Новини

      24 жовтня студенти-магістри сестринської справи, а також викладачі та адміністрація Житомирського інституту медсестринства відвідали найстаріший навчальний заклад України - Національний університет «Острозька академія». Ця екскурсія стала справжнім подарунком, адже для всіх, хто цікавиться історією своєї держави, розвитком навчання, є надзвичайно важливим відвідати місце, де зароджувалась наукова думка України, де беруть свої витоки звичаї і традиції української наукової справи.


      Організатор екскурсії - доцент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Житомирського інституту медсестринства В.А. Копетчук.
       Заснував академію у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький. Унікальність та оригінальність цього вищого закладу освіти виявилися у тому, що тут уперше поєдналися два типи культур: візантійська і західноєвропейська. З Острозькою академією пов’язується відродження українського народу.
       В острозькому культурному осередку побачили світ греко-слов’янський «Буквар» — перший український підручник (1578); Новий Завіт (1580); шедевр давньоукраїнської поліграфії, перша повна слов’яномовна "Острозька Біблія» (1581) та ін.
       На деякий час академія припиняла своє існування, але сьогодні вона працює у повній силі. Сучасні аудиторії академії розташовані у приміщеннях колишнього монастиря. Екскурсовод люб’язно проводила гостей до міні-музеїв, які знаходяться прямо в корпусах навчального закладу. Це і книжковий музей, і музей історії Острозької академії, музей старовинних ікон, який знаходиться у церкві, що побудована прямо на території академії, а також екскурсанти відвідали підземні кімнати, де покоїться прах монахів. За легендою, якщо провести в цьому підземеллі ніч, то можна вдало здати сесію. На території навчального закладу чимало приміщень, де постійно проводяться виставки мистецтва сьогодення. Вразила наукова бібліотека своїм найсучаснішим обладнанням та можливостями для пошуку інформації. Також екскурсанти відвідали замок та музей міста Острога, ознайомились з його історією та надбаннями.
       Важко передати, скільки позитивних вражень залишила по собі Острозька академія та саме місто. Неначе маленька частинка Європи випірнула серед українських доріг. Вразило те, як пишаються студенти і працівники академії своєю належністю до неї. Це є прикладом і для нас, адже наш інститут також має власну багату історію.
Плани на майбутнє

Найближчим часом планується розробка та вдосконалення таких рорзділів:

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: zhitomir.nursing@gmail.com