи педагогіки вищої школи
      7. Інформатизація в охороні громадського здоров’я та комунікації в системі громадського здоров’я
      8. Організація медико-соціологічного наукового дослідження
      9. Моніторинг та оцінка в системі громадського здоров’я
      10. Екологія людини
      11. Геріатрія
      12. Профілактика в системі громадського здоров’я
      13. Організація протиепідемічних заходів
      14. Паліативна допомога
      15. Психологія особистості. Психологія праці
      16. Економіка громадського здоров’я
      17. Політика, етика, управління та лідерство в системі громадського здоров’я
      18. Менеджмент кадрів та управління ризиками в системі громадського здоров’я

      

Наукова діяльність


       Грищук Сергій Миколайович – доцент кафедри «Громадське здоров’я»

      Наукові публікації в періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
       1. Hryshchuk S. M. Formation of anthropometric, functional and psychophysiological indicators in students of medical colleges under the influence of physical activity / Gordiichuk S. V., Snikhovska I. E., Harlinska A. M., Hryshchuk S. M., Chumak L. M., Kalinina L. M. // JournalofIntellectualDisability - DiagnosisandTreatment. – 2019. – V. 7. – № 3. – P. 142–149.
      2. Hryshchuk S. M. Audit results of complince with the unified clinical protocol for rendering medical aid to patients with acute ischemic stroke / Pariy V. D., Hryshchuk S. M., Korneychuk N. M., Harlinska A. M., Horokhova L. V. // World of Medicine and Biology. – 2019. – Вип. 68. – № 2. – С. 91-96.
      3. Prontenko, K., Griban, G., Aloshyna, A., Bezpalyi, S., Yavorska, T., Hryshchuk, S., Tkachenko, P., Dzenzeliuk, D., Bloshchynskyi, I. (2019). The physical development and functional state as the important components of the students' health. Wiadomości Lekarskie, 72, 12(1), 2348-2353. doi: 10.36740/WLek201912115

       Наукові публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:
       1. Грищук С.М. Основні підходи до визначення лікарні інтенсивного лікування при створенні госпітального округу / В.Д. Парій, С.М.Грищук, В.М. Борис // Україна. Здоров’я нації. – 2016. - № 3. – С. 59-64. (26.05.10 (фахове до 26.05.15), поновлено з 12.05.2015).
      2. Грищук С.М. Обґрунтування методики розрахунку ліжкового фонду для надання вторинної стаціонарної допомоги / В.Д. Парій, В.М. Борис, С.М. Грищук // Науковий журнал «ScienceRise.». – 2016. - №5(1). – С. 9-14. (Наукове фахове видання України з медицини (наказ МОН № 528 від 12 травня 2015 р.)
      3. Парій В.Д. Визначення фінансових потреб на закупівлю окремих лікарських засобів, включених до Національного переліку / В.Д. Парій, С.М. Грищук // Україна. Здоров’я нації. – 2017. - № 1. – С. 83-89. (26.05.10 (фахове до 26.05.15), поновлено з 12.05.2015).
      4. Грищук С.М. Грищук С. М. Визначення рівня обізнаності населення з основними положеннями «медичної реформи» / С. М. Грищук // Україна. Здоров’я нації. – 2018. - № 3. - С. 22-27. (26.05.10 (фахове до 26.05.15), поновлено з 12.05.2015).
      5. Грищук С.М. Підходи до оцінки медичних технологій на прикладі визначення економічної доцільності профілактики раку шийки матки в Україні шляхом вакцинації від папіломавірусної інфекції / В.Д. Парій, С.М. Грищук, Г.О. Кукіна // Україна. Здоров’я нації. – 2019. - №1(54). – С. 100-109. (26.05.10 (фахове до 26.05.15), поновлено з 12.05.2015).
      6. Грищук С.М. Підвищення рівня підготовленості школярів середнього віку з використанням комплексу спеціальних фізичних вправ / А.М. Гарлінська, А.М. Ляшевич, І.С. Чернуха, Н.М. Корнійчук, С.М. Грищук // Фізична культура, спорт та здоров’я нації: збірник наукових праць. – Житомир, 2019. – №8(27). – С. 31-36. (10.02.10 (фахове до 10.02.15), поновлено з 11.07.2016).

       Виданий підручник чи навчальний посібник або монографії:
       1. Анатомія людини з основами спортивної морфології. Завдання для контролю знань : навч. посіб. / Н. М. Корнійчук, А. А. Гирина, С. М. Грищук. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2019. – 136 с. (Рекомендовано вченою радою Житомирського державного університету імені Івана Франка (протокол № 3 від 29.03.2019р.).

       Науково-популярні та/або консультаційні (дорадчі) та/або дискусійні публікації з наукової або професійної тематики:
       1. Грищук С. М. Дослідження впливу занять легкоатлетичними вправами на частоту серцевих скорочень у дітей середнього шкільного віку з ослабленим здоров’ям /Я.О. Матвійчук, С.М. Грищук // Студентська спортивна наука – 2016. Збірник наукових праць ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім.. І. Франка, 2016. – С.72-77.
      2. Грищук С. М. Використання занять фітнесом для оптимізації маси тіла / К.В. Барвінок, С.М. Грищук // Студентська спортивна наука – 2016. Збірник наукових праць ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім.. І. Франка, 2016. – С.13-17.
      3. Вакулко С. П., Грищук С. М. Використання рухливих і спортивних ігор при проведенні оздоровчої роботи зі школярами середнього шкільного віку // Біологічні дослідження ‒ 2015: Збірник наукових праць. ‒ Житомир: ПП «Рута», 2015. ‒ С. 469-465.
      4. Матвійчук Я. О. Грищук, С. М. Використання легкоатлетичних вправ в оздоровчій роботі зі школярами середнього шкільного віку // Біологічні дослідження ‒ 2016: Збірник наукових праць. ‒ Житомир: ПП «Рута», 2016. ‒ С. 232-234.
      5. Барвінок К. В., Грищук С. М. Вплив фітнес технологій на м’язеву та жирову масу жінок // Біологічні дослідження ‒ 2016: Збірник наукових праць. ‒ Житомир: ПП «Рута», 2016. ‒ С.217-218.
      6. Грищук С. М. Стан впровадження галузевого клінічного протоколу надання медичної допомоги в частині реабілітації пацієнтів з ішемічним інсультом у гострому періоді // Збірник наукових праць «Біологічні дослідження −2017». − Житомир: ПП «Рута», 2017. − С. 290-291.
      7. Грищук С. М. Значення вакцинації від папілома вірусної інфекції для запобігання раку шийки матки // Збірник наукових праць «Біологічні дослідження −2018». − Житомир: ПП «Рута», 2018. − С. 289-291.
      8. Грищук С. М. Досвід реімбурсації лікарських засобів на засадах солідарної участі при лікуванні в амбулаторних умовах на прикладі Житомирської області / С.М. Грищук // Матеріали ІХ науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», 25-26 жовтня 2018 С. 260-264.
      9. Hryshchuk S. Results of monitoring of prescription of potentially dangerous combinations of drugs in pharmacotherapy under inpatient treatment / Proceedings Of The 2nd AnnualConference "Technology Transfer: innovative solutions in medicine" 30 October2018, Tallinn, Estonia p. 9-11.
      10. Грищук С. М. Визначення частоти звернень громадян та необхідного фінансування для проведення окремих лабораторних обстежень / С.М. Грищук, А.О. Правдивець, Г.І Ямкова // Біологічні дослідження − 2019: Збірник наукових праць. − Житомир: «Полісся», 2019. – С. 246-249.
      11. Грищук С.М. Частота призначення потенційно небезпечних комбінацій лікарських засобів при фармакотерапії в умовах стаціонару / С.М. Грищук // Матеріали ХІ науково-практичної конференції “Фармакоекономіка в Україні: стан та перспективи розвитку”. – Харків, 2019. – С. 26-28.
      12. Грищук С.М. Підходи до моніторингу використання лікарських засобів у закладах охорони здоров’я на регіональному рівні / С.М. Грищук // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасна фармація: історія, реалії та перспективи розвитку». – НФаУ, Харків, 19-20 вересня 2019р. – Том 2, с. 192-194.
      13. Ладонюк В.В. Впровадження інформаційних технологій як один з інструментів оптимізації витрат робочого часу старшої медичної сестри в частині обліку лікарських засобів / В.В. Ладонюк, С.М. Грищук // Матеріали ІІ Регіональної студентської науково-практичної конференції «Теоретичні та прикладні аспекти фундаментальних медико-біологічних наук» (м. Львів, 21 травня 2020 р.). – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. – С. 35-39.
      14. Грищук С.М. Визначення потреби закладів охорони здоров’я в окремих лікарських засобах, включених до Національного переліку. Фармакоекономіка в Україні: стан та перспективи розвитку: матеріали XІІ наук.-практ. INTERNET-конф., м.Харків, 22 травня 2020, р. 262-263.
      15. Hryshchuk S. Cervical cancer in Ukraine and the possibility of its prevention by vaccination against papillomavirus infection / SerhiiHryshchuk, ValentinParii // Book of Abstracts Eighth International Conference on Radiation VariousFieldsofResearch (RAD 2020 Conference), p.31.
      16. Hryshchuk S. Approaches to the treatment of patients with end-stagerenal disease Ukraine / Serhiy Hryshchuk, AllaHarlinska, Natalia Korniychuk, Valentine Party // Book of Abstracts Eighth International Conference on Radiation In Various Fields of Research (RAD 2020 Conference).

      Шатило Віктор Йосипович – професор кафедри «Громадське здоров’я»

      Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
      - Viktor Y. Shatilo Congenital anomalies in children of ukraine: 25-year. Monitoring Of Morbidity And prevalence. Wiad Lek. 2020;73(10):2193-2197

      Наукові публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:
      1. Шатило В.Й., Заболотнов В.А., Рыбалка А.Н., Косолапова Н.В.Современная классификация лейомиом матки. Здоровье женщины. – № 1(97) 2015. – С. 70-71
      2. Шатило В.Й., Заболотнов В.А., Рыбалка А.Н., Аникин С.С. Хирургические воспалительные заболевания внутренних половых органов (оптимизация лечения) Здоровье женщины. – № 7(103) 2015. – С. 64-67
      3. Шатило В.Й., Заболотнов В.А., Рыбалка А.Н., Ловигина С.В. Стресс-индуцируемое нарушение менструального цикла и его коррекция в репродуктивном периоде. З турботою про жінку. – № 1(58) 2015. – С. 16-19
      4. В.Й. Шатило Сучасні підходи до організації невідкладної допомоги з участю парамедиків в умовах бойових дій і надзвичайних ситуацій. Науково-практичний журнал: Україна. Здоров’я нації. №4/1 (41), 2016 – С. 243
      5. Шатило В.Й., Галінський Ю.Я., Косенко В.М. Нормативно-правове забезпечення режиму профілактики в процесі надання стоматологічної допомоги ВІЛ-інфікованим. Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція.- 2017.-№2 (29).-С.80-85
      6. В.Й. Шатило, В.З. Свиридюк, Ю.В.Шатило Теорія Фракталів та її використання у громадському здоров’ї. Науково-практичний журнал «Україна. Здоров’я нації». – 2017. - №3(44). – С. 349-351
      7. В.Й. Шатило, Л.С. Кравчук Система управління сестринським персоналом у закладах охорони здоров’я України. Науково-практичний спеціалізований журнал «Хірургія дитячого віку» №1(58), 2018. – С. 113-115

      Видані підручники чи навчальні посібники або монографії:
      1. В.Й. Шатило, З.М. Митник, В.В.Лазоришинець, Г.О. Слабкий, О.С. Коваленко, Є.М. Кривенко, Р.Й. Лихотоп. Інформатизація охорони здоров’я та розвиток телемедичних технологій. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 60149. – 17.06.2015. - Монографія. – К.
      2. ShatyloV. Topical problems of nursing management Ukraine.CYRIL – METHODIUS DAYS OF SOCIAL SERVICES. Proceedings of the international expert-scientific conference. Budapest, Hungary: HERALDIKA KIADO, 5th February 2015
      3. Victor Shatylo Problems and challenges of nursing development in Ukraine. The Research Challenges In Nursing Practice, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego. - 2017.- 123 с. С. 84-88 (Розділ Монографії)
      4. Victor ShatyloThe experience of nursing development as a scientific speciality and its implementation prospects in Ukraine. The research challenges in nursing practice,Wydawnictwo uniwersytety rzeszowskiego. - 2017. .- 123 с. С.80 -83 (Розділ Монографії).
      5. В.Й. Шатило, О.В. Горай С.В. Гордійчук Колективна монографія за редакцією В.Й. Шатило КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради. Науково-прикладні дослідження студентів магістратури зі спеціальності 223 «Медсестринство», створені об’єкти інтелектуальної власності та апробація результатів дослідження (2010-2018 рр.): монографія / В.Й. Шатило, О.В. Горай, С.В. Гордійчук та ін.; за ред. В.Й. Шатило. – Житомир: Полісся. 2018. 256 с.

      Наукове керівництво (консультування) здобувача, який одержав документ про присудження наукового ступеня:
      1. Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.03. – соціальна медицина Киричука Івана Миколайовича на тему : «Медико-епідеміологічні чинники формування моделі стаціонарної медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби» науковий керівник Шатило В.Й. (офіційні опоненти Парій В.Д., Медведовська Н.В.). – 2017.
      2. Науковий керівник дисертаційної роботи Шпити О.О. «Обґрунтування обсягів медико-протиепідемічної діяльності лікаря загальної практики/сімейного лікаря по класу «Інфекційні та паразитарні хвороби» на здобуття наукового ступеню кандидат медичних наук за спеціальністю 14.02.03 – соціальна медицина. – 2017.

      Виконання функцій наукового керівника або відповідального виконавця наукової теми (проекту), або головного редактора/члена редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України, або іноземного рецензованого наукового видання:
       1. Головний редактор українського науково-практичного журналу «Магістр медсестринства»
      2. Відповідальний редактор інформаційно-наукового видання «Вісник Житомирського інституту медсестринства»
      3. Член редакційної колегії журналу «Медичний огляд» Жешувського університету і Народного інституту у Варшаві. Республіка Польща.
      4. Член редакційної колегії українського науково-практичного журналу «Управління закладом охорони здоров'я»
      5. Заступник відповідального редактора інформаційно-наукового видання «Актуальні питання сімейної медицини. Матеріали ІХ Міжрегіональної науково-практичної конференції, Житомир, 2011.

      Науково-популярні та/або консультаційні (дорадчі) та/або дискусійні публікації з наукової або професійної тематики:
      1. В.Й. Шатило, В.В. Свиридюк, В.З. Свиридюк Наукові дослідження магістрів медсестринства та їх оцінка за наукометричними критеріями. Український науково-практичний журнал «Магістр медсестринства», №2(20), 2018. – С. 7-24
      2. В.Й. Шатило, К.В. Балабанова,В.О. Заболотнов,І.Р. Махновська Підготовка магістрів медсестринства в Україні: успіхи і проблеми. Український науково-практичний журнал «Магістр медсестринства», №2(20), 2018. – С. 7-24
      3. В.Й. Шатило, В.А. Заболотнов А.Н. Рыбалка, Я.П.Сегедина Невынашивание и тромбофилии. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю: «Сучасні аспекти збереження та відновлення здоров'я жінки» - Вінниця, 10-11 травня, 2018
      4. Шатило В.Й., Заболотнов В.О.Купріяненко А. В. «Вікно терапевтичних можливостей не виношування у другому триместрі вагітності». Модератор на секційному засіданні «Невідкладні стани в акушерстві». Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю та Пленум ГО «Асоціації акушерів-гінекологів України» на тему: «Репродуктивне здоров`я в Україні тенденції, досягнення, виклики та пріоритети»» м. Київ. – 20-21 вересня 2018
      5. В.Й. Шатило, К.В. Балабанова, В.О. Заболотнов, І.Р. Махновська Підготовка магістрів медсестринства в Україні: успіхи і проблеми. Український науково-практичний журнал «Магістр медсестринства», №1(21), 2019. – С. 9-18
      6. Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Махновська І.Р. Симуляційні тренінги в навчанні лікарів-інтернів. Науково-практична конференція з міжнародною участю: «Медична симуляція – погляд у майбутнє» (впровадження інноваційних технологій у Вищу Медичну Освіту України) м. Вінниця. – 08 лютого 2019
      7. Victor Shatylo, Vitalize Zabolotnov, Olga Khvatova The role of the student scientific socientific society of Zhytomyr medical institute in the training of nurses. XII international symposium “Nursing the foundation of care. Innovative solutions in nursing” – Abstract book – Rzeszow, 26-27 september 2019.
      8. Olga Khvatova, Victor Shatylo, Yana SehedinaThe principle of continuity in the training of nurses. XII international symposium “Nursing the foundation of care. Innovative solutions in nursing” – Abstract book – Rzeszow, 26-27 september 2019.
      9. В.Й. Шатило, В.А. Заболотнов О.А. Хватова Я.П. Сегедина Синдром поликистозных яичников и функциональная гиперпролактинемия. Всеукраїнський науково-практичний журнал «Здоров'я жінки» - № 7 (143)/2019 – С. 16-21. В.Й. Шатило 1875-2020 роки. Житомирський медичний інститут відзначає 145 річницю з дня заснування.Український науково-практичний журнал «Магістр медсестринства», №2(22), 2019. – С. 7-21.

      Богдан Олександр Володимирович – асистент кафедри «Громадське здоров’я»

      Наукові публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:
      1. Парій В.Д. Досвід організації консультативно-діагностичної допомоги сільським жителям пересувною діагностичною лабораторією / В.Д. Парій., О.В. Богдан, В.Д.Серт, Н.Є.Маслюк // Вісник морфології.- 2015.-№10(1).-С.191-194.
      2. Богдан О.В. Досвід надання консультативно-діагностичної допомоги жителям Житомирської області пересувною діагностичною лабораторією /О.В.Богдан //Охорона здоров’я України.- 2017 - №2(26).- С.59-61.
      3. Богдан О.В. Медико-демографічні наслідки чорнобильської катастрофи через 22 роки/ О.В.Богдан //Україна. Здоров’я нації. – 2016 - №3-4(7-8)/08.- С.80-86.
      4. Парій В.Д. Результати соціологічних досліджень щодо оцінки діяльності пересувних діагностичних лабораторій по обстеженню населення, постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції / В.Д.Парій, О.В.Богдан, С.М.Грищук // Україна. Здоров’я нації. – 2016. - №4 (12)/09.- С. 42-46
      5. Богдан О.В. Досвід застосування пересувних діагностичних лабораторій по проведенню медичного скринінгу населення, що постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в рамках Міжнародної Чорнобильської програми Червоного Хреста / О.В. Богдан, О.К.Толстанов // Україна. Здоров’я нації. – 2016. - №4(12)/09. -С.34-37.
      6. Парій В.Д. Особливості функціонування мобільних діагностичних комплексів щодо надання медичної допомоги і моніторингу стану здоров’я населення у Житомирській та Рівненській областях. /В.Д.Парій, О.В.Богдан // Клінічна фармація, фармакотерапія та медична стандартизація. – 2017. - №3-4 (12-13). – С.34-40

      Навчально-методичних посібників/посібників для самостійної роботи студентів та дистанційного навчання, конспектів лекцій/практикумів/методичних вказівок/рекомендацій:
       1. Методичні рекомендації для здобувачів медичної освіти з дисципліни «Біостатистика»
      2. Методичні рекомендації для самостійної роботи здобувачів медичної освіти з дисципліни: «Моніторинг та оцінка в системі громадського здоров’я»
      3. Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти з дисципліни «Екологія людини»

       Науково-популярні та/або консультаційні (дорадчі) та/або дискусійні публікації з наукової або професійної тематики:
      1. Богдан О.В. Медико-демографічні наслідки Чорнобильської катастрофи на Житомирщині /Матеріали VI Міжрегіональної науково-практичної конференції „Актуальні питання з сімейної медицини”.- Житомир: Полісся, 2015.-С.70-84.
      2. Богдан О.В. Аналіз ефективності діяльності пересувних діагностичних лабораторій Червоного Хреста по обстеженню населення, постраждалого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС /Матеріали VII Міжрегіональної науково-практичної конференції „Актуальні питання сімейної медицини”. - Житомир: Полісся, 2015.- С.85-93.
      3. Богдан О.В. Ефективність пересувних діагностичних лабораторій з обстеження населення, потерпілого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС/ Магістр медсестринства. Український науково-практичний журнал. – 2015. - №2(3).- С.67-71.
      4.Організація роботи мобільних діагностичних комплексів по обстеженню сільського населення, що проживає на територіях, постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції (на прикладі Житомирської та Рівненської областей) / Парій В.Д., Богдан О.В.; МОЗ України, Укрпатентінформ. - Інформаційний лист про нововведення в охороні здоров’я. - №73- 2015.
      5. Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Богдан О.В., Грищук С.М. // Досвід та наукометричні показники якості підготовки магістрів спеціальності «Медсестринство» // Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Богдан О.В., Грищук С.М. // Збірник матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції з міжнародною участю, Житомир- Ужгород, 24 листопада 2020 р. Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я» / за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С.4-8.
      6. Богдан О.В., Прохніцька Ю. / Роль магістра громадського здоров’я в обґрунтуванні нових підходів до пропаганди вакцино-профілактики інфекційних захворювань відповідно до календаря профілактичних щеплень// Богдан О.В., Прохніцька Ю.// Збірник матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції з міжнародною участю, Житомир- Ужгород, 24 листопада 2020 р. Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я» / за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С. 15 -17.

      Киричук Іван Миколайович – завідувач кафедри «Громадське здоров’я»

       Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web Of Science Core Collection;
      Проблеми безпеки, гігієни праці та інформаційного контролю в боротьбі з професійними захворюваннями медичних працівників на COVID-19 у закладах охорони здоров’я України/ О.П. Яворовський, Ю.М. Скалецький, Р.П. Брухно, А.В. Шкурба, І.М. Киричук, М.М. Риган/ Медичні перспективи.2020.Т.25, № 4. С. 159-165

      Наукові публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:
      1. Phylogenetic analysis of influenza A viruses (H3N2) circulating in Zhytomyr region during 2013–2014 epidemic season / O. G. Boyalska, I. M. Kyrychuk, I. G. Budzanivska [et al.]// Biopolymers and cell journal. — 2015. — Vol. 31 (3). — P. 226 — 232.
      2. Kyrychuk I. M. Оptimized model of in-patient medical aid to patients with infectious diseases / I. M. Kyrychuk // International scientific professional periodical journal “THE UNITY OF SCIENCE” / publishing office Friedrichstrasse 10 – Vienna, 2015. — Р. 212 — 215.
      3. Киричук І. М. Характеристика мережі та показників діяльності інфекційних відділень закладів охорони здоров'я Житомирської області / І. М. Киричук // Україна. Здоров’я нації. — 2015. — № 3. — С. 64 — 73.
      4. Киричук І. М. Експертна оцінка якості медичної допомоги в інфекційних стаціонарах / І. М. Киричук // Східноєвропейський журнал громадського здоров’я. — 2016. — № 1. — С. 24 — 26.
      5. Киричук І. М. Дослідження умов праці та особливостей організації лікувально-діагностичного процесу в інфекційних стаціонарах / І. М. Киричук // Україна. Здоров’я нації. — 2016. — № 1 — 2. — С. 94 — 98.

      Навчально-методичних посібників/посібників для самостійної роботи студентів та дистанційного навчання, конспектів лекцій/практикумів/методичних вказівок/рекомендацій:
      1. Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти з дисципліни «Організація охорони здоров’я України»
       2. Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти з дисципліни «Громадське здоров’я. Вступ»
       3. Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти з дисципліни «Управління якістю життя»
       4. Курс лекцій з дисципліни «Гігієна з гігієнічною експертизою», рекомендовано до видання вченою радою КВНЗ «Житомирський медичний інститут ЖОР», протокол №2 від 27.09.2018 р.

       Науково-популярні та/або консультаційні (дорадчі) та/або дискусійні публікації з наукової або професійної тематики:
      1. Киричук І.М., Власенко Я.Ю. // Організація та сучасні підходи до профілактики ожиріння // Киричук І.М., Власенко Я.Ю. // Збірник матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції з міжнародною участю, Житомир- Ужгород, 24 листопада 2020 р. Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань “Охорона здоров’я” / за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С. 64-66.
      2. Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Богдан О.В., Грищук С.М. // Досвід та наукометричні показники якості підготовки магістрів спеціальності «Медсестринство» // Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Богдан О.В., Грищук С.М. // Збірник матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції з міжнародною участю, Житомир- Ужгород, 24 листопада 2020 р. Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань “Охорона здоров’я” / за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С.4-8.
      3.Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Грищук С.М.,Богдан О.В. // Стратегія розвитку медсестринства в Україні на основі результатів науково-прикладних досліджень студентів магістратури Житомирського медичного інституту за період 2008-2019 рр. (презентація монографії) // Шатило В.Й., Заболотнов В.О., Гордійчук С.В., Киричук І.М., Грищук С.М., Богдан О.В. / Збірник матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вища освіта та практика в медсестринстві»: Житомир, 22-23 жовтня 2020 р./ за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С. 4-9.

      Участь в науково-практичних конференціях та з’їздах:
       1. Phylogenetic analysis of influenza virusesA (H3N2), thatbeencirculatedinZhytomyrregionduring 2013–2014 epidemicseason / O. G. Boyalska, I. M. Kyrychuk, O. O. Shpyta [etal.] // Сучасні проблеми мікробіології та біотехнології :матеріали Міжнар. конференції для молодих учених, м. Одеса, 2015 р
      2.Киричук І.М. «Практичне використання інтерактивного картографування для інформування населення про результати лабораторного моніторингу об’єктів довкілля на адміністративних територіях Житомирської області» Житомир, 2019, регіональна науково-практична конференції «Актуальні проблеми лабораторної діагностики»
      3. Киричук І.М. «Аналіз якості води централізованого та нецентралізованого постачання населення Житомирської області на відповідність гігієнічним вимогам» Полтава, 2019, XVII з'їзд Всеукраїнського лікарського товариства
      4. Киричук І.М. «Громадське здоров’я – перспективи розвитку і кадрове забезпечення». Житомир, 2019, Х науково-практична конференція з міжнародною участю «Вища освіта в медсестринстві: проблеми та перспективи»
      5. Киричук І.М. Власенко Я. «Організація та сучасні підходи до профілактики ожиріння» Житомир 2020, І Міжвузівська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я»

      Шигонська Наталія Вікторівна – доцент кафедри «Громадське здоров’я»

      Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web Of Science Core Collection:
      1. ShygonskaN. TheuseofICTinFormationofProfessionalCompetenceofNursesinUkraine. Recent Advances in Systems, Control and Information Technology : 2016 year: рroceedings of the International Conference SCIT 2016, May 20–21, 2016. Warsaw, Poland, Library of Congress Control Number: 2016957850, Springer International Publishing AG 2017. 829 р. P. 127-135, DOI 10.1007/978-3-319-48923-0.
       2. ShygonskyiV., ShygonskaN. Assessment Of Drinking Water Qualityasthe Factor Of Effecting Human Health In Zhytomyr Region, KONTAKT, Elsevier Ltd , Jihočeská Univerzitav Českých Budějovicích, CzechRepublic, Onlinepublication 10-JUN-2016, http://dx.doi.org/10.1016/j.kontakt.2016.05.007, URL; http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1212411716300113.

       Видані підручники чи навчальні посібники або монографії:
       1. Marc M., Shygonska N. (Eds) The Research Challenges in Nursing Practice. Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017. 165 p.
      2.Шигонська Н.В. Менеджмент та лідерство в медсестринстві. Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів освітнього ступеня бакалавр – Житомир: Вид-во Худяков О.В., 2019. – 74 с.
      3.Шигонська Н.В. Менеджмент та лідерство в медсестринстві. Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів освітнього ступеня магістр – Житомир: Вид-во Худяков О.В., 2019. – 94с.
      4. Шигонська Н.В. Політика, етика, менеджмент та лідерство у громадському здоров’ї .Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів освітнього ступеня магістр – Житомир: Вид-во Худяков О.В., 2020. – 86с.

      Участь у міжнародних наукових проєктах, залучення до міжнародної експертизи, наявність звання«суддя міжнародної категорії»:
      1. Участь у міжнародному стажуванні у Вищий школі Освіти та Терапії (Познань, Польща) терміном з 09.05.2016 −23.05.2016 за тематичними циклами "Система організації освітнього процесу на І та ІІ рівнях навчання", "Система організації освітнього процесу за напрямом підготовки «Стоматологія ортопедична»;
      2.Участь у міжнародному стажуванні у Маастріхстському університеті (Нідерланди), School of Health Professions Education (online, дистанційний курс) терміном 16.10.2017 − 4.12.2017, за тематичним циклом "Проблемно-орієнтоване навчання: принципи та дизайн" (2 ECTS);
      3. Участь у міжнародному стажуванні в університеті Святих Кирила та Мефодія у Трнаві (Словаччина), Інститут фізіотерапії, бальнеології та медичної реабілітації, терміном 21.11.2017 − 27.11.2017 за тематичним напрямом "Теорія і методологія організації професійної підготовки фахівців медичних спеціальностей";
      4. Участь у міжнародному науковому проекті Erasmus + Teaching Staff Mobility, Жешувський університет, медичний факультет, Інститут, медсестринства, в термін 26.02.2018 - 02.03.2018 ( сертифікат про участь від 02.03.2018 р.).
      5. Координатор від Житомирського медичного інституту в україно-швейцарському проєкті «Розвиток медичної освіти», що діє за сприяння Швейцарського інституту тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH) і за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation – SDC), з 2018 року.

       Науково-популярні та/абоконсультаційні (дорадчі) та/абодискусійні публікації з науково або професійної тематики:
      1. Шигонська Н.В. Загальні та спеціальні компетентності магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я». Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я». зб. матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції міжнародною участю (Житомир, 24 листопада 2020 року). Житомир: Вид-во ФОП Левковець, 2020. С.38.
      2. Шигонська Н.В. Problem-based learning: new 21st century approach for students training by medical education providers. Здоров'я та суспільні виміри в академічному просторі та поза ним: зб. матеріалів ІІ наукової конференції (Київ, 23 травня 2018 р.) / упор. М. Шевченко, Т. Степурко. – Київ: Школа охорони здоров'я НАУКМА, 2018. – С.105-106.
      3. Шигонська Н.В. Концептуалізація системи підготовки медичних фахівців зі спеціальності 223 «Медсестринство». Сучасні підходи до вищої медичної освіти України : 2017 рік : матеріали XIII Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 18-19.05.2017. Тернопіль. 2017. Т.2. С.153.
      4. Шигонська Н.В. Структура методики формування професійної компетентності майбутніх медичних сестер на заняттях з іноземної мови. Магістр медсестринства. 2017. №1(17). С.61-68.
      5. Шигонська Н.В. Основні напрями реалізації компетентнісного підходу при підготовці майбутніх медичних сестер у вищих медичних навчальних закладах. Соціально-економічні та гуманітарні аспекти світових трансформацій : 2017 рік : збірник тез ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, 26-28.04.2017 р. Київ-Суми.URL: http://umo.edu.ua/materiali-konferencij-nimp
      6. Шигонська Н.В. Підготовка майбутніх медичних сестер до управлінської діяльності на основі компетентнісного підходу. Кадрова політика у сфері охорони здоров’я в умовах загроз національній безпеці : 2017 рік : Матеріали щоріч. Всеукр. наук.-практ. конф за міжнар. участю, 23.03.2017 р. К.:ТОВ «ДКС-Центр», 2017. С.182-186.
      7. Шигонська Н.В. Компетентнісний підхід при формуванні професіоналізму управлінських кадрів у медсестринства. Інноваційний менеджмент у закладах освіти : збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, 21.03.2017 р. Житомир: Вид-во ФОП Левковець, 2017. С.251-256.
      8. Шигонська Н.В. Методологічні основи підготовки управлінських кадрів у системі охорони здоров’я. Державне управління людськими ресурсами у сфері охорони здоров'я в Україні : 2016 рік : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю, 23.03.2016 р. К.: ДКС-Центр, 2016. С.194-196.
      9. Шигонська Наталя / Загальні та спеціальні компетентності магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я» // Шигонська Наталя // Збірник матеріалів І Міжвузівської науково-практичної конференції з міжнародною участю, Житомир- Ужгород, 24 листопада 2020 р. Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань “Охорона здоров’я” / за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С. 116-117.
      10. Шигонська Наталя / Загальні засади менеджменту в громадському здоров’ї // Шигонська Наталя // Збірник матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вища освіта та практика в медсестринстві»: Житомир, 22-23 жовтня 2020 р./ за ред. В.Й. Шатила. – Житомир: ФОП Худяков О.В., 2020. – С. 4-9.

      Наукове консультування установ, підприємств, організацій:
      1. Наукове консультування, співучасть в проведенні (член наукового комітету) серії Всеукраїнських наукових конференцій “Current Trends In Young Scientists’ Research” 2016-2017, Житомирський державний технологічний університет.
      2. Наукове консультування, співучасть в проведенні (член наукового комітету) серії Всесловацьких науково-практичних конференцій конференції медичних сестер, що працюють в анестезіології та інтенсивній терапії (з міжнародною участю 2016-2019, при Асоціації медичних сестер і акушерок Словаччини.

      Угоди


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]