Кафедра природничих та соціально-гуманітарних дисциплін


       Кафедра природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Житомирського медичного інституту ЖОР була заснована в 2012 році, завідувачем кафедри обрано кандидата педагогічних наук, доцента Круковську Ірину Миколаївну.
       Основним завданням науково-педагогічних працівників кафедри є формування в студентів освітніх ступенів бакалавр і магістр фундаментальних знань з предметів природничого та соціально-гуманітарного циклу, які необхідні для подальшого успішного засвоєння спеціальних дисциплін, що викладаються на випускових кафедрах інституту.

       Колектив кафедри складається з висококваліфікованих співробітників, які мають значний фаховий досвід. У складі кафедри працюють: кандидат педагогічних наук, доцент Круковська І. М., кандидат філологічних наук Антонов О. В., доцент Василенко Л. П., кандидат педагогічних наук Горай О. В., кандидат біологічних наук, доцент Гордійчук С. В.; кандидат економічних наук, доцент Дмитрук О. В., кандидат філософських наук, доцент Д’яченко І. М., кандидат медичних наук Зозуля В. М., кандидат філологічних наук Кірячок М. В., кандидат педагогічних наук Коваленко В. М., кандидат педагогічних наук Копетчук В. А., кандидат медичних наук Косенко В. М., Момот О. П., кандидат біологічних наук Онищук І. П., кандидат юридичних наук, кандидат педагогічних наук Махновська І. Р., кандидат педагогічних наук Поплавська С. Д., кандидат педагогічних наук Самборська Н. М., кандидат педагогічних наук Березюк Ю. В., методист вищої категорії, викладач-методист Прушковська О. М., лаборант кафедри – магістр медсестринства Мазуркевич М. О. та інші.
      Навчально-методична робота кафедри передбачає: розробку комплексів методичного забезпечення навчальних дисциплін; удосконалення форм та методів навчання (розробка та використання кейсів, групових форм роботи, ділових, рольових ігор, презентацій тощо); організацію методичних, наукових семінарів; розробку науково-методичних рекомендацій щодо створення сучасних підручників і посібників, інтерактивних навчальних курсів, електронних дидактичних комплексів; розвиток наукових досліджень; формування в студентів загальних та професійно-орієнтованих компетенцій, активізацію студентської науково-дослідницької роботи та ін.

       Актуальні питання вдосконалення освітнього процесу викладачі кафедри обговорюють на науково-методичних семінарах: «Основні вимоги до написання наукових, методичних, інформаційних статей», «Особливості використання проектних технологій у навчальному процесі», «Використання сучасних педагогічних технологій в процесі проведення пошуково-дослідницької роботи студентів», «Методика підготовки та проведення лекційних занять», «Засоби формування професійної компетентності та виховання соціально-мобільної особистості студента» та інші.

       Науково-видавнича діяльність кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін є невід’ємною складовою освітнього процесу в інституті та важливим напрямком багатоаспектного функціонування кафедри. За час існування кафедри викладачами видано більше 10 наукових монографій, кілька десятків навчальних та навчально-методичних посібників, сотні статей у професійних виданнях та тез наукових конференцій, у тому числі у виданнях, зареєстрованих у міжнародних науко метричних базах Scopus і Web of Science Core Collection. Кафедра підтримує наукові зв’язки з Академією педагогічних наук України, Житомирським державним університетом імені Івана Франка, ДУ «Житомирська політехніка», вищими навчальними закладами Польщі, Словаччини, Чехії. Свій фаховий рівень науково-педагогічні працівники підвищують завдяки участі в роботі всеукраїнських, міжнародних науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів, виставок.

       Особливий напрямок роботи кафедри – виховна робота зі студентами, культурно-масова, громадська, волонтерська діяльність. Її значущість пояснюється специфікою кафедри, робота якої прямо пов’язана з висвітленням особливостей функціонування людини і суспільства. У цьому контексті важливим є не тільки оволодіння майбутніми фахівцями системою професійно важливих знань, умінь, навичок, а й досягання того, щоб професія для спеціалістів нової формації набула суспільної значущості, стала особистісною цінністю. Серед традиційних виховних заходів практика відзначення важливих подій з історії України, рідного краю, інституту; відвідування музеїв та мистецьких виставок; участь у педагогічних читаннях; проведення вікторин, студентських круглих столів з елементами коучингу та ін. Співробітники кафедри та студенти беруть активну участь у багатьох благодійних акціях.



       Кафедра природничих та соціально-гуманітарних дисциплін є осередком високого професіоналізму, творчої праці та постійного самовдосконалення. Науково-педагогічний колектив збагачений досвідом, має значний потенціал для підвищення наукового та фахового рівня, удосконалення навчально-методичної науково-дослідної роботи для забезпечення високого рівня освіти студентів-медиків.

       КРУКОВСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: завідувач кафедри, доцент, кандидат педагогічних наук. Член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся».
      Біографія: у 1982 р. закінчила Житомирську школу № 23 і цього ж року вступила до Вінницького медичного інституту імені М.І. Пирогова. З 1989 р. працювала на посаді викладача дерматовенерології. З 2001 р. переведена на посаду завідувача виробничої практики. У жовтні 2007 р. успішно захистила дисертацію на ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки. У 2008 р. обрана секретарем вченої ради інституту. З 2008 р. працювала на посаді доцента кафедри «Сестринська справа». З 2012 р. працює на посаді завідувача кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін.
      У 2015 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки.
      Початок роботи в інституті: з серпня 1989 р.
      Навчання: з 2004 по 2007 р. виконувала дисертаційне дослідження на кафедрі педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка. У 2007 р. захистила дисертацію на ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки.
      Тема дисертаційного дослідження: «Становлення та розвиток медичної освіти на Волині XIX - 30-ті роки XX ст.».
      Інформація про стажування:
      Підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти:
      з 2.10 по 13.10 2017 р. КВНЗ «Житомирський медичний інститут» ЖОР, тема "Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову», посвідчення ЖІ №02011284/001816-17 від 13.10 2017 р;
      з 7.05 по 18.05.2018 р. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, тема "Сучасна методика навчання на основі компетентнісного підходу у вищій освіті. Педагогіка", посвідчення ДП 18059 від 18.05.2018 р;
      з 8.02. по 12.02.2021 р. Житомирський медичний інститут ЖОР, тема "Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання громадського здоров’я і громадського медсестринства», посвідчення ЖІ № 02011284/000393-21 від 12.02.2021 р;
      з 7.02. по 11.02.2022 р. Житомирський медичний інститут ЖОР, тема "Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання лікувального масажу», посвідчення ЖІ № 02011284/000271-22 від 11.02.2022 р;
      з 19.12.2022 по 23.12.2022 р. Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Навчально-науковий інститут проєктів та підвищення кваліфікації, тема «Інноваційні технології організації змішаного та дистанційного навчання» з дисципліни «Основи педагогіки», сертифікат № 949 від 23.12.2023 р.
      Стажування:
      жовтень-грудень 2020 р., Університеті Суспільних наук (UNS) та Фундацією Central European Academy Studies and Certifications (CEASC) тема стажування «Міжнародні проекти написання, аплікування, управління та звітність», сертифікат № 2020/10 1871.(180 годин 6 ESTC);
      01.03.2021-09.04.2021р., Польща, Вища школа агробізнесу м. Lomza «Formation of competences and development of professional and pedagogical skills of a teacher of higher vocational education institution» (180 годин).
       Наукові інтереси та досягнення: сферою наукових інтересів є історія розвитку медичної освіти та педагогічної думки, проблеми педагогіки вищої школи. Входить до складу редакційної колегії журналу «Магістр медсестринства», матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вища освіта та практика в медсестринстві».
      Нагороди: Грамота та Подяка Житомирської обласної ради (2015, 2019 р.). Почесна грамота департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації (2012, 2015, 2018 р.). Подяка Міністерства охорони здоров’я України. Подяка від міського голови міста Житомира 2020 р. Грамоти та дипломи Житомирського медичного інституту (2009 - 2022 рр.). Грамоти президії обласного комітету Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.
      Кількість публікацій: автор близько 107 друкованих праць. Серед них 5 монографій (як одноосібних, так і колективних, навчально-методичні посібники, методичних рекомендацій, статті у фахових виданнях України та у Міжнародних виданнях, у т.ч. у виданнях включених до наукометричної бази Scopus. Є співавтором підручнику «Менеджмент і лідерство в медсестринстві» з грифом МОН України.

       ГОРДІЙЧУК СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: в.о. ректора, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри.
       Біографія: народилась 1977 року в місті Северодвінськ Архангельської області. У 1994 році закінчила Житомирську загальноосвітню школу № 12. У 2002 році закінчила Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія і хімія» та здобула кваліфікацію вчителя біології, хімії, валеології та основ екології.
       З 2002 року працює в Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради, з 2013 по 2022 роки працювала на посаді проректора з навчальної роботи, з липня 2022 року - в.о. ректора інституту.
       Обрана членом науково-методичної комісії сектору вищої освіти Міністерства освіти та науки України в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» та членом-кореспондентом Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, є заступником голови вченої ради Житомирського медичного інституту та редакційної колегії журналу «Магістр медсестринства». Є членом Міжнародної наукової ради журналу «Specialist Nursing» (Польща) та редакційної ради журналу «Journal of Social Sciences, Nursing, Public health and Education» (Словаччина). Працює в складі журі МАН та експертом-консультантом Всеукраїнських учнівських олімпіад з екології та біології.
       Початок роботи в інституті: з 2002 року.
       Інформація про вищу освіту: в 2002 році закінчила Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія і хімія» та здобула кваліфікацію вчителя біології, хімії, валеології та основ екології. У 2014 році закінчила магістерську програму Житомирського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та здобула кваліфікацію керівник підприємства, установи та організації у сфері освіти та виробничого навчання. У 2020 році закінчила магістерську програму Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», спеціалізація «Охорона здоров’я» та магістерську освітню програму зі спеціальності «Громадське здоров’я».
       Навчання в аспірантурі: докторант Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України ( 2015-2020 рр.) за спеціальністю управління освітою.
       Тема кандидатського дисертаційного дослідження: «Динаміка змін антропометричних та рентгенокардіометричних показників у юнаків-солдатів строкової служби та студентів 18-20 років».
       Тема докторського дисертаційного дослідження: «Теоретичні і методичні засади управління якістю освітньої діяльності в медичних коледжах»
       Інформація про стажування:
      стажування у Вищій школі агробізнесу за напрямом "Вища освіта в медсестринстві", м. Ломжа, Польща, (09.04.2013 р. – 11.04.2013 р.);
      стажування у Вищій школі освіти і терапії за напрямом "Система та організація освітньої діяльності" (вивчення системи організації навчання, досвіду впровадження бакалаврських освітніх програм та навчальних планів підготовки), Познань, Польща (09.05.2016 р. – 23.05.2016 р.);
      стажування в інституті фізіотерапії і медицини за напрямом "Академічний процес забезпечення якості діяльності у вищій медичній освіті", м. Трнава, Словаччина (20.11 – 27.11.2017 р.);
      грантова програма-стажування: Жешувський університет у межах проекту ERASMUS+, м. Жешув, Польща, яке включало в себе наукову та викладацьку роботу (читання лекцій та проведення практичних занять) (26.02.2018р. – 02.03.2018 р.);
       стажування в університеті ім. Павла Йозефа Шафарика, яке передбачало активну участь у програмі "Менеджмент у медсестринстві", м. Кошиця, Словаччина (01.05.2018 р. – 10.05.2018 р.);
      стажування у Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, яке включало в себе організаційну та наукову діяльність на тему: "Організація освітньої діяльності", Польща (03.02.2019 р. – 06.02.2019);
      стажування у Belarusian State Pedagogical University named after Maxim Tank, Minsk, Republic of Belarus, яке включало в себе участь у тренінгу "Adult educational technologies (27.05.19 – 29.05.2019);
      стажування у Wyzszej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, яке включало в себе вивчення питань організації практичної підготовки здобувачів медичної освіти у лікувальному закладі Польщі (23.01.2020-30.01.2020);
      стажування у Akademie Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, за напрямом «Zdrowie rodziny w czasach kryzysow i wojen» (23.10.2021 – 26.10.2021).
       Наукові інтереси та досягнення: управління якістю освітньої діяльності, система внутрішнього забезпечення якості в закладах вищої освіти, стратегічне управління освітнім процесом, управління ризиками.
       Нагороди: Грамота Житомирської обласної державної адміністрації (2017, 2020 рр.); Грамота Житомирської обласної ради (2018 р.); почесні грамоти управління охорони здоров’я та управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації (2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021 рр).
       Кількість публікацій: Має 138 публікації, з них 120 наукових та 18 навчально-методичного характеру; у тому числі 56 праць опубліковано у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, з них 5 у виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, Web of Science.

       ГОРАЙ ОЛЬГА ВІЦЕНТІЇВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: проректор з соціально-гуманітарного розвитку та міжнародного співробітництва, доцент, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри. Член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки.
      Біографія: народилась 1979 р. В місті Житомирі. У 1996 р. закінчила Житомирську загальноосвітню школу № 8. В 1999 р. Закінчила Житомирський базовий медичний коледж за спеціальністю «Стоматологія» і здобула кваліфікацію зубного лікаря.
      З 2001 року працює в Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради, з 2012 року працює на посаді проректора з гуманітарної освіти та виховання і міжнародного співробітництва. Є заступником головного редактора журналу «Магістр медсестринства». Є членом організаційного комітету міжнародної наукової конференції «Міждисциплінарні аспекти краси, здоров’я і захворювань» Державна Вища школа техніко-економічна ім. Броніслава Маркевіча, Ярослав, Польща.
      Інформація про вищу освіту: в 2007 р. закінчила Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія та правознавство» та здобула кваліфікацію вчителя історії. У 2014 р. закінчила магістерську програму Житомирського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та здобула кваліфікацію керівник підприємства, установи та організації у сфері освіти та виробничого навчання.
      Тема дисертаційного дослідження: «Підготовка майбутніх медичних сестер (фельдшерів) до санітарно-гігієнічного виховання і профілактичної роботи зі школярами».
      У 2021 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін.
      Інформація про стажування:
      курс навчання у Вебб Інституті Лідерства, Маркетингу та Демократії при Раскін Коледж в Оксфорді (Великобританія) (2010 р.),
      Вища школа агробізнесу, м. Ломжа, Польща, 2013 р.;
      Вища школа освіти і терапії «Система та організація освітньої діяльності», м. Познань, Польща, 2016 р.;
      Університет ім. Павла Йозефа Шафарика, «Менеджмент у медсестринстві», м. Кошиця, Словаччина, 2018 р.;
      Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu «Організація освітньої діяльності», Польща, 2019 р.;
      Centrum Medycznym HCP Szpitala w Poznaniu, «Організація та управління практичної діяльності», Польща, 2020 р.,
      жовтень-грудень 2020р., Університеті Суспільних наук (UNS) та Фундацією Central European Academy Studies and Certifications (CEASC) тема стажування «Міжнародні проекти написання, аплікування, управління та звітність», сертифікат № 2020/10 1871.(180 годин 6 ESTC).
       Нагороди: Грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.), Грамота Федерації профспілок України (2008, 2019 р.), Житомирської обласної державної адміністрації (2009, 2017, 2020 рр.); Грамота Житомирської обласної ради (2018 р.); почесні грамоти управління охорони здоров’я та управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації (2012, 2017, 2019 рр).
       Кількість публікацій: більше 60 публікації, з них 3 монографії (одна — індивідуальна, дві — колективні) та 2 публікацій у виданнях включених до наукометричної бази Scopus.

       Д’ЯЧЕНКО ІННА МИКОЛАЇВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: доцент, кандидат філософських наук.
      Біографія: народилася у 1971 році в м. Солнєчногорськ. У 1988 році з відзнакою закінчила Житомирську середню школу № 26. З 1989 по 1994 роки навчалася у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (диплом з відзнакою). З 1995 по 1999 роки навчалася в аспірантурі філософського факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. У 2000 році присуджено науковий ступінь «кандидат філософських наук» зі спеціальності «соціальна філософія та філософія історії». У 2009 році присуджено вчене звання «доцент по кафедрі філософії». З 1994 по 2000 роки працювала викладачем Житомирського міського ліцею при Житомирському інженерно-технічному інституті. З 2000 по 2001 роки - старший викладач кафедри соціально-психологічних дисциплін, Житомирський філіал Міжрегіональної Академії управління персоналом. З 2001 по 2011 роки – доцент кафедри філософії і соціально-політичних наук Югорського державного університету.
      Початок роботи в інституті: з серпня 2012 року.
      Інформація про вищу освіту: у 1994 році з відзнакою закінчила історичний факультет Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, спеціальність «вчитель історії та методист виховної роботи». У 1999 році закінчила аспірантуру філософського факультету Київського національного університету ім.. Т. Шевченка, спеціальність «соціальна філософія та філософія історії». У 2000 р. присуджено науковий ступінь «кандидат філософських наук» зі спеціальності «соціальна філософія та філософія історії».
      Тема дисертаційного дослідження: Ренесансний світогляд: гуманістична традиція в українському суспільстві (XVI-XVII ст.).
      Інформація про стажування:
      Podyplomowy staż międzynarodowy, październik-grudzień 2020, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi (UNS we wspołpracy z Fundacją Central European Academy Studies and Certifications (CEASC), dyplom № 2020/10/ 1870.
      XV Polinijne Spotkania z historią najnowszą. 13-18 lipca 2020 r. Certyfikat. Instytut Pamięci Narodowej/ Warszawa.
      З 3 грудня 2018 р. по 14.12. 2018 р. в Гуманітарно-природничому університеті в Сандомирі (Республіка Польща) на тему «Проблеми модернізації педагогічної освіти в Україні та в країнах ЄС» (за фахом «Педагогічні науки» в обсязі 5 кредитів (180 годин).
      Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», курси підвищення кваліфікації в Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів з курсу «Новітні інноваційні технології у вищій школі. Основи філософських знань. Історія України. Людина і Світ. Філософія. Соціологія. Культурологія» з 15.01. по 26.01.2018 р. (Свідоцтво про підвищення кваліфікації ПК 01597997/00113-18 від 26.01.2018 р.).
      Український центр оцінювання якості освіти. Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти. Курс навчання інструктора/старшого інструктора в пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Сертифікат № 13328 . 2018 р.
      Київський університет імені Бориса Гринченка, II Гринченківська зимова наукова школа для аспірантів і докторантів у галузі знань «Освіта/Педагогіка» з 13.02 по 17.02.2017 р. (загальна кількість годин - 30), (Сертифікат № 11 від 17.02.2017 р.).
       Наукові інтереси та досягнення: антропологія, аксіологія, філоменологічність, філософія біології, біоетика, культурна гуманістична традиція.
       Член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся». Диплом ПК № 005 від 17 листопада 2016 р.
       Нагороди: Почесна грамота департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації 2014 р.; Грамоти та Дипломи інституту (2014, 2017, 2020).
       Кількість публікацій: 70 наукових публікацій, у тому числі 1 підручника, 2 монографій, 8 навчально-методичних посібників

       ДМИТРУК ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри. З 2018 року член-академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся».
      Біографія: народилася у 1973 році с. Іванківці Житомирського району. В 1988 році закінчила з відзнакою вісім класів Луківської середньої школи (с. Лука Житомирського району). У цьому ж році вступила до Житомирського медичного училища, яке закінчила з відзнакою у 1991 році за спеціальністю «Сестринська справа», кваліфікація «Медична сестра». У 2011 році захистила дисертацію та здобула науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності). Працювала на посаді викладача на умовах сумісництва, а з вересня 2010 року як штатний співробітник у Житомирській філії ВПНЗ «Європейський університет». З 2014 по 2015 рр. на умовах сумісництва, а з вересня 2016 року як штатний працівник Житомирського медичного інституту.
      Початок роботи в інституті: з 2014р.
      Інформація про вищу освіту: в 2005 році закінчила «Європейський університет» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент організацій», спеціалізація «Менеджмент організацій охорони здоров’я» та здобула кваліфікацію менеджер-економіст.
      Тема дисертаційного дослідження: «Формування системи управління підприємствами рекреаційної сфери».
      У 2011 році захистила кандидатську дисертацію та здобула науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності). У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри менеджменту та маркетингу.
      Інформація про стажування:підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти:
       - 16-27 травня 2016 р., Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації ПУЕіТ, тема: «Новітні інноваційні технології у вищій школі» (свідоцтво про підвищення кваліфікації 12 СПВ 173559);
       - з 12.03 по 23.04 2019, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» за підтримки МОН України, тема навчального тренінгу: «Питання інтелектуальної власності, трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю (ІР Marathon)», сертифікат №00303/19 від 23.04.2019 (108 годин);
-
      з 25.01 по 26.01.2020 р., Академія інноваційного розвитку освіти, тема навчального тренінгу: «Методологія і технологія сучасної інтерактивної освіти: професійне становлення тренера» , сертифікат №С2020-00092 від 26 січня 2020 року (12 годин);
-
      з 01.03.2021-09.04.2021р., стажування: Польща, Вища школа агробізнесу м. Lomza «Formation of competences and development of professional and pedagogical skills of a teacher of higher vocational education institution» (180 годин).
-
      з 12.05 по 18.05.2022, ОКП «Обласний учбово-курсовий комбінат житлово-комунального господарства» Житомирської обласної ради, курс з питань охорони праці в галузі, посвідчення №133400 від 18 травня 2022, (40 годин).
      Наукові інтереси: система, процеси управління організаціями в галузі охорони здоров’я та маркетинг медичних послуг, медичне страхування, розвиток та впровадження інформаційних технологій в освітній процес тощо.
      Кількість публікацій: більше 50-ти друкованих праць, з них 22 включено до переліку наукових фахових видань України, одна монографія –колективна.
      Нагороди: Грамоти інституту (2018, 2019, 2020, 2021).

       ПОПЛАВСЬКА СВІТЛАНА ДМИТРІВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: в.о. проректора з навчальної роботи, доцент, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри. Член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся».
      Біографія: народилася у 1968р. в смт Баранівка Баранівського району. З 1977 по 1984 рр. – навчання в Баранівській середній школі №2. З 1988 по 1993 рр. – навчалася в Житомирському державному педагогічному інституті імені І.Я.Франка за спеціальністю українська мова та література.
      Початок роботи в інституті: з вересня 1990 року. З 2003 працювала на посаді викладача української мови та літератури, з 2010 – на посаді завідувача відділення «Сестринська справа», з 2022 - в.о. проректора з навчальної роботи. У 2012 обрана Ученим секретарем Вченої ради інституту.
      Інформація про вищу освіту: у 1993 закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені І.Я. Франка за спеціальністю українська мова та література.
      Тема дисертаційного дослідження: «Формування готовності студентів медичних коледжів до комунікативної взаємодії у професійній діяльності». У 2009 присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Теорія і методика професійної освіти».
      У 2021 присвоєно вчене звання доцента кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін.
      Інформація про стажування:
      - Центр медичний НСР лікарні ім. Святого Яна Павла ІІ, м. Познань, Польща, 2020;
      - Університет Суспільних Наук (UNS) м. Лодзь у співпраці з Фундацією Central European Academy Studies and Certifications (CEASC), 2020 на тему «Міжнародні проекти: написання, аплікування, управління та звітність».
      Наукові інтереси та досягнення: етика професійного спілкування як чинник творення культури медичних працівників.
      Нагороди: Почесна грамота Житомирської обласної державної адміністрації (2018, 2019 рр.)
      Кількість публікацій: автор близько 50 друкованих праць (публікації у Міжнародних фахових виданнях, у т.ч. у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science Core Collection).

       КОСЕНКО ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: зав. відділення «Сестринська справа та профілактична стоматологія», доцент, кандидат медичних наук, доцент кафедри.
       Біографія: У 1980 році з відзнакою закінчила Житомирську середню школу №32. З 1980 р. по 1985 р. навчалася у Київському медичному інституті. Проходила підготовку з 1989 р. по 1991 р. в клінічній ординатурі при кафедрі «Стоматологія» Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. Відповідно до розпорядження МОЗ України №8.02-43/1438 від 03.12.92 р. була зарахована в аспірантуру Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова без відриву від виробництва за спеціальністю «Стоматологія» з 01.12.1992 р. Дисертаційне дослідження виконувалося на базі кафедри «Стоматологія» факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. Рішенням спеціалізованої вченої ради Львівського державного медичного університету МОЗ України на підставі прилюдного захисту дисертації «Застосування стоматологічної композиції СК-М у комплексному лікуванні захворювань пародонту у мешканців районів, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» 14.01.22 «Стоматологія» присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності «Стоматологія». З 1985 р. по 2011 р. – лікар-стоматолог вищої категорії Житомирської міської стоматологічної поліклініки №1. З 2001 р по 2011 р. працювала за договорами про надання послуг цивільно-правового характеру в Житомирському економіко-гуманітарному інституті. З 2011 по 2013 рр. викладач стоматологічних дисциплін. З 2013 р. старший викладач кафедри. Зав. відділення «Стоматологія», з 30.08. Зав. відділення «Сестринська справа та профілактична стоматологія» з 2020 року. Член науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України з 2016 р. по 2019 р. Голова науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України з 2021. Член атестаційної комісії середніх медичних працівників Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації з 2016р. по 2017 р. Викладач «Академії медицини майбутнього» з 2018 р. по 2019 р Член Академії інноваційного розвитку освіти з 2019 р. Член Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся» з 2018 р.
       Початок роботи в інституті: з вересня 2011 р/
      Інформація про вищу освіту: у 1985 році закінчила Київський медичний інститут за спеціальністю «Стоматологія» та була присвоєна кваліфікація лікаря-стоматолога.
       Тема дисертаційного дослідження: «Застосування стоматологічної композиції СК-М у комплексному лікуванні захворювань пародонту у мешканців районів, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» (14.01.22 «Стоматологія»).
       У 2021 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін.
       Інформація про стажування:
       Підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти:
       Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. Факультет підвищення кваліфікації. Спеціальність – стоматологія. Посвідчення № 365 від 29.12.2012.;
       Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. Факультет підвищення кваліфікації викладачів. Методологія наукової роботи (стажування). Посвідчення № 431 від 29.12.2012.;
       Національний медичний університет імені О.О. Богомольця «Сучасна методика навчання на основі компетентнісного підходу у вищій медичній освіті («Стоматологія»)» (з 5.09 по 23.09.2017). Посвідчення №464;
       Національний медичний університет імені О.О. Богомольця Для керівного складу ЗВО. «Сучасна методика навчання на основі компетентнісного підходу у вищій освіті. Методологія науково-дослідної роботи» (з 7.05 по 18.05.2018). Посвідчення ДП 18063;
       Курси первинного підвищення кваліфікації викладачів ВМНЗ «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову «Громадське здоров'я та громадське медсестринство» з 12 березня по 6 квітня 2018 р. Посвідчення ЖІ №02011284/000945-18;
       Житомирський медичний інститут ЖОР. Відділення післядипломної освіти. Свідоцтво ЖІ №02011284/002281-20 про підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої медичної освіти. «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання стоматологічних дисциплін» (з 02.11.2020 р. по 06.11.2020 р. відповідно до наказу № 91 від 29.10.2020 р.)
       Стажування на базі Університету Collegium Civitas від European League of Professional Development (ELPD) з 23 червня по 15 липня 2020 року (120 годин, 4 ESTC);
       Міжнародне стажування на базі UEK Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie з 14 вересня – 09 жовтня 2020 року. «Новітні та інноваційні методи викладання. Система вищої освіти в Польщі. Система вищої освіти у Європі» (120 годин, 4 ESTC).
      Міжнародне стажування: Faculty of Education, University of Bialystok Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи Сертифікат № 84, 11.10-19.11.2021 р. 180 год. (6 кредитів ЄКТС)
       Курси вивчення польської мови. Проєкт «Мережа Освітніх Консультантів» Двічі пройшла тестовий контроль знань (А1-А2, В1-В2). Сертифікат №1866 від 15.09.2020 р.
       Наукові інтереси та досягнення: Сфера наукових зацікавлень: новітні та інноваційні методи викладання у вищій медичній школі, організація науково-дослідної роботи студентів закладів вищої освіти, профілактика стоматологічних захворювань.
       Нагороди: Подяка Житомирської обласної державної адміністраці 2020; Вітальна адреса голови Житомирської обласної державної адміністрації, червень 2019; Почесна грамота Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації, 2015, 2017, 2019). Грамоти та Подяки інституту (2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2022);
       Кількість публікацій: Патент на винахід (зареєстровано відповідно до Постанови Верховної Ради України від 23 грудня 1993 року № 3769-XII), 4 посвідчення на раціоналізаторські пропозиції (№1702, 1700, 1681, 1680), 48 наукових праць (з них 9 статей у фахових виданнях, 4 колективні монографії), 18 навчально-методичних праць.
      

       ОНИЩУК ІРИНА ПЕТРІВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: доцент, кандидат біологічних наук.
      Біографія: народилася 21 січня 1978 р. у м. Житомирі. 1995 р. — закінчила ЗОШ № 24 м. Житомира. 2000 р. — закінчила з відзнакою природничий факультет Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія. Хімія». З 2000 р. працювала лаборантом кафедри ботаніки, з 2008 асистент кафедри екології. У 2005–2008 рр. навчалась в аспірантурі на кафедрі зоології Житомирського державного університету. У 2009 р. захистила дисертацію у спеціалізованій вченій раді Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (м. Київ) за спеціальністю «Зоологія». Кандидат біологічних наук з 2009 р. З 2018 займає посаду заступника декана з виховної роботи природничого факультету.
      Початок роботи в університеті: 2000 рік.
      Інформація про вищу освіту: в 2000 році закінчила Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка (нині Житомирський державний університет імені Івана Франка) і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія. Хімія» та здобула кваліфікацію вчителя біології, хімії, валеології та основ екології.
      Навчання в аспірантурі, докторантурі: в 2010 році закінчила аспірантуру на кафедрі зоології Житомирського державного університету імені Івана Франка зі спеціальності 03.00.08 — зоологія.
      Тема дисертаційного дослідження: захистила кандидатську дисертацію «Структура видових комплексів дощових червів Octolasion tyrtaeum s. lato (Savigny, 1826) та Octodrilus transpadanus s. lato (Rosa, 1884) (Oligochaeta, Lumbricidae) на території україни: генетичні, каріологічні та морфологічні особливості» і отримала диплом кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.08 — зоологія.
      Інформація про стажування:
      2014 рік в Херсонському державному університеті (на кафедрі біології людини та імунології) (наказ по Херсонському державному університету Наказ № 444-А від 04.11.2014). Тема підвищення кваліфікації (стажування) - «Етапи формування професійної компетентності у студентів природничого факультету».
      2020 рік в Черкаському Національному університеті імені Богдана Хмельницького (2.04.2020№69/04) Тема підвищення кваліфікації - «Вдосконалення фахової майстерності та модернізація системи викладання фізіології і анатомії людини і тварин, основ екологічної фізіології, біології людини, екології».
       Кількість публікацій: 53 праці, з них 29 – наукового та 8 – навчально-методичного характеру. У тому числі 1 монографія (у співавторстві), 11 статей опубліковано у фахових виданнях та 3 публікації (у співавторстві) у виданнях, які включено до наукометричної бази Scopus.
      Наукові інтереси та досягнення: структура диплоїдних і поліплоїдних комплексів олігохет (Oligochaeta, Lumbricidae) на території України, трофіка ставковиків (Mollusca: Pulmonata).
      Нагороди: Грамота ЖДУ імені Івана Франка за активну науково-дослідну діяльність та з нагоди дня науки (2013); Почесна грамота Управління освіти і науки Житомирської обласної адміністрації (2014); Почесна грамота ЖДУ імені Івана Франка (2016); Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, національного центру «Мала Академія наук» (2019); Подяка Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, національного центру «Мала Академія наук (2020); Подяка Міністерства освіти і науки України (2020).

       ВАСИЛЕНКО ЛЕСЯ ПАВЛІВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: кандидат юридичних наук, доцент.
      Біографія: Народилася у 1978 р. в м. Житомир. У 1995 р. закінчила Житомирську середню школу № 6. З 1995 по 1997 р. навчалася в Житомирському кооперативному коледжі бізнесу та права. З 1997 по 2003 р. навчалася в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого м. Харків. З 2000 по 2003 р. працювала юрисконсультом в ПП «Мазепаагроконсалт». З 2003 року працює в Поліському національному університеті.
      Початок роботи в інституті: з 2019 р.
      Тема дисертаційного дослідження: «Організаційно-правові засади діяльності органів державної виконавчої влади з питань екології» (спеціальність: 12.00.07 - адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право; науковий керівник – доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Курило В. І.) (Київ, 2012)
      Підвищення кваліфікації
      2017 р. Національний університет біоресурсів і природокористування України. Тематичне спрямування " Впровадження інтерактивних технологій навчання при викладанні дисципліни «Цивільне право України ". Свідоцтво про підвищення кваліфікації СС 00493706/004469-17від 23.10.2017 р.
      2020 р. Київський регіональний центр Національної академії правових наук України. Тематичне спрямування «Методика викладання галузевих юридичних дисциплін приватно-правового сегменту» в рамках реалізації проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України для викладачів права. Сертифікат серія АА 20063497/000036-20
       Наукові інтереси та досягнення: правові основи діяльності органів виконавчої влади з питань екології; майнова відповідальність посадових і службових осіб органів влади за заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу; здійснення права на інформацію про стан свого здоров’я; особливості відшкодування деліктної шкоди в різних сферах суспільного життя, в т.ч. завданої здоров’ю та життю медичним втручанням.
       Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Житомирського національного агроекологічного університету (2014 р.), Почесна грамота Головного територіального управління юстиції в Житомирській області (2017 р.)
       Кількість публікацій: упродовж останніх 5-ти років опублікувала більше 30-ти наукових праць, з яких 8 статей у фахових виданнях, що індексуються міжнародними наукометричними базами (Index Copernicus), 1 стаття – Scopus та 21 теза доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях.

       КОВАЛЕНКО ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСІЇВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: методист вищої кваліфікаційної категорії Житомирського медичного інституту, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
      Біографія: Народилася в селі Новий Чуднів Чуднівського району Житомирської області 13 лютого 1962 р. У 1979 році закінчила середню школу № 3 м. Житомира. З 1979 по 1984 рік навчалась в Житомирському державному педагогічному інституті імені Івана Франка на фізико-математичному факультеті. З 1984 по 1985 р. працювала вчителем математики в ЗОШ № 19 м. Житомира. З 1985 по 2003 рік працювала вчителем математики в ЗОШ № 26 м. Житомира. Мала вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання «старший вчитель». З 2000 по 2003 рік очолювала методичне об’єднання вчителів математики ЗОШ № 26 м. Житомира. З 2003 року працює в Житомирському медичному інституті викладачем математики та біологічної фізики. Очолювала з 2003 по 2007 рік циклову комісію загальноосвітніх дисциплін. З 2007 року переведена на посаду методиста інституту та займає її й сьогодні. Має вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання «викладач-методист». 26 червня 2014 року отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Теорія і методика професійної освіти».
      Початок роботи в інституті: з 27.08. 2003 року.
      Інформація про вищу освіту: у 1994 року закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені Івана Франка за спеціальністю «Математика і фізика» та здобула кваліфікацію вчителя. Диплом МВ-І № 041649.
      Тема дисертаційного дослідження: «Педагогічні умови організації позааудиторної навчальної діяльності студентів медичних коледжів».
      Інформація про стажування:
      13.11.-17.11.2012 р. сертифікат «Elektroniczna dokumentacja medyczna – praktyczne rozwiazania w Polsce – sposoby nauczania na studiach w Polsce I Ukrainie»;
      06.03.-28.04. 2017 року навчання на курсах учителів математики. Посвідчення ЗФ №0213973/967-17;
      30.01.-10.02. 2017 р. підвищення кваліфікації у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації (ПУЕіТ) «Організація педагогічної та навчально-методичної роботи у ВНЗ». Посвідчення 05197997/00076-17;
      07.05.-18.05. 2018 р. підвищення кваліфікації в НМК ім. О.О. Богомольця для керівного складу ЗВО, тема «Сучасна методика навчання на основі компетентнісного підходу у вищій освіті. Педагогіка», посвідчення № ДП 18060.
      01.03.2021-09.04.2021 р. стажування у Вищій школі агробізнесу за напрямом «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» (м. Ломжа, Польща).
      17.01.2022-21.01.2022 р. підвищення кваліфікації у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації (ПУЕіТ) «Розвиток професійних компетентностей сучасного педагогічного працівника» па прикладі дисципліни «Медична та біологічна фізика». Сертифікат ПК 01597997\00009-2022.
       Отримала сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною (польською) мовою, у 2021 році (Say Hello School, Poland, Warszawa. Сертифікат № D00141-29.04.2021).
       Наукові інтереси та досягнення: впровадження інформаційних та інноваційних технологій в освітній процес в закладах вищої освіти, реформування освіти і науки, забезпечення якості освітнього процесу. Розробка методичного забезпечення, посібників з біологічної фізики і математики.
       Під моїм керівництвом були підготовлені та успішно захищені магістерські роботи 4 здобувачів вищої освіти спеціальності 223 «Медсестринство», 229 «Громадське здоров’я» освітнього ступеня магістр, а також було підготовлено наукову роботу здобувача спеціальності 223 «Медсестринство» ОПП «Лікувальна справа» Шевчук Вікторії з напряму «Математика, комп'ютерні науки» на Всеукраїнський конкурс наукових студентських проєктів і розробок «УНІВЕРСІАДА - 2022» та отримано Диплом І ступеня.
      Нагороди: Почесна грамота УОЗ Житомирської обласної ради 2009 р. Диплом МОН, УОЗ Житомирської облдержадміністрації 2010 р. Грамота Житомирської районної ради 2015 р. Грамота президії Житомирської обласної організації профспілки працівників ОЗУ (2015, 2016 рр). Подяка від міського голови міста Житомира 2020 р. Почесна грамота ДОЗ Житомирської обласної ради 2022 р. Грамоти та дипломи інституту (2007, 2013,2014,2016, 2017, 2019, 2021, 2022).
      Кількість публікацій: 51 публікація, з них 46 наукового та 5 навчально-методичного характеру, у тому числі 11 праць опубліковано у вітчизняних фахових і міжнародних рецензованих виданнях, 1 стаття у виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science, Scopus.

       МАХНОВСЬКА ІРИНА РОМАНІВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: методист Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
      Біографія: Народилась 12 вересня 1968 р. в м. Бердичеві Житомирської області. З 1975 р. навчалась в Бердичівський середній школі №1, яку закінчила у 1985 р. з золотою медаллю . З 1985р. навчалась у Чернівецькому ордена Трудового Червоного Прапора державному університеті ім.Ю.Федьковича, на історичному факультеті, який закінчила у 1990 році з відзнакою, здобула кваліфікацію історика, викладача історії та суспільствознавства. З січня 1989р. по серпень 1993 року працювала вчителем історії, заступником директора з виховної роботи ЗОШ №10 м. Бердичева . З серпня 1993 року працювала на посадах психолога, викладача суспільних дисциплін Житомирського базового медичного коледжу. У вересні 2007 року переведена на посаду методиста вищої категорії КВНЗ «Житомирського інституту медсестринства» ЖОР. У квітні 2015 р. захистила дисертацію на ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю «Теорія і методика професійної освіти». З вересня 2015 року працює викладачем кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін, (за суміщенням посад).
      Початок роботи в інституті – серпень 1993 р.
      Інформація про вищу освіту: навчання у Чернівецькому ордена Трудового Червоного Прапора державному університеті ім. Ю. Федьковича, за спеціальністю історія, здобута кваліфікація історик, викладача історії та суспільствознавства.
      Навчання в аспірантурі: У період 2012-2015рр. без відриву від виробництва навчалась в аспірантурі Житомирського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю 13.00.04-теорія і методика професійної освіти.
      Тема дисертаційного дослідження: « Професійна підготовка магістрів сестринської справи в умовах ступеневої освіти» за спеціальністю 13.00.04-теорія і методика професійної освіти. У квітні 2015 р. захистила дисертацію на ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю «Теорія і методика професійної освіти».
      Інформація про проходження курсів:
      КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР тема групового проекту «Вплив інноваційних педагогічних технологій на підвищення ефективності викладання історичних курсів»,(травень, 2019 рік);
      КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР за програмою вчителів (викладачів) історії, правознавства, громадянської освіти з 8.06 по 11.06.2021 р. Свідоцтво № 5875-21 від 11.06.2021 р.
      КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР за програмою вчителів (викладачів) історії, правознавства, громадянської освіти з 15.02 по 18.02. 2022 р. Свідоцтво № 1517-22 від 18.02.2022 р.
      Наукові інтереси та досягнення: розвиток ступеневої медсестринської освіти, розробка освітніх стандартів, освітніх програм за різними спеціальностями в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» .
      Нагороди: неодноразово нагороджувалась грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, управління охорони здоров’я Житомирської області, міської ради, інституту.
      Кількість публікацій: 62 публікації, з них 20 – у фахових виданнях.

       ЛЕОНЧЕНКО НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
       Посада,науковий ступінь, вчене звання: асистент кафедри.
      Починаючи з 1991 року, працювала у Житомирському медичному інституті на різних посадах: голова профкому студентів, практичний психолог, начальник навчально-методичного відділу, протягом зазначеного періоду займалася викладацькою діяльністю.
      У період 2004-2010 рр. приймала безпосередню участь у процесах реформування медичної освіти в Україні, у розробці освітніх стандартів з підготовки бакалаврів та магістрів медсестринства, у створенні Житомирського інституту медсестринства (зараз – медичний інститут).
      З 2010 по 2014 роки працювала на виборних посадах у Житомирській міській раді: секретар міської ради, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Тричі обиралася депутаткою Житомирської міської ради VI, VII та VIII скликань (з 2010 року і по теперішній час). Громадська діячка.
      Початок роботи в інституті: 1991 р., 2014 р.
      Інформація про вищу освіту: Житомирський державний педагогічний університет ім. І.Франка, 1999 рік, вчитель біології, валеології та основ екології.
      Інформація про стажування та підвищення кваліфікації:
-
      Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, факультет підвищення кваліфікації викладачів на тему: «Інноваційні технології вищої медичної освіти. Фізіологія», посвідчення № 246, 23.01.2015 р;
-
      Дистанційне навчання у рамках проєкту «Центр Польсько-Української співпраці» з питань якості в управлінні, європейської інтеграції, місцевого розвитку та екології тощо, м. Краснік, Польща, 2017 р.
-
      Вища школа інформатики у співпраці з Центральною Європейською фундацією (CEASC) «Новий Університет. Проектний підхід до організації роботи», стажування, м. Лодзь, Польща, 07.04. – 11.04.2018 р.;
-
      Вища школа освіти та терапії з питань системи організації навчання, стажування, м. Познань, Польща, 09.05. – 23.05.2018 р.;
-
      Житомирський державний університет імені Івана Франка, стажування на кафедрі медико-біологічних дисциплін за темою «Інноваційні технології викладання дисциплін медико-біологічного циклу», сертифікат ВО №0101 31.01.2020 р.
-
      КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради, курси підвищення кваліфікації викладачів ВМНЗ «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання фізіології», посвідчення ЖІ 02011284/000385-20, 14.02.2020 р.;
-
      Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, курси підвищення кваліфікації викладачів ВМНЗ «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання фізіології», посвідчення ЖІ 02011284/002308-21, 22.10.2021 р.
-
      Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, курси підвищення кваліфікації викладачів ВМНЗ «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання фізіології, медичної біології», посвідчення ЖІ 02011284/002354-22, 05.12.2022 р.
      Наукові інтереси та досягнення: формування фахових компетентностей здобувачів при вивченні освітніх компонент фундаментального циклу, проблемно-інтегровані методи здійснення освітнього процесу в умовах дистанційних форм навчання, впровадження інформаційних технологій в освітньому процесі; має сертифікати менеджера «Управління та фінансування в системі охорони здоров’я України», «Маркетинг – інструмент отримання прибутку в освіті» та «Просування навчального закладу засобами реклами та PR-політики».
      Освітні компоненти, які викладає: Фізіологія людини.
      Нагороди:
-
      Відзнака «За заслуги перед містом» ІІІ ступеню (Житомирська міська рада, 2013);
-
      Відзнака «За заслуги перед містом» ІІ ступеню (Житомирська міська рада, 2021);
-
      Почесна грамота Департаменту охорони здоров’я ОДА (2015, 2021);
-
      Грамота Президії обласного комітету ЖОО профспілки працівників охорони здоров’я України (2021).
      Кількість публікацій: 6 наукових публікацій, 3 навчально-методичних посібника.

       КІРЯЧОК МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: кандидат філологічних наук, асистент кафедри.
      Біографія: народилася в 1984 р. в м. Полтава. Протягом 2002-2008 рр. навчалася на філологічному факультеті Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Здобувши диплом магістра та кваліфікацію викладача української мови та літератури, розпочала викладацьку діяльність у КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради. У 2011 р. вступила до аспірантури Житомирського державного університету імені І. Франка та в 2016 р. успішно захистила дисертацію за спеціальністю 10.01.01 - Українська література та здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук.
      Початок роботи в інституті: з 2008 року.
      Інформація про вищу освіту: Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, 2008 р. Магістр, викладач української мови та літератури.
      Тема дисертації: «Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі».
      Інформація про стажування: курси підвищення кваліфікації на базі КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради (2017); навчальний тренінг «Методологія і технологія сучасної інтерактивної освіти: професійне становлення тренера» в межах освітньої програми підвищення кваліфікації «Професійний розвиток науково-педагогічного працівника» (2020); EdCamp за напрямами: інноваційність, навчання впродовж життя, використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі (2020); всеукраїнська наукова конференція «Дистанційне навчання від теорії до практики. Сервіси та навички» та вебінар за темою «Як навчати цікаво: методи креативного педагога» (2020).
      Наукові інтереси та досягнення: Літературний процес в Україні кінця ХХ – початку ХХІ ст. Сучасна українська література. Автор навчальних посібників з української мови та літератури, наукових статей у престижних фахових виданнях України, постійний учасник наукових конференцій всеукраїнського та міжнародного рівня. Член редакційної колегії науково-практичного журналу «Магістр медсестринства» (м. Житомир).
      Нагороди: Грамота управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації (2020).
      Кількість публікацій: 20 наукових статей і тез.

       АНТОНОВ ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: кандидат філологічних наук, доцент кафедри.
      Біографія: народився 8 жовтня 1989 року в м. Житомир. У 2007 році закінчив Озерненську гімназію з золотою медаллю. З 2007 по 2012 рр. навчався в Навчально-науковому інституті зарубіжної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, який закінчив з відзнакою, отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Мова і література (англійська)" та здобув кваліфікацію магістра. З 2012 по 2015 рр. навчався в аспірантурі Житомирського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю 10.02.04 ‒ германські мови. Дисертацію на тему “Комунікативні стилі персонажного мовлення: лінгвопрагматичний та соціолінгвістичний аспекти (на матеріалі сучасної американської драми)” захистів 17 березня 2017 року у спеціалізованій вченій раді К 26.133.08 у Київському університеті імені Бориса Грінченка. З 2012 року працює викладачем на кафедрі природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Житомирського медичного інституту, викладач вищої категорії, методист.
      Початок роботи в інституті: з вересня 2012 року.
      Інформація про вищу освіту: у 2012 році з відзнакою закінчив Навчально-науковий інститут зарубіжної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Мова і література (англійська)" та здобув кваліфікацію магістра.
      Тема дисертаційного дослідження: “Комунікативні стилі персонажного мовлення: лінгвопрагматичний та соціолінгвістичний аспекти (на матеріалі сучасної американської драми)”.
      Наукові інтереси та досягнення: проблеми лінгвопрагматичного та соціолінгвістичного аспектів комунікативних стилів персонажного мовлення сучасної американської драми, педагогічні аспекти професійної освіти медичних працівників, нові технології навчання англійської мови у вищій школі, розвиток педагогічної творчості. Коректор англомовної версії Вісника Житомирського державного університету імені Івана Франка. Педагогічні науки", включеного до переліку наукових фахових видань (Категорія "Б").
      Кількість публікацій: близько 30 наукових статей у фахових виданнях України та зарубіжних країн, стаття у виданні, що входить до наукометричної бази Web of Science, тези у збірниках конференцій

       САМБОРСЬКА НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: завідувач науково-методичної лабораторії інституту, кандидат педагогічних наук, асистент кафедри.
      Біографія: народилася 29 квітня 1974 року в місті Талсі (Латвія). У 1991 році закінчила Сторожевську середню школу № 2, станиця Сторожева, Зеленьчуцького району, Карачаєво-Черкеської Автономної області, Ставропольського Краю РСФСР. У 1996 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені Івана Франка, здобула кваліфікацію вчителя англійської та німецької мови. З 1996 по 2001 рік працювала на посаді викладача іноземної мови в Житомирському кооперативному технікумі. З 2012 по теперішній час працює у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради. З 2020 року на посаді завідувача науково-методичної лабораторії інституту.
      Початок роботи в інституті: з 2012 року.
      Інформація про вищу освіту: у 1996 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені Івана Франка, здобула кваліфікацію вчителя англійської та німецької мови.
      Навчання в аспірантурі: аспірантура кафедри педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка (2014-2018 рр.) за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
      Тема дисертаційного дослідження: «Формування соціально-комунікативної компетентності майбутніх фахівців зі спеціальності «Медсестринство» у процесі вивчення гуманітарних дисциплін».
      Наукові інтереси та досягнення: формування іншомовної компетентності у студентів нефілологічних спеціальностей, розвиток соціально-комунікативної компетентності майбутніх фахівців, інформаційно-комунікативні технології навчання.
      Кількість публікацій: 18 наукових публікацій, з яких 8 статей у фахових виданнях, 1 колективна монографія, 1 стаття у зарубіжному науково-періодичному виданні, 2 у науково-практичних журналах та 6 – у збірниках матеріалів конференцій різного рівня.

       БЕРЕЗЮК ЮЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
       Посада, науковий ступінь, вчене звання: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
      Біографія: народилася в 1987 р. в м. Житомир. У 2004 році закінчила Житомирську гуманітарну гімназію №23 з золотою медаллю. У 2009 році з відзнакою закінчила Житомирський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська, німецька)» та здобула кваліфікацію вчителя англійської та німецької мов і зарубіжної літератури (диплом ТМ №3734616). Отримала кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» (2011 р.), «спеціаліст першої категорії» (2014 р.), «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист» (2018 р.). У 2019 році захистила дисертацію за спеціальністю Теорія та методика професійної освіти та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук, диплом ДК № 052214, наказ МОН України від 28.04.2019 р.
      Інформація про вищу освіту: У 2009 р. закінчила Житомирський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська, німецька)» та здобула кваліфікацію вчителя англійської та німецької мов і зарубіжної літератури
      Початок роботи в інституті: 2009 р.
      Тема дисертаційного дослідження: «Підготовка майбутнього вчителя іноземної мови до використання в початковій школі підручників зарубіжних видань».
      Інформація про стажування:
      - Британська Рада «Professional Practices for English Language Teaching» (6 тижнів), (2015 р.)
      - Маастрихтський університет «Problem-Based Learning: Principles and Design» (обсяг 60 годин), сертифікат №1563820, Нідерланди (2017 р.);
      - Прешовський університет, Технічний університет в Кошице «Професійна підготовка фахівців в умовах неперервної освіти: андрагогічний підхід» cсертифікат №001.3-2018 (обсяг 180 годин), Словаччина (2018 р.);
      - Жешувський університет, Erasmus+, Teaching Staff Mobility, Project no. 2019-1- PL01- KA107-064750, Польща (2022 р.);
      - Університет Палацького в Оломоуці, факультет філософії, кафедра славістики, «Distancni vzdelavani a skoleni odborniku ve vyuce cizich jazyku: inovativni metody a technologie» (обсяг 180 годин), Чехія (2022 р.);
      - World TESOL Academy “Teaching English to non-native students, both in an overseas and online classroom environment”, сертифікат номер: WTA2251817 (2022 р.)
      Підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти:
      - «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР, ЗФ № 02139813/1638-17 (2017 р.);
      - «Полтавський університеті економіки і торгівлі», сертифікат № 01597997/00871-2022 (2022 р.)
      Наукові інтереси та досягнення: конструювання змісту підручників з іноземних мов, інноваційні методи та технології навчання іноземної мови, інтеграція смарт-технологій у навчанні англійської мови, e-learning, e-book, TESOL, PBL. Учасник наукових проектів в Оломоуцькому університеті ім. Палацького (Чехія), Erasmus+ (Польща), дизайн EFL/ESL курсів (Бразилія), Україно-Швейцарській проєкт «Medical Education Development».
      Кількість публікацій: понад 50, з них 2 статті включені до наукометричних баз даних, 3 колективні монографії та 15 міжнародних статей.

       ШОХАНОВ ОЛЕГ СЕРГІЙОВИЧ
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: асистент кафедри.
      Біографія: : народився у 1983 році в місті Житомирі. У 2000 році закінчив Житомирську середню школу №33. З 2000 по 2005 рік навчався у Житомирській філії ВМУРЛ «Україна» та отримав кваліфікацію бакалавра з фізичного виховання та спорту(2004р.), фахівця з фізичної реабілітації(2005р.). З 2005 року працює викладачем фізичного виховання в Житомирському медичному інституті. У 2012 закінчив Житомирський державний університет імені Івана Франка і отримав кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології.
      Викладач вищої категорії, педагогічне звання «старший викладач»(2018р.).
      Початок роботи в інституті: з вересня 2005 року.
      Інформація про вищу освіту: у 2005 році закінчив Житомирську філію ВМУРЛ «Україна» та отримав кваліфікацію фахівця з фізичної реабілітації. В 2012 закінчив Житомирський державний університет імені Івана Франка і отримав кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології.
      Наукові інтереси та досягнення: впровадження новітніх здоров’язберігаючих технологій в процес фізичного виховання ЗВО.
      Кількість публікацій: 6 статей в наукових виданнях.

       БОРИМСЬКА ЛЮБОВ ВАДИМІВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: соціальний педагог Житомирського медичного інституту ЖОР, викладач-методист, асистент кафедри.
      Біографія: народилася у 1966 році в м. Житомирі. У 1983 році закінчила Житомирську середню школу №26. З 1983 по 1987 рік навчалася в Житомирському державному педагогічному інституті ім. І.Франка. З 1987 по 1988 рік працювала вчителем у Строківській середній школі Попільнянського району Житомирської області. З 1992 по 1995 рік працювала вчителем у школі №38 м. Хабаровська. З 1995 року по 2007 працювала бібліотекарем/бібліографом у Житомирському базовому медичному коледжі. У 2007 році отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія» в Житомирському державному педагогічному інституті ім. І.Франка. З 2007 року обіймає посаду соціального педагога/психолога, за внутрішнім суміщенням – викладач з психології та медсестринської етики та деонтології Житомирського медичного інституту. З 2017 року асистент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      З 2015 року є головою первинної профспілкової організації співробітників Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Початок роботи в інституті: з вересня 1995 року.
      Інформація про вищу освіту: у 1987 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут та отримала спеціальність «Педагогіка та методика початкового навчання» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів та звання вчителя середньої школи.
      У 2007 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут та отримала спеціальність «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога.
      Наукові інтереси та досягнення: фасилітація освітнього простору, використання інтерактивних, арт-терапевтичних методів у викладанні психології, вдосконалення професійної майстерності викладачів в рамках навчально-виховної роботи у ЗВО.
      Нагороди: Почесна грамота управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації (2016, 2017, 2019 рр.), Почесна грамота управління освіти Житомирської облдержадміністрації» (2015 р.) та Почесна грамота президії обласного комітету Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України (2015 – 2020 р.р.).
       Кількість публікацій: 11 наукових статей і тез.

\
       ПОЛЧАНОВА ГАЛИНА СТАНІСЛАВІВНА
       Посада: асистент кафедри природничих та
       соціально-гуманітарних дисциплін,
       психолог-методист, викладач-методист
      
       Полчанова Галина Станіславівна народилася 2 січня 1959 року у м. Львів, Україна.
       Вищу філологічну освіту здобула у Вінницькому державному педагогічному інституті ім. М.Островського (1979-1983) за спеціальністю «російська мова і література».
       Другу вищу освіту здобула у Житомирському державному університеті імені Івана Франка (2011-2013) за спеціальністю «психологія».
       Працювала в наступних установах:
      1983р – середня школа №22 м. Житомира,
      1983-1987 рр. – Житомирське медичне училище( викладач, керівник молодіжної громадської організації на громадській засаді).
      1988-1991рр. – вихователь дошкільної установи № 41 Житомирської панчішної фабрики «Комсомолка».
      1993-1997рр.- вихователь дошкільної установи № 41 Житомирської панчішної фабрики «Комсомолка».
      1997 –1998 рр.- Житомирський обласний центр соціальних служби молоді:
-
      спеціаліст І категорії відділу соціально-психологічної роботи;
-
      провідний спеціаліст відділу соціально-психологічної роботи;
-
      провідний спеціаліст відділу реалізації соціальних програм, підтримки громадських ініціатив;
-
      головний спеціаліст відділу реалізації соціальних програм, підтримки громадських ініціатив.
      1999-2003 рр. – Житомирська гуманітарна гімназія №1(психолог)
      Початок роботи в інституті: з листопада 2003 року.
      З 2003 обіймає психолога, за внутрішнім суміщенням – викладач з психології та медсестринської етики та деонтології Житомирського медичного інституту.
      (3 2004 по 2015 року була головою первинної профспілкової організації співробітників Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради на громадській засаді).
      З 2019 року асистент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради.
      Наукові інтереси та досягнення: оновлення освітнього простору ЗВО з використанням методів моделювання, тренінгових та коучингових технологій, арт-терапії, впровадження Soft skills; вдосконалення професійної майстерності викладачів.
      Освітні компоненти: «Основи психології та міжособове спілкування», «Психологія людини в екстремальних ситуаціях», «Психологія та патопсихологія. Психологія людини з особливими потребами», « Психологія праці. Психологія особистості»; «Етика та професійна етика», «Медсестринська етика та деонтологія».
       Перелік публікацій за 2017-2022 роки:
      1.Досвід впровадження тренінгових технологій для осучасненні навчального процесу та підвищення рівня студентської молоді. VІІІ Міжнародна виставка « Сучасні заклади освіти-2017» Боримська Л.В.Горай О.В. Полчанова Г.С.
      2.Встановлення рівня обізнаності медичних працівників стоматологічних установ з проблем первинної профілактики стоматологічних захворювань за участю гігієніста зубного Косенко В.М., Полчанова Г.С., Жулавська І.С. МАГІСТР МЕДСЕСТРИНСТВА № 1 (17) 2017
      3.Центр забезпечення експертизи та моніторингу якості освіти як компонент системи управління якістю вищого медичного навчального закладу ХІVВсеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю, присвяченої 60-річчю ТДМУ «Сучасні підходи до вищої медичної освіти в Україні» (з дистанційним під'єднанням ВМФ) НЗ України за допомогою відеоконференц-зв'язку) м.Тернопіль (Гордійчук С.В. Полчанова Г.С.28-19 травня 2017 року, Тернопіль)
      4.Вдосконалення професійної майстерності викладачів в рамках навчально-виховної роботи у ВМНЗ Всеукраїнська науково-методична інтернет – конференція (До дня заснування Черкаської медичної академії, жовтень 2017р ) Боримська Л.В.Горай О.В. Полчанова Г.С.
      5.Роль психологічної служби закладу у посиленні фасилітаційної позиції викладача/ куратора на шляху формування особистості майбутнього медичного працівника Полчанова Г.С., Боримська Л.В.«МАГІСТР МЕДСЕСТРИНСТВА» № 2 (18) 2017
      6. Полчанова Г. С. Роль психологічної служби на шляху реалізації та впровадження реформ вищої школи: (з досвіду роботи психологічної служби КВНЗ "Житомирський медичний інститут" Житомирської обласної ради) / Г. С. Полчанова,Л. В. Боримська // Магістр медсестринства. - 2018. - N 2. - С. 85-92.
      7.Полчанова Г.С. Боримська Л.В. Психологічна служба ВМНЗ в сучасних реаліях ( з досвіду роботи КВНЗ « Житомирський медичний інститут»)
      Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, Ж. 35-26 жовтня 2018 ( за ред.. В.Й. Шатила. –Жит.: Полісся:. 2019 -404 с.
      8.Полчанова Г. С. Школа особистісного зростання "Творча майстерня викладача" як важливий напрямок діяльності психологічної служби ВМНЗ у процесі професійної самореалізації / Г. С. Полчанова, Л. В. Боримська// Магістр медсестринства. -. 2019 - N 2. - С. 79-85.
      9. Полчанова Г.С., Боримська Л.В.Роль тренінгових технологій у психологізації дидактики освітнього процесу вищого медичного навчального закладу ( з досвіду роботи) Х науково практична конференція з міжнародною участю « Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», присвяченої 145-річчю заснування навчального закладу.24-25 жовтня 2019.
      10. Гордійчук С. В. Вербальна і невербальна комунікація в публічному управлінні / С. В. Гордійчук, Л. В. Боримська,Г. С. Полчанова // Магістр медсестринства. - 2020. - N 2. - С. 76-89.
      11. Гордійчук С. В. Культурний конфлікт, як чинник культурної динаміки в умовах глобалізації / С. В. Гордійчук, Г. С. Полчанова, Л. В. Боримська// Магістр медсестринства. - 2020. - N 2. - С. 90-100.
      12. Полчанова Г.С., Боримська Л.В., Горай О.В., Дяченко І.М. Пошук шляхів реалізації творчого потенціалу фахівців з громадського здоров’я в сучасних реаліях.(с.214)І Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання лабораторної діагностики та громадського здоров'я»(Житомир, 15 листопада 2022 року)
      13.Збірник матеріалів ХІІІ Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вища освіта та практика в медсестринстві» м. Житомир, 26.10.2022 р. Полчанова Г.С., Кірячок М.В., Боримська Л.В. // Потенційні можливості метафоричних асоціативних карт як засобу формування креативного інтелекту в студентів-медиків // Наукове видання. Житомирський медичний інститут ЖОР. – С. – 93.
      14. Збірник матеріалів ІІІ Міжвузівсьої науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання підготовки та наукової діяльності магістрів галузі знань «Охорона здоров’я» Голумбевська М. В. Боримська Л.В. Полчанова Г.С. // Використання цифрових інструментів Google для організації освітнього процесу під час дистанційного та змішаного навчання // Наукове видання. Житомирський медичний інститут ЖОР. – С.
      15.Стратегія розвитку медсестринства в Україні на основі результатів науково-прикладних досліджень студентів магістратури Житомирського медичного інституту (2008-2019 рр.): Колективна монографія, присвячена 145-й річниці заснування навчального закладу. За ред.. заслуженого лікаря України, д. мед. Н., професора В.Й.Шатила. Житомир: «Полісся», 2020 – 336с.
      16.Нариси до професійного портрету парамедика:психодидактичний аспект (Методичні рекомендації для викладачів щодо підготовки фахівців спеціальності 223 «Медсестринство» спеціалізації «Екстрена медицина» кваліфікації парамедик)Житомир 2022
      17.Полчанова Г.С.Психологічна підтримка під час війни: збірка листівок/ Г.С.Полчанова, Л.В. Боримська. – Житомир, 2022.-61 с.
      18. Полчанова Г.С. Боримська Л.В.Професійна етика : самодіагностуючий практикум / Г.С.Полчанова, Л.В. Боримська, О.В.Горай. - Житомир, 2022.-182 с.
      19. Боримська Л.В. Полчанова Г.С. Психологія в структурно-логічних
      схемах: методичний посібник/ Л.В. Боримська, Г.С.Полчанова , В.В.Поліщук. – Житомир, 2022.- 65 с.
      20. Ставлення до осіб з інвалідністю/особливими потребами в професійній діяльності медичного працівника:етико-психологічний аспект: методичні рекомендації/ Г.С.Полчанова, Л.В. Боримська. – Житомир, 2022.- 88 с.
       Протягом своєї трудової діяльності неодноразово нагороджена почесними грамотами Управління охорони здоров’я Житомирської державної адміністрації, Управління освіти і науки Житомирської державної адміністрації, Житомирської міської ради, Президії обласного комітету Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України та інш.

\
       ОПРЕЛЯНСЬКА ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
      Посада, науковий ступінь, вчене звання: викладач анатомії людини та фізіології
      Біографія: 1964 року народилась в с. Дмитре, Пустомитівського району, Львівської області. У 1981 році з золотою медаллю закінчила Щирецьку середню школу. З 1981по 1984 рік працювала молодшою медичною сестрою в Будинку дитини №1м. Львова. З 1984 по 1985 рік навчалась на підготовчому відділенні Івано-Франківського медичного інституту. З 1985 по 1991 рік навчалась у Івано-Франківському медичному інституті, який закінчила з відзнакою. З 1991 року по 1994 рік – аспірант кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії з курсом судово-медичної експертизи. З 1994 по 1996 рік проходила інтернатуру на базі ТМО № 1 м. Житомира за спеціальністю «терапія». З 1996 по 2000 рік працював дільничним терапевтом поліклініки №1 ТМО №1 м. Житомира. З 2000 р і по сьогоднішній день працюю викладачем Житомирського медичного інституту ЖОР.
      Викладач вищої кваліфікаційної категорії (з 2009 р.), викладач-методист (2014 р.)
      Початок роботи в інституті: з вересня 1999 року.
      Інформація про вищу освіту: У 1991 році закінчила Івано-Франківський медичний інститут та отримала спеціальність «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію лікаря-лікувальника.
      Тема дисертаційного дослідження: -
      Інформація про стажування: Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, ФПК з 17.03.03 - 25.04.03 р. «Методика викладання у вищій медичній освіті», анатомія людини. Посвідчення № 71 ;
      Підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти :
      Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ з 23.03. по 04.04.2009 р. «Сучасні технології навчання», ., посвідчення №12 до диплому № 972752 ТВ.
      Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, ФПК з 17.03.14 - 4.04.14 р. «Інтерактивні технології у вищій медичній освіті», анатомія людини. Посвідчення №471 ;
      Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, ІПОННЦНПО з 04.02.19 – 22.02.19 р. довгострокове підвищення кваліфікації педагогічних працівників вищих навчальних закладів. Посвідчення № ДП 18239.
      Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, ІПОННЦНПО з 09.06.19 – 15.06.20 р. короткострокове підвищення кваліфікації педагогічних працівників вищих навчальних закладів, «Сучасні методики навчання у ВНЗ медичного профілю.» Посвідчення № ДП 20524.
      Науково-педагогічне стажування: Університет природничих наук, Люблін, Республіка Польща. Сертифікат ASI-22206-UPL «…..». Дата видачі 02.04.2021 р.
      Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, ІПОННЦНПО з 7.06 -11.06.21 р. “,Організація та підтримка дистанційного навчання у медичних ВНЗ. Створення онлайнових інтерактивних вправ (сервіси ZOOM, My own conference, Learnsngapps.org)” Посвідчення № 429/0621
      Житомирський медичний інститут ЖОР з 23. 05. 22 - 27 05. 22 року. «Інноваційні технології у вищій медичній освіті з формування професійної майстерності через компетентнісну складову. Теорія і методика викладання анатомії людини, патоморфології та патофізіології. СВІДОЦТВО ЖІ №02011284/000719-22.
      Наукові інтереси та досягнення: дослідження впливу морфо-функціональних особливостей організму на перебіг захворювань, формування професійних компетентностей медичного працівника при вивченні фундаментальних дисциплін, проблемно-інтегровані методи навчання, науково-дослідницька робота студентів, впровадження інформаційних технологій при вивченні дисциплін, які викладаю, впровадження мікромодульного навчання при вивченні анатомії людини.
      Нагороди: Почесні грамоти управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації (2005, 2014, 2019 рр.); Грамоти закладу освіти (2003, 2014, 2019, 2020рр.)
      Кількість публікацій: 8 наукових статей та тез.

       КОЛОС МАРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
       Посада: лаборант кафедри.
      Біографія: Народилась 1996 р. в м. Житомир. В 2017 році закінчила КВНЗ «Житомирський медичний інститут» ЖОР та отримала диплом бакалавра за спеціальністю 223 «Сестринська справа». В 2019 році здобула освітній ступінь магістр за спеціальністю 223 «Медсестринство» та отримала диплом з відзнакою.
      За період навчання на магістратурі брала участь у наукових форумах міжнародного рівня. На ХХІІІ Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених здобула диплом І ступеня за доповідь на тему «Аналіз обізнаності студентів в медичних закладах вищої освіти стосовно перебігу дитячого церебрального параліч та особливостей спілкування медичних сестер з дітьми, хворими на ДЦП» (м. Тернопіль, 2019). На ХVІ Науково-практичній конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку – 2019» здобула диплом ІІІ ступеня, секція «Педіатрія» (м. Вінниця, 2019).
      Початок роботи в інституті: з вересня 2018 р.
      Інформація про вищу освіту: У 2019 році закінчила КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради за спеціальністю «Медсестринство» та здобула кваліфікацію магістра медсестринства.
      Кількість публікацій: 8 статей у наукових виданнях.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]