Новини

      7 лютого на базі КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради відбулася спільна зустріч представників Міністерства охорони здоров’я, кураторів Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), а також представників громадської організації «Центр UA». Візит було здійснено у рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін».
      До присутніх у залі представників медичних закладів міста та регіону, адміністрації, викладачів та студентства інституту звернулись заступник міністра з питань громадського здоров’я та європейської інтеграції Оксана Сивак та експерт з питань реформи в системі охорони здоров’я Олександр Ябчанка, які коротко окреслили провідні напрямки роботи міністерства щодо реформування медичної галузі.
      Надважливими було визначено питання реформування системи медичної освіти та підвищення престижу професії лікаря та медичної сестри в Україні, впровадження пілотних проектів обміну досвідом (зокрема й у сфері медсестринства) з урядом Канади, внесення змін до Класифікатора професій, удосконалення системи реабілітації й т. ін.
      О. Ябчанка відзначив, що сьогодні фінансування державою медичної сфери є недостатнім, а наявні матеріальні ресурси використовується не ефективно. Тому процес якісних змін, розпочатий Міністерством охорони здоров’я на початку 2016 року, має на меті поступовий перехід від практики утримання медичної мережі до системи закупівлі медичних послуг, спрямованість на побудову пацієнтоорієнтованої системи. У межах дискусії було окреслено ряд важливих питань, що гостро постають в сучасній українській медицині та медсестринстві зокрема. О. Сивак запевнила, що жодна з визначених у ході зустрічі проблем не залишиться поза увагою міністерства.
      З презентацією Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні виступив координатор SAIUP Тарас Тимочко. Він повідомив, що Проект реалізується за сприяння Міністерства освіти і науки України та Американської ради з міжнародної освіти, та висвітлив такі основні його положення, як: поняття і принципи академічної доброчесності, основні види її порушень та можливі наслідки таких дій на індивідуальному рівні та для системи вищої освіти загалом, практична доцільність впровадження академічної доброчесності у вищій та середній освіті України.







Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]