Міжнародне співробітництво

ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ЯК ОСНОВНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ...

      

Участь закладу освіти в Україно-швейцарському проєкті "Розвиток медичної освіти"

      Житомирський медичний інститут ЖОР спрямовує свою діяльність на розвиток медичної освіти через удосконалення освітнього середовища, розвиток викладацьких компетентностей, технологій та методів підготовки майбутніх медичних фахівців та ін., зокрема завдяки участі в Україно-Швейцарському проєкті «Розвиток медичної освіти».
      Проєкт Розвитку медичної освіти (Проєкт, MED) реалізується в Україні Швейцарським інститутом тропічного і громадського здоров’я (Swiss TPH) за фінансової підтримки Швейцарського агентства розвитку та співробітництва (SDC). Перший чотирирічний етап реалізації проєкту розпочався у грудні 2018 року та триватиме до середини 2023 р. Бюджет на чотирирічну фазу впровадження становить 4,9 млн. швейцарських франків.
      Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, фокусуючись на пріоритетах, які встановлені з ціллю ефективності надання медичної освіти і відповідності існуючим потребам охорони здоров’я в Україні.
      Загальною метою Проєкту «Розвиток медичної освіти» є покращення якості охорони здоров’я в Україні шляхом удосконалення системи медичної освіти для представників первинної ланки медичної допомоги.
      У 2022 році діяльність Проєкту на запит закладу освіти була адаптована до вимог і викликів воєнного стану.
      Представники інституту взяли участь у заходах з розвитку симуляційного навчання:
      • два тренінги зі створення клінічних сценаріїв для симуляційного навчання (січень, листопад);
      • два онлайн-тренінги з користування програмним забезпеченням Open Medis: стандартизований інструмент для інвентаризації симуляційного обладнання (лютий);
      • тренінг з використання комунікаційного обладнання симуляційного центру (вересень). Усього учасників - 12 осіб.
      Також Проєкт підтримав участь 2 представників ЗВО у річній конференції Європейського товариства симуляційного навчання (SESAM), яка відбулася в червні 2022 р. в м. Севілья, Іспанія. За результатами участі в конференції SESAM представники ЗВО у вересні взяли участь у вебінарі для освітян для поширення досвіду щодо можливостей використання і тенденцій розвитку симуляційних технологій в медичній освіті (2 учасники).
      Представники закладу взяли участь у трьох модулях онлайн-курсу «Викладацька майстерність. Компетентнісний підхід». Під час навчання викладачі відпрацювали навички створення силабусу, опанували інтерактивні методи навчання й розібралися у методах оцінювання (2 особи).
      Заклад долучився до активностей Проєкту щодо підтримки стратегічного розвитку, а також розроблення й реалізації проєктів для поліпшення освітнього середовища. У межах цього напряму представники Житомирського медичного інституту взяли участь у шести сфокусованих тренінгах з кризового менеджменту; двох тренінгах з проєктного менеджменту для аналізу стану впровадження розроблених проєктів. Участинками цих тренінгів стала 21 особа.
      У 2022-2023 навчальному році Житомирський медичний інститут продовжив активну участь у програмі Європейського Союзу у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту Erasmus+. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничих та соціально-гуманітарних дисциплін Юлія Березюк пройшла стажування 16.05.2022 р. - 20.05.2022 р. у межах програми академічного обміну «Erasmus+ Іnternational Credit Mobility» в Жешувському університеті (Польща).
      Протягом 16-20 січня психолог та соціальний педагог Житомирського медичного інституту Любов Боримська пройшла стажування в Каліській академії імені Президента Станіслава Войцеховського на тему «Психологічна допомога в екстремальних та стресових ситуаціях».
      Також Любов Боримська та проректор з соціально-гуманітарного розвитку та міжнародного співробітництва інституту Ольга Горай зустрілись з канцлером Каліської академії Гжегошем Шиманським та обговорили напрямки подальшої співпраці закладів освіти.
      Продовжено плідну співпрацю з фундацією HCP м. Познань (Польща). Проведено низку зустрічей з представниками фундації щодо шляхів реалізації співпраці між Житомирським медичним інститутом та фундацією з програми «Подвійний диплом» - розробка та впровадження міжнародної навчальної програми з підготовки медичних сестер освітнього ступеню бакалавр та магістр.
      Продовжується співпраця з компанією Slovak Agency (Словаччина), у межах якої надається можливість проходити стажування в клініках Словаччини та вивчення словацької мови.
      Продовжено дію угоди про наукову, навчальну, інформаційну, обмінну і культурну співпрацю з Міжнародною академією прикладних наук у місті Ломжа (Польща) – колишня Вища школа агробізнесу у м. Ломжа.
      

Співпраця з In Touch Ukraine Foundation та Дитячим фондом ООН UNICEF (UNICEF Ukraine)

      Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради підписав меморандум про співпрацю з In Touch Ukraine Foundation в межах реалізації крос-секторального проєкту «Комплексне реагування на надзвичайні ситуації в Житомирській області для забезпечення потреб дітей, батьків та опікунів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні», як імплементуючим партнером Дитячого фонду ООН UNICEF UNICEF Ukraine у Житомирській області.
      Житомирський медичний інститут у партнерстві з In Touch Ukraine Foundation допомагатиме впроваджувати універсально-прогресивну модель домашніх візитів до вагітних та родин з дітьми від 0 до 3 років. Така модель патронажу є пацієнтоорієнтованою, націленою на якість відвідувань родини з дитиною, а не кількість. Це перехід від принципів “виявити проблему та перенаправити” до нових принципів “вчасно виявити та усунути або ж значно зменшити ризики, які можуть призвести до певної проблеми”.
      1 лютого 2023 року представники Житомирського медичного інституту взяли участь у тренінгу для управлінців щодо впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу в межах крос-секторального проєкту In Touch Ukraine Foundation.
      Учасниками зустрічі також були представники Міністерства охорони здоров'я України, керівництво фонду UNICEF Ukraine, очільники закладів ПМСД Житомирської області.
      Під час тренінгу було окреслено можливості та перспективи імплементації моделі патронажу в Житомирському регіоні.



Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]