Новини

      У 2016 році Україна відзначила 150-річчя від дня народження видатного співвітчизника, державного та політичного діяча, історика, літературознавця, одного з лідерів національної науки Михайла Сергійовича Грушевського. З цієї нагоди 24 листопада в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» відбувся відкритий виховний захід «Великий українець», присвячений висвітленню найважливіших віх його життєвого й творчого шляху, етапів становлення самобутнього світогляду науковця та мислителя, місця та ролі цієї непересічної постаті в українській історії та культурі. Організаторами освітнього заходу стали: кандидат педагогічних наук, викладач кафедри природничих та соцільно-гуманітарних дисциплін Махновська І. Р., голова студентського наукового товариства Хватова О., а також студенти 602 і 702 груп спеціальності «Сестринська справа» освітнього ступеню магістр.
      Учасникам заходу, які виступали з науково-пізнавальними доповідями, біографічними розвідками, демонстрували мультимедійні презентації та відеоматеріали про М. Грушевського, вдалося створити цілісний портрет видатного українця, виразно окреслити значення його інтелектуальної спадщини для майбутніх поколінь. Зокрема, доповідачами було відзначено, що в українській історичній науці й сьогодні знайдеться небагато діячів, які могли б зрівнятися з академіком Грушевським широтою світогляду, силою розуму, різнобічністю таланту, незгасною жагою до творчості. Енциклопедичні знання та здатність глибоко аналізувати суспільні процеси давали йому змогу проявляти себе у багатьох галузях: літературознавстві, фольклористиці, археології.
      Не оминули увагою організатори заходу й зв’язків М. Грушевського з нашим рідним краєм. Так, учасники заходу слушно зауважили, що Житомирщина посідала важливе місце у життєвій долі Михайла Сергійовича, з поліським краєм великого українця пов'язували родинні, творчі, наукові, державницькі інтереси.
      Донині наукові праці, художні твори та поезії Михайла Грушевського зберегли своє пізнавальне й естетичне значення, і ці надбання, на переконання організаторів заходу, повинні бути розкриті для сучасників.





Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]